Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Renata Štulcová
Renata Štulcová
Vloženo 2. 12. 2017
Líbí se mi

Zmatky kolem Adventu aneb Zmatkuju v e-mailech

Renata Štulcová
Renata Štulcová
Vloženo 2. 12. 2017
Líbí se mi
Zmatky kolem Adventu aneb Zmatkuju v e-mailech

Zmatky kolem Adventu aneb Zmatkuju v e-mailech

Ano, když jsem si v mysli připravovala tento článek, nacházela jsem se zrovna v nákupním centru a zalíbila se mi scenérie se stromečkem. Tato fotka se mi hodí k vánočnímu článku, rozhodla jsem se, odložila tašku plnou dárků a dala se do focení. 

Jelikož jsem někdy líná a nechce se mi pak doma připojovat mobil k noťasu, abych posléze fotky přenesla, poslala jsem si je hned na místě e-mailem. A právě před chvílí, když jsem zasedla k článku, jsem je v e-mailové schránce nejdříve nemohla najít. Aby ne! V odeslané poště jsem zjistila, že jsem je poslala jedné známé, která má stejné jméno a její e-mail začíná stejně. V pondělí si to vysvětlíme.  A možná se jí bude fotka hodit při vytváření vánočních přání. 

A nyní k tomu letošnímu zmatenému Adventu. V neděli jsme, jako mnoho dalších, zapálili svíčku a od pondělí se setkávám denně s lidmi, kteří jsou zmatení, protože první adventní neděli nebyla první adventní nedělí, ale spíš nultou.

"Říkali v médiích, že až za týden, až třetího prosince," dozvídám se od kolegyně. 

A jiná kolegyně kroutí hlavou: "To je ale divné. Dobře si pamatuju, že vždy když byl Štědrý den v neděli, začal Advent velmi brzy. Na Štědrý den se přece nezapaluje adventní svíčka. Už jsem skoro v důchodu a něco pamatuju."

"Já na to kašlu, já už Advent mám," oznamuju s klidem. Nakonec pro mě začínají samotné Vánoce už zimním slunovratem. 

 

A v kadeřnictví, kam jsem si v tomto týdnu zašla, diskuze pokračují. 

"V lunárním kalendáři už byla adventní neděle označena, tak jsme zapalovali a rozjímali," říká první zákaznice.

"Jenže, jestli se má začít se zapalováním svíček na věnci až třetího, jak se to udělá, aby se dvacátého čtvrtého nezapalovala poslední svíčka?" dumá další.

"Já slyšela v televizi, že prý se mají na třetí adventní neděli zapálit obě poslední svíčky," kroutí hlavou třetí zákaznice upíjející kávu, kterou nám naše skvělá kadeřnice nabídla.

Rychle gůglím na mobilu a čtu si církevní moudra. "No jo, on Štědrý den a večer nic neznamená, důležitý je až okamžik narození, a to je až po půlnoci na dvacátého pátého, tedy v pondělí."

Vtom ta třetí zákaznice rázně odloží šálek s kávou. "A to je pěkná hloupost. Tak Marie se na Štědrý večer svíjela v porodních bolestech a to nic neznamená? To mohl vymyslet jen nějaký chlap, který nerodil."

A tak jsme se zasmály a z venku z náměstí, které se rozprostírá kousek od kadeřnictví, nám k tomu hrály koledy z vánočního trhu.

Přeji všem krásný adventní čas, ať už jste první svíci zapálili dvacátého šestého listopadu či se ji chystáte zapálit až třetího prosince. To, co máme v srdcích, žádné oficiálně určené datumy nemohou ovlivnit.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 30. 3. 2020

super

Odpovědět
Clairest
Clairest 3. 12. 2017

Také jsem ze začátku nevěděla

Odpovědět
moravačka aja
moravačka aja 3. 12. 2017

Odpovědět
sipeji
sipeji 3. 12. 2017

Odpovědět
lemur
lemur 3. 12. 2017

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 322
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.