Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kašči
Kašči
Vloženo 2. 12. 2018
Líbí se mi

Adventní svícen a věnec na dveře patří ke krásným předvánočním tradicím. Vyrobte si je!

Kašči
Kašči
Vloženo 2. 12. 2018
Líbí se mi
Adventní svícen a věnec na dveře patří ke krásným předvánočním tradicím. Vyrobte si je!

Adventní svícen a věnec na dveře patří ke krásným předvánočním tradicím. Vyrobte si je!

Zatímco donedávna se svíčky umisťovaly přímo do adventního věnce (zavěšeného nad stolem, nebo položeného přímo na něm) dnes už dostává adventní svícen zcela nové podoby. Stále však platí, že je to pomůcka k symbolickému odpočítávání čtyř týdnů adventnu, doby příprav na Vánoce. Jeho nedílnou součástí jsou tedy čtyři svíce, přičemž každou adventní neděli se zapaluje jedna z nich. 

A jak tedy adventní svícen pojmout?

Určitě záleží na naší časové zaneprázdněnosti, náladě a taky finančních možnostech. Na trhu je nepřeberné množství již hotových adventních svícnů, do kterých stačí jen dát vhodně zvolené svíčky a je to. 

Ale máte-li čas, chuť a náladu si trochu "zakreativnit" vybrala jsem pro vás několik zajímavých nápadů. V hlavní roli, jak jinak než má tolik oblíbená jednoduchost.

Jednou z možností je najít jakoukoliv misku - může být zdobená, jako v tomto případě, ale klidně i úplně obyčejná. Do ní umístěte tvarovací hmotu na zapíchnutí svíček. Svíčky rozmístěte, tak jak se vám to líbí a zbytek dozdobte - větvičkami jehličnanů, tisu, thují, či jen mechem a několika šiškami.

Další variantou jsou obyčejné zavařovací sklenice. Ozdobte jejich horní část přírodním provázkem, nebo mašlí, můžete doplnit opět nějakou větvičkou či šiškou a přidat na čtvrtce napsané číslo. Dovnitř pak umístěte čajovou svíčku a je hotovo.

Pokud se vám podaří najít pěkné skleněné lahve, máte hned několik variant na dozdobení. Je krásné doladit jejich hrdla podobně jako zavařovací sklenice...

...ale neméně kouzelné je i umístění větviček přímo dovnitř lahví.

Se skleněnými nádobami všeho druhu si lze zkrátka perfektně pohrát. Navíc sklo je krásný ušlechtilý a křehký materiál, takže jeho efekt je zaručený.

A jste-li maximální minimalista, vystačíte si jen se svíčkami jako takovými. Umístit je můžete přímo na stůl či poličku, nebo na vhodně zvolený tác. A pak už je jen na vás jak je dozdobíte. Krásné jsou omotané washi páskou, či přírodním provázkem, ale skvělého efektu docílíte i pomocí měděného drátku. Za báječný nápad považuji přilepený dřevěný kolíček, do kterého pak jen připnete kartičku s číslem.

Vánoční věnec na dveře

V jednoduchosti je krása, zapomeňte na blýskavé koule, pozlátka a jiné hity 80. let Stačí pár větviček z lesa, jeřabiny a třeba náš oblíbený eukalyptus. 

Nebo celozelený věnec...

 

A jak bude vypadat ten váš letošní adventní svícen nebo věnec? Už máte hotovo? Pošlete nám fotky!

Dnešní neděli si zapalte první svíčku

Přeji vám krásné tvořivé chvíle

Vaše Zuzana

 

Zdroj obrázků: Pinterest a archiv autorky

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
madamace
madamace 19. 12. 2018

a tohle je pěkné

Odpovědět
sasidlo
sasidlo 16. 12. 2018

Odpovědět
matejm
matejm 10. 12. 2018

Mělo být šišky ( disky)

Odpovědět
matejm
matejm 10. 12. 2018

Letos jsem se naučila vyrobit adventní věnec z proutí. Žádná lehká práce, ale je přírodní. Žádné použití drátků. Jen lepidlo na ozdoby. Také přírodní disky, badyán,vanilka.

Odpovědět
javomark
javomark 6. 12. 2018

krása

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

2 922
testovaných produktů
86 075
registrovaných inspirativních žen
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.