Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 10. 4. 2021
Líbí se mi

Koberec do domácnosti ano či ne? Co je pravdy na mýtech, které pořízení koberce provází?

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 10. 4. 2021
Líbí se mi
Koberec do domácnosti ano či ne? Co je pravdy na mýtech, které pořízení koberce provází?

Koberec do domácnosti ano či ne? Co je pravdy na mýtech, které pořízení koberce provází?

Koberce v interiéru jsou pro své pozitivní vlastnosti nestárnoucí klasikou. Volíte-li však koberce celoplošné, jejich výběr má několik pravidel. Jaká to jsou a co je pravdy na mýtech, které koberce provází?

Druhů podlahových krytin je nespočet a každá má své pro a proti. A přestože nelze jednoznačně říci, která podlahová krytina je ta nejlepší, srovnáte-li požadavky na estetiku a zároveň funkčnost, celoplošné koberce se již desítky let drží na prvních příčkách. Jejich výhodou je jednotný a často luxusní vzhled místnosti, minimální nároky na kvalitu podkladu, vysoké užitné vlastnosti, zlepšení akustiky v místnosti a příjemný pocit při chůzi.

Který bude ten pravý

Před nákupem koberce je vhodné seznámit se s rozdělením koberců podle nejčastěji užívaných kritérií. To vám pomůže zorientovat se v prodejně a prodejcům klást ty správné otázky, které by vás na základě vašich preferencí a požadavků měly zajímat.

Nejrozšířenějším rozdělením koberců je rozdělení podle materiálu, přičemž se můžete setkat s koberci z přírodních materiálů a s koberci z materiálů syntetických. Mezi ně patří především polyamid, polyester, polypropylen a polyakryl. Hlavní výhody koberců ze syntetických materiálů jsou především nízké výrobní náklady, a tedy i neporovnatelně nižší cena. Přitom mají dobré antistatické vlastnosti, snadno se s nimi manipuluje, mají sytější odstíny a tvarovou stálost.

Dále se můžete setkat s dělením podle techniky výroby a také s dělením podle konstrukce nášlapné plochy. To by vás mělo zajímat zejména, budete-li koberec pokládat do více zatěžovaných místností, kam je vhodnější umístit koberce smyčkové.

Dejte na rady profesionálů

Při koupi koberce doporučujeme navštívit obchodníky, kteří se na jejich prodej specializují. V prodejnách působí profesionálové z oboru, kteří vám jsou připraveni pomoci nejen, co se technických dotazů týče, ale také v případě, že byste potřebovali pomoci s výběrem té vhodné barvy a vzoru. Využít můžete většinou i možnosti profesionální pokládky.

A co mazlíčci?

Máte-li v domácnosti zvířecí mazlíčky, je vhodné zvolit kusový koberec v kombinaci s jinou podlahovou krytinou. Zvířecí chlupy není jednoduché z koberce dostat, a tak je poté tato podlahová krytina podstatně náročnější na údržbu.

U koberců však máte jistotu, že jej váš miláček nepoškrábe drápky. O vhodnosti tohoto materiálu se ale raději poraďte s odborníky. Pokud se obáváte, že by vám domácí mazlíčci koberec poničili, můžete zvolit velmi odolný vinyl.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Irena Třesohlava 12. 4. 2021

koberce mám hlavně kvůli studené podlaze

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 11. 4. 2021

koberec máme jen v ložnici, když byly děti malé, měly ho v pokojíčku

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 11. 4. 2021

my jsme zrušili koberce, ale často toho lituji, protože na polovoučkách je vidět každý vlas

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 11. 4. 2021

Koberec mám jen v ložnici

Odpovědět
sipeji
sipeji 11. 4. 2021

Já mám koberce ráda a stále jsem z těch kdo je doma má.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 602
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.