Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 30. 10. 2020
Líbí se mi

Hnojivo na květiny z vlastních zásob

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 30. 10. 2020
Líbí se mi
Hnojivo na květiny z vlastních zásob

Hnojivo na květiny z vlastních zásob

Není žádná ostuda, že vaše pokojové rostliny nevypadají jako z katalogu o zahradničení. Koneckonců, i ten mistr tesař se přece někdy utne, že? Pomoc je však blízko! Dopřejte květinám hnojivo v podobě dřevěného popela, vody z rybího akvária nebo droždí. Stanete se svědkem zázraku!

Více i méně zkušení pěstitelé vědí, že kde něco roste, tam se čas od času musí přidat i nějaké hnojivo. To je pravidlo, přes které vlak nejezdí. Ostatně, jak také jinak dodat rostlinám látky, jež zajistí výživu a podpoří kvetení? A teď se nabízí otázka. Vážně pro takový doping musíte nutně vyrazit do obchodu, kde je sortiment hnojiv sice velký, ovšem spolu s ním i podíl obsažené chemie? Ale kdepak! Porozhlédněte se ve své domácnosti, i tyhle prostředky vaše unavené květiny přemění v prosperující a bujnou zeleň!

Popel je hřích vyhazovat

Pokud topíte v krbu či krbových kamnech, jistě nemáte o nouzi o popel. Právě on, tedy za předpokladu, že pochází z neošetřeného dřeva, je výtečným hnojivem, které každý květináč i truhlík dobře zásobí draslíkem, fosforem a hořčíkem. A to na kondici pěstovaných dekorací může mít jen pozitivní vliv. Mimochodem, tenhle pro mnohé „šedý odpad“ klidně přisypte i do kompostu, kde se báječně spojí se vznikajícími dusíkatými sloučeninami.

Voda z akvária? Ani kapka nazmar

Když už jsme u toho, takové akvárium je cenný poklad. Pokaždé, když při jeho čištění vyléváte vodu, přicházejí vaše rostliny o celou řadu výživných látek, díky kterým mohou lépe kvést i více plodit.

I droždí se nezdá

Že s droždím se dá čarovat jenom u sporáku? Ani omylem! Kvasnice zprostředkovávají vitaminy, zejména tedy skupiny B, dále pak bílkoviny a široké spektrum minerálů. Díky tomu pomáhají proti chřipce, zlepšují trávicí funkce, působí proti nespavosti a snižují pravděpodobnost depresí. Poradí si ale i s akné a černými tečkami, proto jsou oblíbeným kosmetickým zlepšovákem. A co když celou kostku droždí rozmícháte ve vodě a přidáte trochu cukru? Získáte famózní hnojivo, které stimuluje růst květin. Věřte, že tahle vzpruha může zachránit i kusy, nad kterými jste už dávno zlomili hůl.

Foto: Shutterstock

Autorka: Karolína Dostálová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Hančina
Hančina 4. 11. 2020

Hnojím bylinnými čaji ze sítka, co si prolívám a pak jsem slyšel, že je občas dobré dát i vlasy, co zůstanou v hřebenu.

Odpovědět
potkanek
potkanek 31. 10. 2020

hnojila jsem výluhem z droždí a byl to děs, páchlo všechno

Odpovědět
dasenaK
dasenaK 31. 10. 2020

já přidávám kávu

Odpovědět
sipeji
sipeji 31. 10. 2020

Tak třeba voda z akvária je geniální nápad.

Odpovědět
Pawlii
Pawlii 30. 10. 2020

Myslím, že spoustu věcí se dá dobře využít pro různé účely, jen jsme na to zapomněli..

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 269
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.