Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Michaella
Vloženo 30. 8. 2018
Líbí se mi

V těchto dnech je nutné myslet na posílení imunity u dětí, velký vliv na nachlazení má škola i změny počasí

avatar
Michaella
Vloženo 30. 8. 2018
Líbí se mi
V těchto dnech je nutné myslet na posílení imunity u dětí, velký vliv na nachlazení má škola i změny počasí

V těchto dnech je nutné myslet na posílení imunity u dětí, velký vliv na nachlazení má škola i změny počasí

Stalo se z toho skoro pravidlo, že když dítě začně chodit do školky nebo školy, je častěji nemocné a rodič nemůže chodit do práce. Kdoví, co za vše může, zda oslabená imunita nebo styk s kolektivem. Vždy budeme pátrat, proč jsou děti s příchodem školy častěji nachlazené, kašlou, mají rýmu a stěžují si na bolest krku nebo ouška.

Možná za vše může řetězová reakce, kdy jeden ze školáků onemocní a pak je nemocná celá třída. Nebo za to může nějaký zaběhnutý "školní" virus, ale jedno je jisté - bez správné imunity se nikdo neobejde.

Kamarádka měla svého syna nemocného skoro pořád, hlavně v prvních dvou letech školy

Přišla tak o práci, jelikož se zaměstnavateli nelíbilo, že byla stále na paragrafu. Nachlazení a zánět průdušek bylo u nich doma na denním pořádku. Jeho iminutita nezvládala změny počasí a kolektiv jiných dětí. Vždy nastoupily teploty a kašel. Vše se stabilizovalo až časem, kdy díky pravidelnému zocelování imunity bylinkami, stravou, pohybem začal být více odolný vůči různým virům. Také jezdili pravidelně do lázní.

Asi každý rodič a dítě si tímto musí projít. Někdo je nemocný častěji, jiný s tím statečně bojuje. Za vším hledejte imunitu!

Jak posílit imunitu v chladnějších či pro děti psychicky náročných dnech? Zde máme pár rad:

  • Rakytník je skvělý pomocník na posílení imunity a na nachlazení

Obsahuje velký zdroj vitamínu C a je velice prospěšný pro dětský organizmus díky dalším vitamínům a složkám. Najdete v něm minerály, stopové prvky, přírodní oleje, hormony dobré nálady, a další. I když je kyselejší, tak v podobě sirupu bude dětem chutnat.

  • Výborná je také lichořeřišnice

Je přírodní antibiotikum, které má léčivé účinky. Dokáže bojovat se streptokoky a stafylokoky. Také léčí různé záněty (dýchací i močové). Hodí se i při chřipce.

  • Echinacea je další přírodní antibiotikum

Ničí bakterie a viry i plísně, bojuje s infekcí a dokáže potlačit bolest, léčí zánět dýchacích cest, rýmu, má hojivé účinky. Dětem od 4 let chutná v podobě sirupu.

  • Aloe přináší obrovskou pomoc pro tělo

Obsahuje všechny potřebné vitamíny, minerály, stopové prvky, cukry, bioflavonoidy, esenciální aminokyseliny a plno dalších látek významných pro náš organismus. Celková souhra a vyváženost asi 200 aktivních látek, přináší obrovskou pomoc pro naše tělo. Mně například aloe pomohlo na zánět středního ucha, kdy jsem si nakapala šťávu z rostliny dovnitř ucha. Po pár dnech došlo k celkovému uklidnění a ústupu bolesti i zánětu. Jelikož mi antibiotikové kapky od lékaře pomoct nedokázaly, velice jsem ocenila účinky této rostliny. 

  • Vitamín C je pro naši imunitu moc důležitý

Pomáhá tělu bojovat s infekcemi, má dobrý vliv na pleť, zuby, kosti, růst, hojení ran, dodává tělu energii, chrání nás před únavou.

  • Sirup z cibule nebo divizny

Ze svého dětství si pamatuji šťávu z cibule, která se zasypávala cukrem a nechala odležet pár dní. Tato sťáva pomáhá na kašel a posiluje imunitu. Stejně tak pomáhá sirup z divizny. Lépe se pak odkašlává.

  • Med je přírodní lék snad na všechno

Je velice přínosný pro naše zdraví, pomáhá při bolesti v krku, řadí se mezi přírodní antibiotika, léčí viry, plísně, kožní problémy, podporuje spánek, posiluje imunitu, bojuje proti rýmě, zánětům průdušek, je výborným lékem při chřipce.

  • Také je výborný heřmánkový čaj

Uklidňuje, je na dobrý spánek, inhalaci při rýmě. pomáhá při léčbě virových infekcí, příušnic a spalniček, posiluje imunitu. při angíně je výborným kloktadlem (odvar), nebo když děti bolí bříško, výborně pomáhá čaj

Podle průzkumu jsou hlavně nemocné děti, které jdou prvně do školky nebo školy a s větším kolektivem ještě nepřišly do styku

Jedná se o velký zásah do života dítěte, kdy hraje hlavní úlohu stres, kolektiv a imunita. Proto je dobrá včasná prevence a posílení organizmu, jako je: pestrá strava na vitamíny, zdravé tuky a minerály, správný pitný režim, pohyb, přisun vlákniny, ovoce a zeleniny a dětem prospívá pobyt na čerstvém vzduchu.

U bylinných sirupů, kapek, tinktur i tabletek je třeba dodržovat správné dávkování, popřípadě se poraďte s lékarníkem.

Jak posilujete u sebe a svých dětí imunitu vy? Napište nám.

 

Blogerka Michaella

(zdroj obrázků - pixabay)

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Tvořilka97 23. 9. 2018

Sirup z divizny děláme pravidelně

Odpovědět
avatar
Michaella 10. 9. 2018

Děkuji za pěkné komentáře!

Odpovědět
avatar
KamilaK 10. 9. 2018

já už ani chuť na studené nápoje nemám - brzy zajdu na šípky

Odpovědět
avatar

Med do čaje a hodně spánku. A eliminovat i ty školní/školkový stresy. Ne nadarmo jsou rýmy a nachlazení podle psychosomatiky nevyplakanými slzami.

Odpovědět
avatar
Cherrynka 2. 9. 2018

Syn je pořád zdravý naštěstí. Máme doma včelaře, takže máme zásobu medu, tím pádem i zdraví

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
84 191
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.