Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Líbí se mi

Postel s vůní léta. Poradíme, jak na to, aby byla oázou odpočinku

Líbí se mi
Postel s vůní léta. Poradíme, jak na to, aby byla oázou odpočinku

Postel s vůní léta. Poradíme, jak na to, aby byla oázou odpočinku

Ať už své léto budete trávit v podkroví chaloupky, městském bytě nebo milujete otevřené dveře do zahrady vašeho rodinného domu, vyplatí se věnovat pozornost vaší ložnici. Poradíme vám jak na to, aby byla skutečnou oázou, do které se těšíte, až si uděláte pohodlíčko s knížkou, pravým rájem pro romantické večery nebo postýlkou, ve které usnete s lehkostí letního vánku.

Ložnice na západ

Přes den nevětrejte, nechte stažené žaluzie nebo zatažené záclony. Naopak větrejte během noci a před odchodem.  Pokud máte balkon, terasu nebo zahradu, nechávejte své peřiny provětrat. Není nutné je péct celý den na sluníčku, údajně se tak množí bakterie, ale hodinka denně na vzduchu je krásně provoní. Pokud se vy nebo váš partner více potíte, raději lůžkoviny měňte po týdnu. Vůně čistě vypraného povlečení je pro pocit uvolnění nejlepší. V povlečení volte zářivě bílou, chladivé odstíny modré, šedé, pastelové, ale vždy s chladivým podtónem. Nemusíte přímo znovu malovat,  ale zkuste zapojit detaily, které navodí chladivou atmosféru. Hodí se aranžmá s karafou, do které si na noc dáte vodu, plátky citronu a lístky máty, modré sklenice, ověsy z mušliček nebo sklíčky v mořských tónech, rámečky, dekorace evokující dálky... Pořiďte si k tomu do barvy košilku na spaní a budete se cítit prázdninově.

Ložnice na východ

Pokud jste spáči, brzské svítání můžete oddálit, pořídíte-li zatemňovací závěsy nebo třeba i plisé žaluzie s touto vlastností. Na trhu je široká škála odstínů a látka je měkká, s lehkým leskem a krásně splývavá. Můžete ji využít na podšití, ale pěkně vypadá i samostatně. 

 

Místnosti jsou obvykle chladnější, a můžete si tak dovolit rozzářit je barvami letní přírody, ať už půjde o florální motivy nebo barvy evokující louky, oblohu, jezera. Pamatujte však, že aby barvy skutečně zářily a zároveň vypadaly svěže, potřebují kolem sebe hodně bílé. Řezané květy v průhledných vázách jsou ideálním doplňkem. Okna by měla působit co nejvolněji, materiály lehké, splývavé, aby se roztančily při slabém vánku.

Atmosféra prázdnin na venkově

Vyhledávejte přírodní materiály v bílé barvě a hrajte si s texturami výšivek a krajek. Zdánlivě ledabyle vrsvěte. Pořiďte si doplňky v přírodní úpravě dřeva, bělené, s patinou, drásané.   

Mimochodem – vymalovat ložnici je otázka 4 hodin při běžné velikosti ložnice (do 25m2) a materiál vás vyjde na 1 500-2 000 Kč, pokud si práci uděláte sami a chcete využít barev. Bílou je to samozřejmě levnější. 

Pokud zvolíte stříbrnou šedou, světle modrou nebo jinou ze světlých, ale chladných ostínů, pocitově budete vnímat svou ložnici o pár stupňů chladnější. Pro výsledný dojem je však třeba přizpůsobit i typ tkanin a pracovat vhodně s texturami. Spokojeni budete v přírodních materiálech, jako je len, bavlna nebo v saténovém, hedvábném povlečení. A pokud jste opravdu kreativní, namalujte si nad postel rozkvetlou louku. 

 

Fotky: Pinterest, Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jasper
Jasper 28. 7. 2019

Moc hezký článek hlavně se mi líbí ty fotografie. Jsou skvělá inspirace

Odpovědět
lemur
lemur 24. 7. 2019

Dobré rady.

Odpovědět
konatovka
konatovka 23. 7. 2019

Pěkný článek. Nejkrásnější ložnice byla pro mě v roubence na dovolené.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 23. 7. 2019

Krásná inspirace...my máme ložnici na západě

Odpovědět
libka5
libka5 23. 7. 2019

Inspirace nádherná, hodnotím 1+. Usnu v jakékoli posteli, často i v sedě.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
96 602
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.