Líbí se mi

Vaše postel s vůní léta. Poradíme vám, jak na to, aby byla skutečnou oázou, do které se těšíte

Líbí se mi
Vaše postel s vůní léta. Poradíme vám, jak na to, aby byla skutečnou oázou, do které se těšíte

Vaše postel s vůní léta. Poradíme vám, jak na to, aby byla skutečnou oázou, do které se těšíte

Ať už své léto budete trávit v podkroví chaloupky, městském bytě nebo milujete otevřené dveře do zahrady vašeho rodinného domu, vyplatí se věnovat pozornost vaší ložnici. Poradíme vám, jak na to, aby byla skutečnou oázou, do které se těšíte, až si uděláte pohodlíčko s knížkou, pravým rájem pro romantické večery nebo postýlkou, ve které usnete s lehkostí letního vánku.

Ložnice na západ

Přes den nevětrejte, nechte stažené žaluzie nebo zatažené záclony. Naopak větrejte během noci a před odchodem.  Pokud máte balkon, terasu, zahradu, nechávejte své peřiny provětrat. Není nutné je péct celý den na sluníčku, údajně se tak množí bakterie, ale hodinka denně na vzduchu je krásně provoní. Pokud se vy nebo váš partner více potíte, raději lůžkoviny měňte po týdnu. Vůně čistě vypraného povlečení je pro pocit uvolnění nejlepší. V povlečení volte zářivě bílou, chladivé odstíny modré, šedé, pastelové, ale vždy s chladivým podtónem. Nemusíte přímo znovu malovat,  ale zkuste zapojit detaily, které navodí chladivou atmosféru. Hodí se aranžmá s karafou, do které si na noc dáte vodu a plátky citronu a máty, modré sklenice, ověsy z mušliček nebo sklíčky v mořských tónech, rámečky, dekorace evokující dálky, pořiďte si k tomu do barvy košilku na spaní a budete se cítit prázdninově.

Ložnice na východ

Pokud jste spáči, brzské svítání můžete oddálit pořídíte-li zatemňovací závěsy nebo třeba i plisé žaluzie s touto vlastností. Na trhu je široká škála odstínů a látka je měkká, s lehkým leskem a krásně splývavá. Můžete ji využít na podšití, ale pěkně vypadá i samostatně. 

 

Místnosti obvykle jsou chladnější a můžete si tak dovolit rozzářit je barvami letní přírody, ať už půjde o florální motivy nebo barvy evokující louky, oblohu, jezera. Pamatujte však, že aby barvy skutečně zářily a zároveň vypadaly svěže – potřebují kolem sebe hodně bílé. Řezané květy v průhledných vázách jsou ideálním doplňkem. Okna by měla působit co nejvolněji, materiály lehké, splývavé, aby se roztančily při slabém vánku.

Atmosféra prázdnin na venkově

Vyhledávejte přírodní materiály v bílé barvě a hrejte si s texturami výšivek a krajek. Zdánlivě ledabyle vrsvěte. Pořiďte si doplňky v přírodní úpravě dřeva, bělené, s patinou, drásané.   

Mimochodem – vymalovat ložnici je otázka 4 hodin při běžné velikosti ložnice (do 25m2) a materiál vás vyjde na 1 500-2 000 Kč, pokud si práci uděláte samy a chcete využít barev. Bílou je to samozřejmě levnější. 

Pokud zvolíte stříbrnou šedou, světle modrou nebo jinou ze světlých, ale chladných ostínů, pocitově budete vnímat svou ložnici o pár stupňů chladnější. Pro výsledný dojem je však třeba přizpůsobit i typ tkanin a pracovat vhodně s texturami. Spokojeni budete v přírodních materiálech jako je len, bavlna nebo v saténovém, hedvábném povlečení. A pokud jste opravdu kreativní, namalujte si nad postel rozkvetlou louku.  

 

Fotky: Pinterest

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
hašlerka1 19. 9. 2018

odpovědět
avatar
Tamara 3. 7. 2018

Pěkná inspirace

odpovědět
avatar
Evulineek 26. 6. 2018

Hmm kezby byl hezký výběr i v prodlouženém 220

odpovědět
avatar
velinka 25. 6. 2018

krásně sladěné

odpovědět
avatar
Clairest 17. 6. 2018

Hodně zajímavé

odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
9
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
67 458
registrovaných inspirativních žen
2 887
testovaných produktů
108 807
vložených hodnocení