Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Weef
Weef
Vloženo 13. 4. 2018
Líbí se mi

Vesna je nejen o slovanských bohyních, ale především o kvalitní hudbě

Weef
Weef
Vloženo 13. 4. 2018
Líbí se mi
Vesna je nejen o slovanských bohyních, ale především o kvalitní hudbě

Vesna je nejen o slovanských bohyních, ale především o kvalitní hudbě

Vesna je hudební projekt, který sází na ženskou krásu a originalitu. Připomíná nám slovanské bohyně a návrat ke kořenům. Jeho zakladatelka, známá zpěvačka a textařka Patricie, Vesnu založila po spolupráci s kapelou Čechomor, a stejně jako Čechomor hledá inspiraci ve folklóru.

 

 Vesna je slovanská bohyně jara a zároveň první píseň, kterou Patricie pro tento projekt napsala. „Postupně začaly vznikat další písně, na kterých jsem pracovala hlavně na Berklee College of Music,“ říká éterická Patricie, stipendistka Strun podzimu roku 2016 a první Češka s magisterským titulem z této prestižní univerzity. Díky grantu z Berklee mohla kapela natočit čtyři skladby s Českým národním symfonickým orchestrem. Může tedy oslovit i fanoušky klasické hudby.

 V čele kapely jsme čtyři ženy a každá z nás reprezentuje jednu bohyni,“ říká usměvavá flétnistka Andrea Šulcová, která momentálně studuje hudbu na jazzové univerzitě v Grazu. Dalšími představitelkami Vesny jsou talentovaná pianistka Tanita Yankova původem z Bulharska a houslistka Bára Šůstková, která je známá například díky spolupráci s Věrou Martinovou

 

Tanita reprezentující bohyni jara se kromě hudby věnuje i výtvarnému umění: „Vesna není jen o muzice. Je to vlastně spíše multi-umělecký projekt.“ Na vizuální stránce kapela spolupracuje s módní návrhářkou Kamilou Vodochodskou, která k Vesně rovnou vytvořila vlastní módní kolekci. Houslistka Bára s pohledem podzimní bohyně, simultánně studuje na konzervatoři i na DAMU, a ujišťuje nás, že se máme na co těšit: „Momentálně jsme natáčeli první videoklip a chystáme také velký jarní křest.“

Křest projektu Vesna proběhne 18.5. v prestižní galerii Hauch a kromě hudby diváky čeká i tanec a multi-mediální show. Akce proběhne ve spolupráci s nadací Pomozte dětem a účast přislíbily zajímavé, nejen ženské osobnosti z oblasti společenské, kulturní i sportovní, kupříkladu herečka Marie Doležalová, violoncellistka Terezie Kovalová a moderátorka Jolana Voldánová. Omezený počet vstupenek na tuto významnou hudební a společenskou událost je právě v prodeji v síti Ticketlive.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

super

Odpovědět
k.eva
k.eva 15. 4. 2018

krásné

Odpovědět
lemur
lemur 15. 4. 2018

Krásné.

Odpovědět
sipeji
sipeji 13. 4. 2018

už jen název je nádherný

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 13. 4. 2018

krásno a kvalitní hudbu mám moc ráda

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 127
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.