Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 4. 10. 2018
Líbí se mi

Dýně jako nejen oranžová dekorace. Nebojte se být kreativní

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 4. 10. 2018
Líbí se mi
Dýně jako nejen oranžová dekorace. Nebojte se být kreativní

Dýně jako nejen oranžová dekorace. Nebojte se být kreativní

Dýňová sezóna je na vrcholu a tak se na trhu, nebo u zelináře můžete potkat s různými druhy dýní – oranžové dýně, bílé... zelené, špagetové, máslové... dýně nejrůznějších tvarů i názvů. Dýně je nejen skvělá potravina, ze které je výborná dýňová polévka, ale hodí se také jako dekorace. Dobře se s ní pracuje a opravdu dlouho vydrží! Doma ji tak můžete mít celý podzim. Venku vydrží i několik měsíců.

Dýně jako dekorace původně keltského svátku Halloween

Určitě znáte americkou klasiku – vykrajování oranžové dýně hokaido ke příležitosti Halloweenského svátku, který je na konci října. (Halloween je původně svátek keltský, ale Irové vydlabávali jiné brukve, s dýní přišli opravdu až Američani).

Dýně se ale dají využít na mnohem originálnější dekorace! Pár jsem jich pro vás připravila pro inspiraci. Udělat je je snadné a můžete zapojit i děti. Stačí koupit vhodné barvy, fixy, nebo využít zbytky látek. 

Trocha Skandinávie

Komu se tak, jako mně zamlouvá jednoduchý styl a jasné linie má vyhráno. Tahle dekorace je naprosto jednoduchá, ale v interiéru udělá hodně muziky. Zkuste ji bez zelených kytiček umístit i do dětského pokojíčku, namísto rostlinek nabarvěte pestrobarevně dýňové stopky.

DIY jak na to?

Dýni přetřete nabílo – kupte bílou akrylovou barvu na vodní bázi. Černou akrylovou fixou pak dokreslíte oční víčka. A je to Níže pak obdobně jednoduchá varianta severské dekorace. 

Ve stylu cibuláku

Krásná klasika, co nikdy nezklame - to je vzor cibuláku. Věděli jste že v Čechách se začal cibulový dekor výrábět v roce 1885 a to po vzoru toho Míšenského? Cibulový porcelán byl signován „Meissen“ v oválu s hvězdičkou umístěnou v kontuře pod ním. 

DIY jak na to?

Pokud se vám podaří sehnat bílou dýni pak máte o práci méně. Pokud musíte dýni přetřít nabílo, kupte bílou akrylovou barvu na vodní bázi. Pak už stačí si na ní tužkou načrtnout vzor cibuláku a modrou akrylovou fixou vybarvovat a obtahovat klasický vzor. 

Luxus ze zbytků látek

Vypadají nádherně nemyslíte? Přitom stačí lepidlo a zbytky látek! Tyhle luxusní dýně budou ozdobou každého obýváku nebo ložnice. 

DIY jak na to?

Z látek si nastříhejte proužky ve tvaru dýňových záhybů a jednoduše je poklaďte na lepidlem namazanou dýni. Stopky natřete zlatou, nebo stříbrnou akrylovou barvou, dozdobte režným provázkem a je to!

Další dýňové využití

Nejen na do it yourself (udělej si sám) dekorace je dýně jako stvořená. Sama o sobě je dekorací i ve své přirozené podobě. Podívejte se jak málo stačí, aby se váš stůl proměnil v krásnou podzimní záležitost.

Trocha tuningu...

A máte svátečně prostřený stůl či stylový květináč  


Doufám, že jsem vás inspirovala a že mi pošlete fotky svých dýňových dekorací!

Kristina

 

Foto a inspirace: Pinterest

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jana7
Jana7 15. 10. 2018

díky za nápady

Odpovědět
velinka
velinka 9. 10. 2018

já miluji přírodní dýně

Odpovědět
Tvořilka97
Tvořilka97 8. 10. 2018

Dýně jsou krásné, nejlepší jsou ale na talíři

Odpovědět
Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o. 15. 10. 2018

haha docela souhlasím

Marsy
Marsy 7. 10. 2018

krásné a velice inspirativní

Odpovědět
avatar
Renata Petříčková 7. 10. 2018

No tak to je dokonalý nápad!

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 534
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.