Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 6. 10. 2019
Líbí se mi

Domácí práce, kterými úplně zbytečně ztrácíte čas

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 6. 10. 2019
Líbí se mi
Domácí práce, kterými úplně zbytečně ztrácíte čas

Domácí práce, kterými úplně zbytečně ztrácíte čas

V domácích pracích si většina z nás zrovna nelibuje. A tak se snažíme dělat především ty, jež považujeme za nejdůležitější pro chod domácnosti. Ovšem to neznamená, že často neplýtváme energií na úkolech, jež za to vlastně nestojí…

Které domácí práce nestojí za to, abyste jimi trávili drahocenný čas?

Přehoz na postel

Než vyjdete ráno z domu, musíte pečlivě ustlat postel a pěkně ji zakrýt přehozem, který by neměl být ideálně nikde ani trochu nakřivo nebo pomuchlaný? Vzhledem k tomu, jak je především ráno drahocenná každá minutka, můžete přehoz zase uklidit. Nejenže ušetříte čas a energii, ale také prospějete svému zdraví. K posteli, respektive lůžkovinám, by měl mít přístup vzduch, aby po noci, kdy v nich ležíme a potíme se, pěkně proschly a nemnožily se v nich nejrůznější bakterie a spol.

Umyté nádobí do myčky

Pečlivě oplachujete hrnce, talíře a spol., než je naskládáte do myčky? Pak se nejspíš zbytečně namáháte. Jistě, u prvních myček to byla nezbytnost, ale moderní spotřebiče už si poradí i s talířem, na kterém zaschla omáčka. Ušetřené minuty můžete věnovat mnohem důležitějším věcem!

Oloupaná zelenina

Uvařit oběd či večeři pro rodinu dá práci samo o sobě. A pokud navíc musíte oloupat kilo brambor, mrkev, nějaké ty okurky na salát apod., strávíte přípravou jídla spoustu času. Přitom právě tato zelenina (a řada dalších druhů) loupání vůbec nevyžaduje! Nejenže ji stačí pouze pečlivě omýt, ale navíc se pod slupkou skrývají důležité živiny, o které zbytečně přicházíte.

Závěsy dokořán

Ačkoli odborníci doporučují, aby se člověk budil do přirozeného denního světla, které pomůže se vstáváním, nejsou dokonale roztažené závěsy vždycky výhrou. Pokud vám totiž celý den do bytu svítí slunce, velmi rychle to poznáte na vybledlém nábytku nebo třeba knihách a doplňcích, jež postupně kvůli paprskům ztrácí barvu.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
gustawka
gustawka 7. 10. 2019

dobré vědět

Odpovědět
vondr.v
vondr.v 7. 10. 2019

zajímavý článek

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 6. 10. 2019

zajímavé, ale něco pravdy na tom je

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 031
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.