Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Almička
Almička
Vloženo 7. 12. 2015
Líbí se mi

Zítřek nikdy neumírá

Almička
Almička
Vloženo 7. 12. 2015
Líbí se mi
Zítřek nikdy neumírá

Zítřek nikdy neumírá

Zítřek nikdy neumírá.

Mám velmi ambivalentní vztah k těm pozitivním citátům a mantrám, co vám zaručeně změní život. Někdy, když vstanu zadní částí napřed, jak říkávala babička (ona to tedy říkala o dost ostřeji) a mám pocit, že se všechno spiklo proti mně, včetně lidí, zvířat, vlasů a pleti, tak věty typu "každý nový den je dar" úplně neoceňuju. Moje cynické a realistické (alespoň ten kousek) já má ke všem těmto sluníčkovým a pozitivním "blábolům" značný odstup a reaguje na to asi takto "no jasně!" (zvednuté obočí a oči v sloup).  Jak by asi tak mohla nějaká věta, kterou si zopakuji dostatečně mnohokrát, změnit svět? Jak by asi mohl nějaký éterický "človíček", který jistě všechny ty pozitivní a motivační věty vymýšlí, vědět, co prospěje ženě v domácnosti v paneláku na Kladně? Jak by asi přeposlání andělského mailu, co spamuje moji schránku, mohlo splnit moje tajná přání?

Pak se ve mně někde přehodí výhybka a naladím se na zcela jinou vlnu. Lajkuju všechny citáty, co mi přijdou strašně trefné a úplně vystihují stav mé rozpolcené duše. Shromažďuji věty typu: buď hlasem ne ozvěnou! Nejradši bych si rudou rtěnkou napsala na zrcadlo, jak jsem krásná a úžasná, abych si to ráno co ráno mohla číst - a ten nápis by tak trochu skryl kruhy pod očima, šedivou zimní pleť a vlasy jak po vyválení v čerstvě posekaném žitném poli. Mám sto chutí všem strašně radit, jak by si měli zařídit život k lepšímu, a začít nejlépe včera. Cítím, že pokud bych se rozhodla pro kandidaturu na prezidentku zeměkoule, tak zcela jistě a neochvějně zvítězím drtivým skóre proti všem a proti všemu, navzdory.  Začínám sledovat jogínská videa na youtubu a číst duchovní literaturu (alespoň úryvky, než se začnu nudit) a říkám si: jojojo! tohle prostě pude! Jsem přece býk a ten, když se zapře vší silou, tak pohne třeba kamionem (naloženým!).

Je pravda, kterou uznávají obě moje rozpolcené půlky - ráno moudřejší večera. A vždycky, když mám i ten nejblbější den, je tu neotřesitelná jistota, že během několika hodin skončí a zítra můžeme zase nanovo a lépěji!

A tak: pokud se vám nelíbí, kde právě jste, pohněte se, protože nejste strom!

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 30. 6. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 10. 4. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 5. 4. 2020

zajímavé

Odpovědět
Almička
Almička 10. 12. 2015

No, popravdě si mnohokrát jako ten zakořeněnej strom připadám...ale to jsou jen slabé chvilky pokud se vám líbí, jsem moc ráda - můžete se kouknout na můj blog alminsvet.blogspot.cz díky!

Odpovědět
jitkakytka
jitkakytka 10. 12. 2015

hezky napsáno, moudré, poučné..

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 639
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.