Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Jana Bártíková
Jana Bártíková
Vloženo 20. 11. 2015
Líbí se mi

Velké ALE

Jana Bártíková
Jana Bártíková
Vloženo 20. 11. 2015
Líbí se mi
Velké ALE

Velké ALE

Tereza je hodně komunikativní, sympatická, mladá žena. Není spokojená ve své práci a neví, co by vlastně chtěla dělat, co by ji tak nejvíc bavilo. Má hodně zájmů, ode všeho umí něco, ale není nic, co by ji táhlo opravdu hodně.

Máme spolu konzultaci, pomáhám Tereze přijít na to, jakou práci chce vlastně dělat. Už jsem ji otázkami dovedla k tomu, jaké činnosti ji těší, co dělá nejraději, bez ohledu na odměnu, co dělala ráda, když byla malá... Mám papír plný poznámek a už se mi skládá obrázek. Už vidím, že Terezu nejvíc baví cestovat, pomáhat lidem, ukazovat jim cestu...

Začnu jí klást otázky, které ji dovedou k tomu, jak tyhle zájmy proměnit v práci a jak k tomu dojít.

A je to tady. V každé větě slyším ALE. Někdy je ALE schované ve slovech JENOMŽE a nebo PROBLÉM JE, ŽE..... "Mohla bych začít provádět turisty po Praze, ALE nechci někde chodit a vnucovat svoje služby."

Tereza si ve své hlavě vystavěla ze svých ALE pěkně vysokou zeď. Překážku, která jí nedovolí realizovat nic, ze svých snů a přání. A staví ji pořád dál, pořád přidává další cihly.

Namísto toho, aby začala bourat dveře. Nebo spíš vrata. Než aby začala hledat cesty a způsoby, jak ke svému cíli dojít. Možností je vždy nekonečně mnoho a stejně tak je kolem nás spousta lidí, kteří nám pomohou. Musíme však vyjít za naši zeď, abychom je viděli a potkali.

 

S velkým ALE se setkávám hodně často. Dostávám e-maily, kde čtu: "... ale já mám dvě děti", "...jenže já bydlím v Mostě..." anebo "... problém je, že všude chtějí mladší..."

Tahle věta je z e-mailu, který mě hodně zaujal. Autorka mi napsala spoustu námětů, k mému projektu (za což jí děkuji) a uprostřed byla tahle věta: "Já sice mám inspirativní náměty, ale bohužel jsem zatím nenašla možnost, abych mohla na nich spolupracovat s lidmi, které by to zajímalo a mě to přinášelo příjem, takže spíš dělám tam, kde se naskytne příležitost." To je pěkná Čínská zeď....

Nejsou to lidé, kolem nás. Nejsou to ani místa, kde bydlíme, ani náš věk nebo vzdělání, co nám brání dosáhnout svých snů. Jsou to zdi, které si stavíme ve své hlavě z našich ALE. Cítíme se tam bezpečně, ALE....

Je to jen na nás. Můžeme se svobodně rozhodnout - budeme stále lpět na důvodech, proč něco nejde, proč něco nemůžeme anebo začneme hledat cesty a způsoby, jak dojdeme ke svému cíli?

Jak se rozhodnete vy? Napište mi o tom!

Krásný den!
Jana Bártíková
Průvodce na cestě k dobré práci

P.S. Na hledání cesty za svým snem nemusíte být sami >>>>>

 

Přečtěte si také: Jaká je dobrá práce?

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 1. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 5. 4. 2020

Odpovědět
Alena Ratajova
Alena Ratajova 22. 11. 2015

Důležité je začít hledat si proč to JDE A JAK TO UDĚLAT, než si hledat důvody, že něco NEJDE

Odpovědět
Jana Bártíková
Jana Bártíková 31. 1. 2016

Přesně tak, Aleno!

Marta Kanno
Marta Kanno 22. 11. 2015

Odpovědět
jitkakytka
jitkakytka 21. 11. 2015

no právě, ALE...

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
99 285
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.