Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 30. 11. 2019
Líbí se mi

Dopřejte parfém nejen sobě, ale i svému oblečení

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 30. 11. 2019
Líbí se mi
Dopřejte parfém nejen sobě, ale i svému oblečení

Dopřejte parfém nejen sobě, ale i svému oblečení

Krásně provoněné prádlo, jež nás svou vůní těší celý den, nejen po vytažení z pračky? Tak to je jistě sen nejedené že (či nejednoho muže). Řada z nás nedostatečnou vůni na blůze či svetru nahrazuje vyšší dávkou parfému, ale to také není řešení. Co s tím?

Zda bude naše oblečení vonět, můžeme ovlivnit již při praní a následně během jeho uskladnění. Přinášíme vám osvědčené tipy, jež nejen ušetří váš drahocenný parfém, ale navíc vám zajistí svěží a dlouhotrvající vůni vašemu prádlu.

Pračkou to začíná

Můžete se snažit sebevíc, ale pokud nemáte čistou pračku, voňavého prádla se nedočkáte. Vzhledem k tomu, že v pračce zůstává často vlhko (a teplo), může být rájem pro nejrůznější bakterie a plísně. A ty rozhodně příjemným odérem nevynikají. Ostatně i ony mohou stát za problémem zatuchlého pachu čerstvě vypraného prádla, který spolehlivě přehluší i aviváž.

Nebojte, samozřejmě existuje jednoduché řešení. Jednou za měsíc dopřejte pračce „očistný cyklus“ – nalijte do ní ocet nebo specializovaný přípravek na čištění pračky a zapněte na delší program s vyšší teplotou. Po každém praní také nechejte pračku dostatečně vyschnout (a tedy ji alespoň den dva nezavírejte).

Kolik je tak akorát?

A ještě další zlozvyk brání provonění prádla. Je samozřejmě dobře, pokud vyčkáte s praním, až buben dostatečně zaplníte (a neplýtváte tak zbytečně vodou nebo elektrickou energií, čímž šetříte nejen peněženku, ale i přírodu). Jenže! Když do pračky prádlo spíše napěchujete, takže nejde pomalu ani zavřít, nedostane se prací prášek ani aviváž dostatečně ke všem kouskům oblečení apod.

Vždy tedy dodržujte doporučení výrobce pračky, co se množství prádla na jednu dávku týče. A pokud tento údaj neznáte (nebo si nedokážete tak úplně představit, jak vypadá např. 6 kilogramů prádla), plňte buben pračky přibližně ze čtyř pětin. Pak máte jistotu, že se prášek i aviváž dostane ke každému vláknu, aby ho provoněly.

Hezky na vzduch!

Prádlo byste měli vždy sušit na vzdušném místě – máte-li zahradu nebo balkon, máte vyhráno. Pokud sušíte doma na sušáku, vždy jej umístěte někam, kde se často větrá. Čerstvý vzduch zkrátka udělá své. Nemusíte se bát, že byste na vzduchu přišli o vůni aviváže. Ty kvalitní vydrží nezávisle na tom, zda jste sušili prádlo doma, nebo na šňůře venku.

Až prádlo sundáte ze sušáku, uložte je do skříně. Mezi jednotlivé komínky (či ramínka) můžete umístit nejen mýdlo nebo aromatické květinky, jako to dělávaly naše babičky, ale skvělým tipem je nakapat na kapesníček trochu aviváže a ten pak „schovat“ mezi oblečení.

Vůně, kterou si zamilujete

A když už jsme nakousli aviváž – už jste slyšeli o úžasné Lenor Secrets, která představuje kolekci sofistikovaných parfémů, jež vydrží opravdu dlouhodobě? Aviváž dokonale pečuje o prádlo. Vaše oblečení díky ní neztratí svůj tvar, nevybledne a nebudou se na něm tvořit žmolky. Bude hebké, nadýchané a měkčí na dotek. Aviváž snižuje mačkavost materiálu a usnadňuje tak žehlení. Dále urychluje schnutí a snižuje statický náboj. Prádlu dodává dlouhotrvající svěžest s příjemnou sladkou vůní maracuji a jantaru.

Vůně je velmi intenzivní a i po vyprání se nevytrácí, čímž se výrazně liší od aviváže, kterou jsem používala dřív. Konzistence mi naprosto vyhovuje, protože se díky tomu perfektně dávkuje do pračky. Design této aviváže se mi strašně líbí tím, že připomíná diamant. Celkově aviváž hodnotím velmi kladně a doporučuji ji ostatním,“ pochvalovala si naše testerka Míša, která měla příležitost aviváž Lenor Secrets vyzkoušet v našem testování.

Tak do těchto aviváží jsem se zamilovala. Jako správná ženská, i já miluji parfémy, a když jsem měla možnost pořídit si luxusní aviváž, která dlouho vydrží a je intenzivní, tak jsem neváhala ani minutu. Doma mám dvě své oblíbené a mám v plánu pokračovat,“ přidala se testerka Lucie.

Nadšení z aviváže Lenor Secrets neskrývala ani testerka Petra: „Opravdu naprosto úžasná aviváž, vůni jsem ani nemohla uvěřit a stále k ní čichala. Prádlo po vyndání z pračky provonělo celý byt a vonělo i následující týden. Cítila jsem ji při každém pohybu, a co teprve, když jsem vyprala povlečení, to se spalo jako v pohádce. Navíc je prádlo měkké a snadno se žehlí, to mě tolik nepřekvapilo, protože kvalita od Lenoru je proslulá a já ho používám nejraději. Oceňuji i krásné balení, které zdobí už samo o sobě.“

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
potkanek
potkanek 15. 12. 2019

bez aviváže to už nejde těch vůni

Odpovědět
Tvořilka97
Tvořilka97 6. 12. 2019

Běžné dávám bylinky nebo mýdlo

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 4. 12. 2019

Miluji voňavé prádlo, to je jasné, používám voňavé a mně příjemné aviváže a kvalitní prášky..., prádlo se snažím sušit na balkoně, leč jsme měli skoro celý listopad mlhy a vlhko, tak to pak musím sušit doma. Pračku po praní nikdy nezavírám, nechávám otevřená dvířka, aby vyschla. Naštěstí tu nemáme malé děti, které by mohly do dvířek vrazit a ulomit je. Dneska je mrazivo a slunečno, ale mám zrovna vypráno, smůla

Odpovědět
gustawka
gustawka 2. 12. 2019

aviváže mám moc ráda

Odpovědět
lemur
lemur 2. 12. 2019

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 518
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.