Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 31. 10. 2020
Líbí se mi

Důvody, proč dopřát kokosový olej i svému mazlíčkovi

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 31. 10. 2020
Líbí se mi
Důvody, proč dopřát kokosový olej i svému mazlíčkovi

Důvody, proč dopřát kokosový olej i svému mazlíčkovi

Když kokos, tak pro všechny! Co se stane, když budete kokosový olej podávat svému psovi nebo kočce? Jeden i druhý dostane potřebnou dávku zdravých tuků. Ani úleva od bolesti kloubů a podpora trávení na sebe nenechá dlouho čekat!

Kokosový olej je všestranným pomocníkem, neboť se dá využít v kuchyni i kosmetice. Podle závěrů mnoha výzkumů jde také o prostředek s jistými zdravotními benefity, do nichž spadá i pomoc při redukci váhy, regulace cholesterolu nebo zlepšení mozkových funkcí. Používáte ho při vaření? Neváhejte trochu přidat i do misky vašeho mazlíčka. I pro něj má totiž kokosové překvapení velké výhody! Které?

Dávka zdravých tuků

Organismus masožravých živočichů, jakými psi a kočky bezpochyby jsou, přirozeně vyžaduje určité množství nasycených tuků. Zatímco ve volné přírodě by naši chlupáči tyto potřebné kalorie získali lovem živé kořisti, jejich zdomácnělost i vyhřátý gauč je o takovou příležitost připravuje. Co to pro vás jakožto majitele znamená? Měli byste jim dopřát náhradní zdroje. I když komerční krmiva nějaké ty tuky obsahují, nemusíte se spoléhat jen na ně. Pouhá lžička kokosového oleje zamíchaná do běžné stravy psa či kočky mazlíčkovi poskytne esenciální mastné kyseliny klíčové pro zachování jeho zdraví.

Trávení bez komplikací

Tento exotický přídavek může mít na metabolismus i celé trávicí ústrojí němých tváří ten nejpříznivější vliv. Jeho mastné kyseliny zvyšují schopnost těla absorbovat přijímané živiny a harmonizují zažívání. Rovněž přispěje k prevenci infekcí gastrointestinálního traktu způsobených parazity a škodlivými bakteriemi.

Hojivý dotek pro bolavé klouby

Je-li váš čtyřnohý společník starší, mohou ho pronásledovat potíže s klouby. Ty vlastně nepostihují jenom zvířecí seniory, ale i zvířata se značnou nadváhou. Pro všechny ovšem úlevu představuje kokosový olej, který je přirozeným protizánětlivým prostředkem. Také ulevuje od bolesti, přičemž zafunguje jako skvělé vnitřní kloubní „mazání“. Díky svým antimikrobiálním vlastnostem může denní dávka kokosového oleje přidaná do misky zapůsobit i jako ochrana před dentálními problémy, jež zahrnují onemocnění dásní a tvorbu plaku.

Foto: Shutterstock

Autorka: Šárka Mikulová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
4vladku
4vladku 5. 2. 2021

to musím taky dát naší kočičce, uvidíme jak si pochutná...

Odpovědět
Hančina
Hančina 4. 11. 2020

Dávám olej ale rybí, našemu psovi moc chutná

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 252
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.