Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
JTinaCZ
vloženo 2. 7. 2018
Líbí se mi

5 tipů, jak se nestrhat při úklidu podlahy

avatar
JTinaCZ
vloženo 2. 7. 2018
Líbí se mi
5 tipů, jak se nestrhat při úklidu podlahy

5 tipů, jak se nestrhat při úklidu podlahy

Tak za prvé je dobré si říci, že úklid je něco, co zřejmě nebaví tak úplně nikoho z nás. Tedy alespoň věříme, že ti, kteří uklízejí s nadšením, jsou v menšině. Zároveň je dobré si přiznat, že takový čistý, nablýskaný byt také není úplně od věci. A pokud zrovna nemáte to štěstí, že vám domů dochází uklízečka, která to udělá za vás, pak nezbývá než si vyhrnout rukávy a pustit se do toho – ať už s radostí nebo bez. Máme pro vás pár tipů na to, jak si úklid urychlit a zpříjemnit. Tady jsou: 

 1.      Pořádně ždímejte

Není nic strašnějšího, než zaschlé kapky na dlažbě či dřevěné/laminátové podlaze. Ať už máte mop plochý nebo třásňový nebo stále motáte hadr na smeták, ždímání je naprostý základ. A ty kapky se vám přesně stanou tehdy, kdy pořádně neždímete. A pak vytíráte znovu a znovu a znovu. V tomto případě zkrátka neplatí: co je mokré, to je čisté. Při výběru mopu tedy dejte dobrý pozor na to, jaký máchací mechanismus má. A volte ideálně ten, do kterého si nemusíte vůbec namáčet své jemné ruce.

2.      Jezděte do osmičky

Je to prý vyzkoušený a léty ověřený postup, jak nevynechat žádné smítko. Nevíme, zda je to absolutní pravda, nicméně kdekterá z nás to slyšela už od maminky či babičky. A taková lidová (i úklidová) moudrost se nepřenáší jen tak náhodou. A maminky a babičky určitě nemluví do větru.

3.      Do terénu volte třásně  

Máte-li byt, kde o nohy od nábytku, židlí, stolu či dětských hraček není nouze, zvolte určitě mop s třásněmi. Třásně se mnohem lépe dostanou do hůře přístupných rohů a členitých míst. V méně členitém terénu vám naopak lépe poslouží mop plochý.

4.      Volte teplejší vodu

Je to jednoduché – špína z rukou vám jde také přece snáz, pokud si je umyjete mýdlem s teplou vodou. Analogicky to funguje u podlah. Určitě tedy ne vařicí, ale vlažná až teplá voda udělá opravdu divy.

5.      Za půl hodinky o stovku lehčí

Takový půlhodinový úklid s mopem vám spálí zhruba 100 kalorií (nesmíte tedy u toho zrovna popíjet sklenku vína nebo se dopovat čokoládovou tyčinkou). Možná si ten úklid nakonec ještě oblíbíte, co říkáte? 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Mildred 9. 7. 2018

Tu osmičku už jsem slyšela. Všechno je pravda

odpovědět
avatar
Jana7 3. 7. 2018

osmičku slyším poprvé, zkusím

odpovědět
avatar
hašlerka1 3. 7. 2018

odpovědět
avatar
hudlenka 3. 7. 2018

až na ty osmičky, to slyším (čtu) poprvé, uklízím, jak je výše psáno..., ale nikdy nejsem spokojena. Vždy, když podlaha uschne, vidím čmouhy...

odpovědět
avatar
sipeji 3. 7. 2018

vidíte nakonec je moc dobře, že denně vytírám celý byt

odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
81 537
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.