Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Líbí se mi

Hrátky s podzimem aneb snadné dekorace, které berou dech!

Líbí se mi
Hrátky s podzimem aneb snadné dekorace, které berou dech!

Hrátky s podzimem aneb snadné dekorace, které berou dech!

A je to tu. Překrásné barvy listí, sofistikovaná jemnost kožíšků bukvic, zářivé barvy šípků, roztančené vřesy. Zkrátka na procházce při sluníčku nevíte, kam oči stočit dříve. A aby se naše oči měly čím kochat i doma, je na čase se vrhnout naplno do podzimních dekorací. Půvabné je, že nepotřebujeme nic zvláštního. Cokoliv zvenku přineseme, může fantasticky fungovat ať už jako solitérní prvek nebo ve společenství dalších přírodnin. 

Využijeme jak skleněné vázy, sklenice, misky,  tak překvapivého vzhledu docílíme i u obyčejných zavařovacích sklenic. Záleží, co vkládáme, vrstvíme, čím to omotáme a především, kam to postavíme. Máme období, kde začíná být zajímavé hrát si s leskem i matem, hladkostí i zajímavou strukturou. Čas vytáhnout svícen po pratetě a sklenici po babičce. 

Dopadají vám doma někam podzimní sluneční paprsky? Tak šup tam hned s vázou a větvičkou s červenými a žlutými listy. Pokud ji vložíte do vody s olejem, tak jejich barvu na dlouho zafixujete a udržíte "jako živou".  Pro zajímavý vzhled stačí málo, trochu mechu, trochu jeřabin, omotaný motouz kolem svíčky, jablíčka. Drobné detaily rozhodují. Třeba pěkné peříčko může být krásným zpestřením při servírování pokrmů. Nejde o množství. Spíše je prima se zamyslet nad koncepcí, čeho chcete podzimním akcentem v místnosti dosáhnout. Odkud se na objekt chcete dívat, jak bude osvětlen? Budete se ho dotýkat? Jak má být stabilní?

Ať už jste vyznavačem minimalistických forem nebo naopak milujete hýřivé seskupení barevného listí, určitě najdete spoustu způsobů, jak zkrášlit svůj domov. Mimochodem věděli jste, že když vyberete hmotu dýně a vložíte tam třeba prázdnou konzervu, získáte na dlouhé období úžasnou vázu, kterou můžete klidně rozpustile osadit tulipány nebo růžemi? Já osobně dávám přednost této sukulentové verzi, která fantasticky návaže z podzimu na zimní dekoraci.

Našli jste něco, co vás inspiruje? Tak s chutí do toho, je čas si hrát!

Vaše Mibiko

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Marsy
Marsy 3. 10. 2018

KRÁSNÉ

Odpovědět
k.eva
k.eva 2. 10. 2018

Odpovědět
sipeji
sipeji 2. 10. 2018

krásná inspirace

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 457
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.