Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 23. 4. 2020
Líbí se mi

Domácí práce, kterými už příště nemusíte ztrácet čas

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 23. 4. 2020
Líbí se mi
Domácí práce, kterými už příště nemusíte ztrácet čas

Domácí práce, kterými už příště nemusíte ztrácet čas

V domácích pracích si většina z nás zrovna nelibuje. A tak se snažíme dělat především ty, jež považujeme za nejdůležitější pro chod domácnosti. Ovšem to neznamená, že často neplýtváme energií na úkolech, jež za to vlastně nestojí…

Které domácí práce nestojí za to, abyste jimi trávili drahocenný čas?

Přehoz na postel

Než vyjdete ráno z domu, musíte pečlivě ustlat postel a pěkně ji zakrýt přehozem, který by neměl být ideálně nikde ani trochu nakřivo nebo pomuchlaný? Vzhledem k tomu, jak je především ráno drahocenná každá minutka, můžete přehoz zase uklidit. Nejenže ušetříte čas a energii, ale také prospějete svému zdraví. K posteli, respektive lůžkovinám, by měl mít přístup vzduch, aby po noci, kdy v nich ležíme a potíme se, pěkně proschly a nemnožily se v nich nejrůznější bakterie a spol.

Umyté nádobí do myčky

Pečlivě oplachujete hrnce, talíře a spol., než je naskládáte do myčky? Pak se nejspíš zbytečně namáháte. Jistě, u prvních myček to byla nezbytnost, ale moderní spotřebiče už si poradí i s talířem, na kterém zaschla omáčka. Ušetřené minuty můžete věnovat mnohem důležitějším věcem!

Oloupaná zelenina

Uvařit oběd či večeři pro rodinu dá práci samo o sobě. A pokud navíc musíte oloupat kilo brambor, mrkev, nějaké ty okurky na salát apod., strávíte přípravou jídla spoustu času. Přitom právě tato zelenina (a řada dalších druhů) loupání vůbec nevyžaduje! Nejenže ji stačí pouze pečlivě omýt, ale navíc se pod slupkou skrývají důležité živiny, o které zbytečně přicházíte.

Závěsy dokořán

Ačkoli odborníci doporučují, aby se člověk budil do přirozeného denního světla, které pomůže se vstáváním, nejsou dokonale roztažené závěsy vždycky výhrou. Pokud vám totiž celý den do bytu svítí slunce, velmi rychle to poznáte na vybledlém nábytku nebo třeba knihách a doplňcích, jež postupně kvůli paprskům ztrácí barvu.

Foto: Shutterstock

Autorka: Lucie Pražáková

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 2. 5. 2020

bezva

Odpovědět
k.eva
k.eva 30. 4. 2020

dobré rady

Odpovědět
Svata
Svata 29. 4. 2020

Odpovědět
beata0063
beata0063 26. 4. 2020

Dobre tipy

Odpovědět
gustawka
gustawka 24. 4. 2020

cenné rady

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 237
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.