Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kristýna|ŽENA s.r.o.
Kristýna|ŽENA s.r.o.
Vloženo 18. 5. 2020
Líbí se mi

4 tipy pro ty, kteří občas nevycházejí s penězi

Kristýna|ŽENA s.r.o.
Kristýna|ŽENA s.r.o.
Vloženo 18. 5. 2020
Líbí se mi
4 tipy pro ty, kteří občas nevycházejí s penězi

4 tipy pro ty, kteří občas nevycházejí s penězi

Potřebujete nahradit porouchaný domácí spotřebič nebo koupit dětem výbavu na školní výlet, ale výplata je ještě v nedohlednu? Možností, které vám pomohou s nevyrovnaným rozpočtem, je hned několik. Jaké se vám ale skutečně vyplatí?


Photo by Katie Harp on Unsplash

Naštěstí dnes existuje celá řada možností, jak překlenout finančně náročné období. Připravili jsme pro vás přehled půjček i jejich alternativ, které vám v takových chvílích pomohou. Jaké jsou pro vás nejvýhodnější a na co si naopak dát pozor? 

1. Kontokorent

S kontokorentem získáte stálou finanční rezervu ke svému běžnému účtu. Takzvaně do mínusu pak můžete jít prakticky kdykoli a opakovaně. Limit čerpání kontokorentu bývá zpravidla dvojnásobek pravidelných příjmů. Velkou nevýhodou jsou však vysoké úroky, přísné penále a celá řada poplatků.

2. Kreditní karta

Kreditní karta vás zbaví horkých chvilek na konci měsíce. Pojí se k ní celá řada bonusů a výhod v podobě cashbacku a peníze máte průběžně k dispozici. Na rozdíl od kontokorentu u ní máte možnost vrátit peníze v bezúročném období. Na druhou stranu, pokud z nějakého důvodu nezvládnete půjčený obnos vrátit, čekají vás opět vysoké úroky.

3. Online půjčka

Dalším způsobem, jak řešit finanční nouzi, může být i rychlá online půjčka. Nabízejí ji banky i nebankovní instituce. Peníze na účtu máte zpravidla během několika mála minut. V tomto případě se však vyplatí notná dávka obezřetnosti. Nenechte se na první pohled zlákat nulovými úroky. Vždy si důkladně přečtěte podmínky splácení a ověřte důvěryhodnost poskytovatele půjčky.

4. Odložená platba

Ať už potřebujete nahradit nefunkční pračku, nebo jen koupit prací prostředky, půjčku lze úplně vynechat. Využijte novinku v podobě odložené platby, která je ideálním způsobem, jak nezbytné věci koupit i před výplatou. E-shopy s platbou MALL Pay totiž nabízejí možnost zaplatit zboží až 14 dnů po jeho doručení, a to zcela zdarma.

Jak tato novinka v tuzemských e-shopech funguje? Jednoduše nakoupíte ve vybraném internetovém obchodě jako obvykle. V košíku pak pouze při volbě „Dopravy a platby“ vyberete variantu „Odložená platba MALL Pay“. V tuto chvíli za objednávku nic neplatíte a je vám ihned expedována. Jakmile vám zboží doručí, máte 14 dní na úhradu nákupu. Aby nedošlo ke zpoždění s platbou, MALL Pay automaticky posílá SMS zprávy a e-maily s upozorněním, že se blíží doba splatnosti. Všechny nákupy s odloženou platbou si navíc můžete zobrazit v klientské zóně.

 

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Aktivko
Aktivko 23. 5. 2020

Také řešení, ale i zde je nutné většinou počítat s vyšším úrokem

Odpovědět
Denča75
Denča75 22. 5. 2020

zde bych jen chtěla říct, že toto může být dvojsečná zbraň protože tento způsob řešení může stát hodně, pokud člověk nezvládá splácet (úrok většinou 20-25 %). Obdobně např. i rychlé půjčky. Je třeba zde i zdůraznit, že pokud rozpočet není vyrovnán pravidelně, tak řešení může vést jen k spirále dluhů, kdy se člověk splácí méně a měné a úroky rostou. Takže pokud rozpočet nevychází, tak je třeba hledat finance (zvýšit příjem, snížit náklady), aby byl manévrovací prostor na našetření rezervy, z níž lze řešit nenadále výdaje.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 22. 5. 2020

Odpovědět
gustawka
gustawka 20. 5. 2020

super

Odpovědět
lemur
lemur 20. 5. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 117
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.