Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Blíženkyně
Blíženkyně
Vloženo 22. 9. 2013
Líbí se mi

XL Modelína

Blíženkyně
Blíženkyně
Vloženo 22. 9. 2013
Líbí se mi
XL Modelína

XL Modelína

Myslím, že si to někdy přála snad každá z nás. V pěti, třinácti nebo dvaceti. Mně se to teď splnilo. Na jeden den jsem si vyzkoušela, jaké to je být modelkou.

Nemám míry 90-60-90, rozhodně nejsem vychrtlá, podpatky nenosím a od doby, kdy mi bylo patnáct, uběhlo už hodně vody. Ani o módu se nijak zvlášť nezajímám, ono se dvěma malými dětmi a prací toho příliš stíhat nejde (tohle je moje oblíbená výmluva; samozřejmě, když se chce, skoro všechno jde). Ale v létě jsem na webu časopisu Marianne zaregistrovala soutěž, kde hledali XL modelky. Poslala jsem svoje fotky, proběhl první výběr, druhý výběr a najednou jsem stála před skutečností, že poprvé v životě vkročím na molo, a to v rámci přehlídky návrhářky Ivany Follové během Merzedes Benz Prague fashion weekendu.

Kamarádky mě bombardovaly dotazy, jestli jsem nervózní – ne, na to jsem opravdu neměla čas; jestli se nebojím, že ve vysokých podpatcích upadnu – ano, právě to byla moje noční můra. Před očima se mi stále opakovala scéna ze Sexu ve městě, kdy se Carrie na módní přehlídce rozplácne přímo uprostřed mola. A dokonce se mě někdo taky zeptal, jestli bych neměla začít hubnout.

A pak přišel den D. Ráno umýt vlasy a vyrážím do Pařížské. Všechno se teprve chystá, v zákulisí stojí štendry s oblečením a další se pořád nosí dovnitř. Ty „opravdové“ modelky se přehrabují v hromadě bot, mezitím vizážisté nanášejí hromady makeu-pu a kadeřníci natáčejí vlasy. Nás dvacet amatérek přešlapuje v rohu a čeká, až nám někdo řekne, co máme dělat. Po příchodu paní návrhářky se věci začínají hýbat, i my se prohrabeme krabicemi s botami, abychom vybraly ty, které padnou nám i našim modelům, oblékáme se a jdeme trénovat chůzi po molu.

Když skončíme, jsem ráda, že můžu boty zout a vzít si zase svoje normální oblečení. Přestože se stan vytápí, je tu docela zima, jak někdo pořád chodí dovnitř a ven. Pak nastává velmi dlouhé odpoledne. Přehlídky jsou totiž každou hodinu, ta naše je ale až předposlední v 19 hodin. Průběžně si necháváme natáčet vlasy, nanášet oční stíny a make-up a sledujeme skutečné modelky, které kolem nás pospíchají, aby se stihly rychle převléknout do dalšího modelu. Všechny jsou vychrtlé, jejich jedna noha je co do objemu stejná jako naše ruka, většinou nemají žádná prsa (maximálně jedničky, dokud ovšem nezahlédneme jednu modelku, která má prsa krásná, ale evidentně umělá). Podle mého odhadu mají maximálně velikost 34. Když předvádějí spodní prádlo nebo tenoučké průsvitné modely, zdá se nám, že se není moc na co dívat. Pak přijde na řadu úpletová kolekce a to je jiná podívaná. Modely jsou na těch štíhlých mladičkých holkách nádherné. Na ženách normální velikosti (38/40) už to taková hitparáda ale asi nebude.

Když se blíží pomalu náš čas, vrcholí nervozita, kadeřníci a vizážisté nestíhají, modelky na přehlídce, která předchází té naší, potřebují totiž speciální líčení i účesy. A do toho všeho se tam motáme my.

Nakonec jsme přece jen všechny krásně namalované a načesané, podesáté i pojedenácté navzájem vyfocené a ujištěné, jak nám to úžasně sekne. I přesto se mi klepou ruce a moje srdce má zřejmě pocit, že běžím maraton. Řekla bych, že jsme na tom všechny dost podobně.

A pak, jedna po druhé vykročíme do světla reflektorů, pomalu nabýváme jistotu a hezky prostředkem kráčíme po molu. Nejsme dokonalé, ani my, ani naše chůze, ani naše pohyby, ale na rozdíl od modelek se usmíváme a užíváme si pocit, že teď, právě v téhle chvíli, jsme středem veškeré pozornosti. Všichni se na nás dívají, jsme jen my, teď a tady.

Byl to zážitek, na který se jen tak nezapomíná a jsem moc ráda, že jsem si mohla na jeden den splnit jeden z mých mnoha snů. Rozhodně stálo za to, nahlédnout do zákulisí módního světa a užít si svých 15 vteřin slávy.  

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jasper
Jasper 7. 9. 2020

Super. Určitě to byl zážitek

Odpovědět
lemur
lemur 1. 8. 2020

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 5. 7. 2020

Odpovědět
konatovka
konatovka 5. 3. 2015

Tak jste si to hezky užila.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 4. 3. 2015

takové nápady jsem nidky neměla

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
98 275
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.