Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 4. 3. 2021
Líbí se mi

Jak si poradit se zapáchajícími teniskami, které obtěžují váš byt

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 4. 3. 2021
Líbí se mi
Jak si poradit se zapáchajícími teniskami, které obtěžují váš byt

Jak si poradit se zapáchajícími teniskami, které obtěžují váš byt

Také uklízíte před zimou oblečení a boty, které v následujících několika měsících kvůli chladnému počasí nevytáhnete? Pak možná snadno narazíte na sportovní tenisky, které zrovna nevoní. Co s nimi?

Byla by chyba odér tenisek ignorovat a uklidit je na zimu v takovém stavu, v jakém jsou. V uzavřeném prostoru by se jen dále množily bakterie, jež mimo jiné zápach způsobují. Sportovní obuv je pro ně totiž jako stvořená – díky potícím se chodidlům mají v botě dostatek vlhkosti i „potravy“, aby se v botkách pořádně zabydlely.

Jak zápach z tenisek odstranit a boty vyčistit?

V hlavní roli obyčejný ocet

Pokud to výrobce obuvi nezakazuje, nebojte se dopřát teniskám očistu v pračce. Perte je na nižší teplotu a do pračky přidejte menší množství pracího prášku či gelu společně se šálkem octa. Ten nejen zajistí konec zápachu, ale také botky vydezinfikuje.

Pozor, při praní tenisek nepoužívejte aviváž – mohla by narušit například voděodolnost některých bot (o změkčení textilních částí se spolehlivě postará ocet, takže se nemusíte bát, že byste z pračky vytáhli nepoddajné „křusky“).

Rychle na vzduch

Stejně důležité jako pečlivě tenisky vyprat je i jejich sušení. Nikdy neuklízejte tenisky ještě vlhké – to je v podstatě pozvánka pro plíseň a bakterie. Nechejte je rozevřené a rozšněrované pořádně vyschnout na vzduchu – raději nepoužívejte sušičku, abyste boty neponičili.

Pokud tenisky neuklízíte, ale potřebujete jim jen rychle pomoci od zápachu, pak je můžete vysypat sodou, která všechen odér spolehlivě pohltí, a poté ji vysajete. Proti vlhkosti v teniskách pak pomůže novinový papír, jímž boty „vystelete“. Mimochodem, ideální je, pokud máte na sport alespoň dvoje tenisky, které můžete střídat. Tak aby měl jeden pár vždy dostatek času vyschnout a vyvětrat.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
bublinka
bublinka 10. 3. 2021

Nic se s tim asi neudela, ale smrad z nohou proste panove maji, a i kdyz hygienu dodrzuji, stejne po dni v polobotkach je oder sileny. Me se osvedcilo dat do silonky absorber vlhkosti /to jsou ty kulicky z pytlicku co byvaji u odevu/ s vonnymi granulkami do vysavace, zavazat, a tento valecek syn soupne do bot kdyz je zuje...kdyz je nazouva, tak vynda a ho necha v botniku. Tam vyschne a provoni, no a tak furt dokola. Nejhorsi je donutit, aby to udelal. Tyhle jsou osvedcene.. https://www.dedra.cz/cs/hp0145-parfum-granules-horska-svezest-parfem-do-vysavace-35-ml?ppk=186547

Odpovědět
lemur
lemur 6. 3. 2021

Prima rady.

Odpovědět
sipeji
sipeji 5. 3. 2021

Občas nás to potká s manželovými teniskami po sportu

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 4. 3. 2021

tak to neznám, ale zaplať za to

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 4. 3. 2021

dobré rady

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 200
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.