Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Eva Portlová
Eva Portlová
Vloženo 3. 3. 2014
Líbí se mi

Znáte metodu EFT?

Eva Portlová
Eva Portlová
Vloženo 3. 3. 2014
Líbí se mi
Znáte metodu EFT?

Znáte metodu EFT?

Můžeme žít kvalitně. Nevěříte? Já jsem uvěřila, když jsem se setkala s metodou EFT. 

Kdysi jsem začínala masážemi, pak se učila o výživě a potravinových doplňcích bez chemie, cvičení a různých metodách, které nám pomáhají na těle i na duši. Při masážích jsem se potkávala s různými lidmi a vyslechla stovky příběhů. Příběhů o bolavém těle, příběhů o nemocích. Tak ráda bych jim pomohla!


Postupně jsem ve svém praxi a kariéře potkávala lidi, kteří pracovali s různými metodami, až mne kamarádka ukázala metodu EFT (Techniky k Emociální Svobodě).

Zdála se mi na první pohled tak jednoduchá, že jsem nevěřila, že by mohla pomáhat. S jistou dávkou skepse jsem se ale nakonec do metody začala stále více a více nořit, začala jsem ji aktivně zkoušet a nakonec jsem se do ní zamilovala J A to byl ten poslední krůček k absolvování výcviku v EFT, který jsem dokončila v roce 2009. Byla jsem překvapená na začátku, jak metoda funguje a jsem překvapená i dnes. Vždy, když se mi podaří společně s mými klienty se zbavit jejich problémů.
Chodí ke mně lidé, kteří mají drobné i vážné zdravotní problémy a po terapii EFT už nepotřebují lékaře. Dokonce i s diagnozou roztroušená skleróza - teď po ní nejsou ani stopy, jako kdyby v tom těle nikdy nebyla. Také tu mám lidi s alergiemi, kteří po terapii EFT už nejsou alergičtí na nic. Mohou jíst, co chtějí a trávit čas se svými mazlíčky (psi a kočky). Zrovna tak cukrovka nebo psychická porucha po traumatickém zážitku a mnoho dalšího.


Co je vlastně EFT?

Metoda EFT (Techniky k Emociální Svobodě) je založena na objevu, že:
"Příčinou všech negativních emocí je přerušení toku v energetickém systému lidského těla."

Metoda EFT nepracuje pouze s fyzickými zdravotními problémy. Je především zaměřena na odstranění příčiny záporných emocí. Dokud neadresujeme konkrétní negativní emoce, mnohdy uložené hluboko v našem podvědomí, nedocílíme ani napravení přerušení toku v energetickém systému lidského těla. Naše fyzické bolesti a nemoci jsou přímo propojeny na tyto negativní emoce. Při odstraňování bloků v energetickém toku těla dochází mimo jiné i k harmonizaci našeho života tj. dosažení jeho vyšší kvality a rozšíření hojnosti.

Všichni intuitivně víme, že nosíme-li v sobě zlobu, trápení, vinu a traumata, ukáže se to na nás fyzicky. Jestliže je někdo opravdu rozzlobený, žaludek se mu stáhne, možná i vystoupí krční tepna, zvýší se krevní tlak, emoce způsobují fyzické problémy. Podržíme-li je v těle po dlouhou dobu, objeví  se nemoci. Bereme pak léky, které tu bolest tiší. Ale jen tiší, neléčí příčiny.

EFT se zaměřuje přímo na problém, který vás trápí. Zbavit se emocionálních problémů na dostatečně hlubokém stupni znamená, že výsledkem je i fyzické uzdravení.

Akupunktura se spoléhá na fakt, že nám proudí v těle jemný proud energie, kterému říkáme meridiány.  Jestliže jimi energie neproudí volně, tělo nepracuje tak, jak by mělo a co je opravdu ohromující, jestliže stimulujeme tyto meridiány poklepem špičkou prstů, situace se převážně vyrovná  a u osob se silnými emocionálními problémy prostě zmizí. Někdy se tak stane za několik minut.

Jakmile začnete dávat pozor na tyhle emocionální problémy, je-li to provedeno správně a opravdu se vyřeší, pak fyzické problémy také opadnou. Máte okamžitě bolest pod kontrolou. Funguje to na migrény, někdy i během 10 minut - u každého člověka je to jiné. Někdy to vyžaduje trpělivost, protože i příčiny migrény jsou u každého jiné. Tohle je pro nás nový obzor, nový způsob léčby.

Neustále vidím, jak EFT léčí všechno možné. Neříkám, že vyléčíme všechno za minutu či dvě nebo za pár sezení, některé věci trvají daleko déle než ostatní, ale dostáváme opravdu udivující výsledky.
Díváme se na to jako na zázraky, ale nejsme žádní kouzelníci, je to jen o tom, že se tělo chce léčit samo, jestliže jeho energie proudí volně.

Ta největší věc, která blokuje toto proudění jsou emocionální problémy a traumata z minulosti, které se drží v těle.
Tady se dostáváme k jádru věci – EFT můžeme použít na:
- různé závislosti
- stud
- vady zraku
- chronickou únavu
- strach z létání (z výšek)
- chuť na sladkosti
- záněty
- psychické poruchy po traumatickém zážitku
- nadváhu
- mluvení na veřejnosti
- nespavost
- zlepšení vztahů

Já už teď vím, že je vše možné, protože jsem to viděla. Na vlastní oči. EFT je to nejlepší, co jsem objevila.
A víte, co je na tom vůbec nejzajímavější? Že metodu se může naučit každý. Funguje i tehdy, když ji tak úplně nevěříte.
Ráda bych vám ve svých blozích přinášela příběhy lidí a ukázala vám, co jsem se naučila, jak s nimi pracuji a jaké máme výsledky. EFT totiž pomáhá i tam, kde nic jiného nepomohlo.


Třeba může pomoci i vám. Pokud s něčím bojujete, ozvěte se mi do komentářů nebo do soukromé zprávy.

Eva Portlová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 4. 4. 2020

neslyšela jsem o tom

Odpovědět
H-Ellen
H-Ellen 28. 1. 2016

Taky už jsem o ní slyšela z více míst Těch metod léčení je víc..... Já už na tom byla u kamarádky, ale jednou mi to rozhodně nestačilo..... Ale od známé vím, že má dobré výsledky sama na sobě i na dalších lidech....

Odpovědět
Eva Portlová
Eva Portlová 30. 1. 2016

Někdy se stává, že se jeden problém vyřeší během jednoho sezení, ale většinou toho všichni máme více, pak je potřeba více sezení. Věřím, že každý člověk se může uzdravit sám a jsem velice ráda, pokud tomu člověku mohu být průvodcem a podaří se to

benca
benca 27. 1. 2016

nepocula som o tom

Odpovědět
Eva Portlová
Eva Portlová 30. 1. 2016

jitkakytka
jitkakytka 27. 1. 2016

znám tuto metodu, moje kamarádka ji s úspěchem používá a má dobré výsledky. \já sama jsem teprve na začátku - učím se to

Odpovědět
Eva Portlová
Eva Portlová 27. 1. 2016

Také jsem se zprvu učila po malých krůčcích a pak se mi metoda EFT zalíbila a přihlásila jsem se na výcvik. Už je to ví, jak 6 let a stále se mi líbí

Věra3
Věra3 27. 1. 2016

Neznám

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 836
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.