Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 14. 4. 2021
Líbí se mi

Harmonizujte prostor, ve kterém žijete

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 14. 4. 2021
Líbí se mi
Harmonizujte prostor, ve kterém žijete

Harmonizujte prostor, ve kterém žijete

Co je vlastně přesnou definicí harmonie, když jste o váš domov? Obecně je to pocit pohody a eliminace napětí. Je to způsob, jak vytvořit v celém domě pocit klidu, díky kterému se váš život o něco (nebo o hodně) zlepší. Mnoho tipů, jak vytvořit v prostoru více harmonie, zahrnuje ovládnutí několika pravidel interiérové designu. Jiné jsou jen o vašich pocitech. Vyberte si to nejlepší pro sebe a proměňte svůj domov v zenovou oázu.

1. Dosáhněte vizuální rovnováhy

Možná už jste někdy slyšeli pojem „vizuální nerovnováha“. Pokud ne, jedná se o nerovnoměrné zaplnění místnosti, kdy jedna její část vypadá zastavěná nábytkem více než druhá. Může za to například více objemných kusů nábytku poskládaných vedle sebe nebo tmavá barva, která bude v kontrastu se světlou na straně druhé. 

2. Přidejte více symetrie

Symetrie je přirozený způsob, jak v prostoru vytvořit efekt pořádku a vizuální rovnováhy. Zároveň tvoří určitý „rytmus“ místnosti, který mohou vaše oči či mysl snadno zachytit. Snadný způsob, jak dosáhnut větší symetrie, je například použití dlouhých závěsů nebo záclon, které tento efekt snadno vytvoří. Mohou to být také stejné židle nebo sada dvou pohovek umístěná proti sobě.  

3. Vyvarujte se příliš mnoho dekorací

Příliš mnoho designových prvků pokrývající každou volnou plochu ve vašem domě, může způsobit pocit nepořádku a chaosu. Držte se pravidla „méně je více“ a vyberte si jen pár klíčových prvků, které budou ozdobou vašeho interiéru.

4. Využijte moderní pomocníky

Lampy Somavedic fungují jako frekvenční zářiče, které v okruhu 30 metrů eliminují negativní vlivy elektromagnetického záření z mobilů, wifi, dálkových ovladačů a dalších elektronických zařízení. Mohou také vyrušit vlivy geopatogenních zón. Celkově tak Somavedic umí harmonizovat tělo a prostředí, ve kterém žijeme nebo pobýváme většinu dne.  

5. Zajistěte, aby většina nábytku měla svůj účel

Jedním z neobvyklých způsobů, jak dosáhnout větší harmonie v prostoru, ve kterém žijeme, je zvolit jen ten nábytek, který má v místnosti svůj účel. Nepotřebujete tři velké skříně pro skladování nepořádku. Naopak! Vše vytřiďte a místo nich kupte jednu krásnou komodu, jež pojme vše potřebné. Místnost tak bude více dýchat. 

6. Zbavte se nepořádku

Největším rušivým elementem harmonie vaší domácnosti může být neustále se vyskytující nepořádek. Krabice, která leží v rohu od stěhování před dvěmi roky, neustále vytažený lux nebo neumyté nádobí jsou možná maličkosti, ale právě ty mají sklon nejvíce ovlivňovat naši mysl. Zbavte se jich! Najděte každé věci své pevné místo a volně dýchejte.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 15. 4. 2021

harmonizuji, jak nám doma vyhovuje

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 15. 4. 2021

byt máme vcelku jednoduše zařízený, nemám ráda plno zbytečných cetek a "krámů"

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 231
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.