Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 5. 9. 2019
Líbí se mi

Co je pravdy na mýtech, které provázejí pořizování koberce

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 5. 9. 2019
Líbí se mi
Co je pravdy na mýtech, které provázejí pořizování koberce

Co je pravdy na mýtech, které provázejí pořizování koberce

Koberce v interiéru jsou pro své pozitivní vlastnosti nestárnoucí klasikou. Volíte-li však koberce celoplošné, jejich výběr má několik pravidel. Jaká to jsou a co je pravdy na mýtech, které koberce provází?

Druhů podlahových krytin je nespočet a každá má své pro a proti. A přestože nelze jednoznačně říci, která podlahová krytina je ta nejlepší, srovnáte-li požadavky na estetiku a zároveň funkčnost, celoplošné koberce se již desítky let drží na prvních příčkách. Jejich výhodou je jednotný a často luxusní vzhled místnosti, minimální nároky na kvalitu podkladu, vysoké užitné vlastnosti, zlepšení akustiky v místnosti a příjemný pocit při chůzi.

Který bude ten pravý

Před nákupem koberce je vhodné seznámit se s rozdělením koberců podle nejčastěji užívaných kritérií. To vám pomůže zorientovat se v prodejně a prodejcům klást ty správné otázky, které by vás na základě vašich preferencí a požadavků měly zajímat.

Nejrozšířenějším rozdělením koberců je rozdělení podle materiálu, přičemž se můžete setkat s koberci z přírodních materiálů a s koberci z materiálů syntetických. Mezi ně patří především polyamid, polyester, polypropylen a polyakryl. Hlavní výhody koberců ze syntetických materiálů jsou především nízké výrobní náklady, a tedy i neporovnatelně nižší cena. Přitom mají dobré antistatické vlastnosti, snadno se s nimi manipuluje, mají sytější odstíny a tvarovou stálost.

Dále se můžete setkat s dělením podle techniky výroby a také s dělením podle konstrukce nášlapné plochy. To by vás mělo zajímat zejména, budete-li koberec pokládat do více zatěžovaných místností, kam je vhodnější umístit koberce smyčkové.

Dejte na rady profesionálů

Při koupi koberce doporučujeme navštívit obchodníky, kteří se na jejich prodej specializují. V prodejnách působí profesionálové z oboru, kteří vám jsou připraveni pomoci nejen, co se technických dotazů týče, ale také v případě, že byste potřebovali pomoci s výběrem té vhodné barvy a vzoru. Využít můžete většinou i možnosti profesionální pokládky.

A co mazlíčci?

Máte-li v domácnosti zvířecí mazlíčky, je vhodné zvolit kusový koberec v kombinaci s jinou podlahovou krytinou. Zvířecí chlupy není jednoduché z koberce dostat, a tak je poté tato podlahová krytina podstatně náročnější na údržbu.

U koberců však máte jistotu, že jej váš miláček nepoškrábe drápky. O vhodnosti tohoto materiálu se ale raději poraďte s odborníky. Pokud se obáváte, že by vám domácí mazlíčci koberec poničili, můžete zvolit velmi odolný vinyl.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar

Moc nevím, o jakých mýtech s kobercemi mluvíte. Ale my jsme také naše koberce vyhazovali, protože je to nonstop úklid a když se do koberce něco vyleje je s tím neustálý stres a nepořádek. Jediné koberce, které jsme si od té doby pořidily byl koberec do koupelny a to konkrétně z https://www.emako.cz/protiskluzove-rohoze/

Odpovědět
lemur
lemur 6. 9. 2019

My máme raději koberce, protože podlaha je tak teplejší.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 5. 9. 2019

koberce nyní už nemáme, ale docela mě to štve, protože na plovoucích podlahách je vidět každý vlásek, chloupek, drobek.... udržovat koberce mi přišlo jednodušší...

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 864
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.