Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 5. 7. 2020
Líbí se mi

Jak i bez stavebních úprav zvětšit malý byt

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 5. 7. 2020
Líbí se mi
Jak i bez stavebních úprav zvětšit malý byt

Jak i bez stavebních úprav zvětšit malý byt

Ceny bytů rok od roku rostou, mnoho z nás je tak nuceno bydlet v menším bytě, než bychom si přáli. Existuje však několik osvědčených fíglů, jak malý byt zvětšit. Samozřejmě těžko uděláte z garsonky byt o velikosti 3+1, ale pokud vsadíte na chytré optické triky, můžete se i v malém prostoru cítit příjemně a nestísněně.

Hlavní prim zde hrají především zrcadla, barvy, vzory a uspořádání nábytku.

Hra s odrazy

Zrcadlo je jedním z hlavních pomocníků při zvětšování malých prostor.

„Ať už zvolíte velkoformátová zrcadla nebo chytře umístěná menší nástěnná zrcadla v rámu či bez něj, vždy dbejte, aby byla situována na pohledovou stěnu nebo na konec místnosti (například chodby), kde bude vytvářet dojem, že místnost pokračuje dál, a tím ji opticky zvětší. U velkoformátových zrcadel pak tento dojem umocňuje, pokud se minimalizuje viditelnost spár,“ říká Lucie Hronová, jež pracuje pro největšího českého výrobce zrcadel.

Jaké barvy a vzory

Alfou a omegou malého bytu je světlý barevný základ, a to nejen na stěnách, ale také na nábytku a podlahách.

„Tmavé barvy prostor opticky zmenšují a stísňují. Nebojte se tak neutrálních a světlých tónů. To samé platí o příliš výrazných vzorech, zejména na podlaze. Jednolité podlahy nebo velkoplošný vzor, který propojuje celý byt, je lepší variantou než volba drobných výrazných vzorů či položení jiné podlahové krytiny v každé místnosti,“ říká Jiří Bonk ze stavební společnosti. Barvy a vzory lze v interiéru pak dohnat výraznými doplňky, detaily nebo květinami.

Přestavte nábytek

Také samotné uspořádání nábytku je v malých bytech klíčové. Pokud máte možnost vybourat zbytečné příčky mezi místnostmi, udělejte to. Jednotlivé obytné zóny v bytě pak lze oddělit chytře zvoleným nábytkem – nábytkovými stěnami nebo policovými díly, které pomohou oddělit prostor i ve stísněné garsonce, tedy především část na spaní od obývací zóny nebo kuchyně.

Stejně tak, pokud to prostor umožňuje, nezarovnávejte křesla a pohovky do jedné linky se stěnou, naopak je umístěte více do prostoru. Vytvoří se tak dojem vzdušnějšího interiéru.

Foto: Shutterstock

Autorka: Nikola Strnadová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 9. 7. 2020

super

Odpovědět
avatar
Ivana Mrázková 8. 7. 2020

Minulé léto jsme začali s přestavbou našeho obývacího pokoje. Trvalo nám dlouhé 4 týdny, než jsme dokončili poslední detail našich vysněných úprav. Dnes si již nedokáži představit, že bychom opomenuli některé výrobky z antikart.cz Staly se nedílnou součástí naší domácnosti. Ať se dobře staví!

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 6. 7. 2020

bezva

Odpovědět
lemur
lemur 6. 7. 2020

Super.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
96 108
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.