Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Přijímačky nanečisto dodají vašemu dítěti sebevědomí

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 21. 11. 2017
Líbí se mi
Přijímačky nanečisto dodají vašemu dítěti sebevědomí

Přijímačky nanečisto dodají vašemu dítěti sebevědomí

Barevné listí sotva opadalo ze stromů a vám už se hlavou honí černé myšlenky, protože vaši ratolest čekají na jaře státní přijímačky na střední školu. První velká životní zkouška, která ovlivní celý život vašeho dítěte. Věšet hlavu není na místě, poradíme vám, jak se na přijímačky co nejlépe připravit.

Možná ještě nevíte, na jakou střední školu se vaše dítě bude hlásit, ale jedno je jisté, pokud je to střední škola ukončená maturitou, státním přijímačkám se určitě nevyhne. A je obecně známou pravdou, že největší strach máme z neznámých situací, při kterých se aktivují nejstarší části mozku. Ty znají pouze reakce útok, útěk a ztuhnutí. Není pak divu, že když se dítě bojí, není schopno podávat stejné výkony, jako když je doma v klidu. Proč tedy nevyužít možnosti zkusit si přijímačky nanečisto a třeba hned několikrát?

„Mamka mě přihlásila na Přijímačky nanečisto, protože jsem chtěla vědět, co mi jde a co ne. Největší strach jsem měla z matiky, ale nakonec mi problémy dělalo akorát zapisování odpovědí do záznamového archu. Takže to teď doma trénuju.“ Říká jedenáctiletá Anička, která se Přijímaček nanečisto zúčastnila loni. Další nespornou výhodou Přijímaček nanečisto je to, že opravdu věrně simulují průběh skutečných přijímaček, a to včetně atmosféry, která má vliv na duševní rozpoložení dětí.

„Přijímačky pořádáme už 17 let, takže máme za ta léta propracované všechny procesy a jsme schopni dětem poslat výsledky do tří pracovních dní. Zároveň jim poskytujeme srovnání s ostatními řešiteli testu, a tak mají jasnou představu o tom, jak na tom jsou. Přijímačky nanečisto pořádáme třikrát ročně ve čtrnácti městech po celé České republice, takže jsou dostupné pro všechny a poskytují dětem možnost pozorovat svůj pokrok v průběhu roku,“ říká Lukáš Holík, vedoucí projektu Přijímačky nanečisto ze společnosti Scio.

Přijímačky nanečisto jsou pro žáky z pátých, sedmých a devátých tříd dobrou startovní čárou na trati s názvem příprava na přijímačky, protože přesně ukážou uchazečům, na čem je třeba zapracovat a podle čeho vybrat přípravné materiály. Někdo zjistí, že potřebuje intenzivnější přípravu v podobě dlouhodobých přípravných kurzů, jiný si vystačí s tištěnými sadami nebo přípravou v online prostředí. „V každém případě bych všem doporučil seznámit se s aktuální podobou testů, řešením úloh a zaznamenáváním odpovědí do záznamového archu. Se zaznamenáváním mívají totiž uchazeči zbytečně problém“, doplňuje informace Lukáš Holík ze společnosti Scio.

Univerzální rada na závěr pro všechny, kteří se budou v dubnu hlásit na střední školu nebo víceleté gymnázium, tak zní: Příprava na přijímačky se skutečně vyplatí, protože vašemu dítěti pomůže eliminovat strach z neznámého a zároveň se zdokonalit v řešení testu.

Jak bojovat se stresem z přijímaček

Stres je největší nepřítel, na konci to chce zpomalit

Samotný stres při testu má významný vliv na celkový výsledek. Když pojedete až do přijímaček tzv. na plný plyn, hrozí vám, že se pár metrů před cílem motor zadrhne. Poslední dva týdny spíše opakujte, případně si jen zkoušejte řešit modelové testy. Poslední den před přijímačkami je již zcela vypusťte.

Seznamte se s průběhem zkoušek

Vyzkoušejte si přijímačky nanečisto klidně i sami doma. Dejte si časový limit a postupujte dle instrukcí. Je důležité, aby dítě zjistilo, za jak dlouho uteče čas vymezený na test a co je schopné udělat.

100 % úspěšnost je jen teoretická varianta

Nemá cenu se stresovat s tím, že některé úlohy prostě přeskočíte. Je pravda, že některé děti zvládnou v časovém limitu test celý. Je jich ale opravdu jen zlomek. Při přípravě se hodně dětí a jejich rodičů stresuje tím, že test nedokončili.

Řekněte si, že jste udělali maximum

Není důležité, zda jste s přípravou začali v září, nebo březnu. Důležité je, abyste si s dětmi společně zhodnotili aktuální situaci, udělali jasný plán a řekli si, že toto je maximum, které pro přípravu chcete učinit.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Jana Krauzová 22. 5. 2021

Ahojky. Děkujeme za zajímavý článek. O něčem podobném přemýšlíme pro našeho syna. Četla jsem o nabídce služeb přijímaček na nečisto například tady https://nanecisto.online/cesky-jazyk/ Ten náš by potřeboval pořádně natrénovat hlavně přijímačky z českého jazyka, protože čeština mu obzvlášť nejde. Achjo. Ale ještě máme tyhle možnosti...v tom je dnešní doba dobrá

Odpovědět
pavlinka14
pavlinka14 23. 10. 2020

Naší malou dcerku čeká v příštím roce na jaře také přijímací zkoušky na střední školu a není z toho nervózní jen ona, ale možná mnohem více jsem v nervu já. Rozhodli jsme se ale s manželem, že ji zaplatíme testy nanečisto od firmy https://www.to-das.cz/ , tak snad to pomůže srazit nervozitu

Odpovědět
avatar
Petra Hřibová 9. 1. 2019

No mně se tenhle byznys s přijímačkami vůbec nelíbí. Nevím jak je to na střední, ale na Vysoké se to proměnilo hlavně u SCIA opravdu o boj o to, kdo víc zapatí .

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 603
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.