avatar
Martina | ŽENA s.r.o.
vloženo 7. 3. 2017
Líbí se mi

Úžasné setkání v Pracovně ŽENY s.r.o. na téma tvůrčí psaní

avatar
Martina | ŽENA s.r.o.
vloženo 7. 3. 2017
Líbí se mi
Úžasné setkání v Pracovně ŽENY s.r.o. na téma tvůrčí psaní

Úžasné setkání v Pracovně ŽENY s.r.o. na téma tvůrčí psaní

Napsat povídku o deseti slovech nebo si vytvořit fiktivní postavu a vsadit ji do daného příběhu? Žádný problém pro nás, kteří jsme se zúčastnili víkendového semináře tvůrčího psaní pod taktovkou Olívie Úžasné. Není totiž psaní, jako psaní

Povídka na určitý počet slov – DROBLE

Velkou zajímavostí, myslím, že pro nás všechny, byl právě tento název. Já osobně jsem ho slyšela poprvé v životě. Takže, když se řekne DROBLE, jedná se o krátkou povídku na daný počet slov. A pozor, ani o jedno méně, nebo více! Bylo velmi vtipné sledovat, co každého z nás během velice krátké době napadlo. Tak třeba: „Přišel domů, nečekán! V ložnici byl nějaký pán…..., Franta Vomáčka. Nebo „Počkej, to už stačí! Něco mě pod zády hrozně tlačí!“ No schválně, zkuste se zamyslet a vymyslet něco podobného. Není to těžké, jen je potřeba dát průchod fantazii.

A co třeba takové zadání na téma: Matka zakázala jít dceři k rybníku, ale ona ji neposlechla. Vodník ji stáhnul dolů a donutil, aby si ho vzala. Zkuste na toto téma vymyslet příběh tak, že ho někdo jiný vypráví. Vznikne z toho pohádka, horor i vtipná povídka.

Milé setkání se zajímavými lidmi

Velmi ráda poznávám nové lidi, nové tváře. Vždy se sejde skupinka lidí, které něco spojuje, ale už se nikdy ve stejném složení nepotkají. To mě fascinuje. Na kurzu tvůrčího psaní samozřejmě převažovaly ženy, a to velice drtivě. Nicméně jeden muž se mezi nás přidal. V průběhu celého víkendu jsme mluvili, psali a vymýšleli celou řadu různých příběhů a situací. Hodně jsme se u toho nasmáli.  

Jestliže byste se chtěli inspirovat, určitě se podívejte na stránky Olívie Úžasné http://www.olivie-uzasna.cz/p/kurzy.html. A pokud vás láká psaní povídek, blogů, nebo se chystáte napsat vlastní knihu, neváhejte se vrhnout na kurz tvůrčího psaní. Je to opravdu cenná zkušenost.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Yveta Sommerová 8. 3. 2017

odpovědět
avatar
moravačka aja 8. 3. 2017

určitě jste si to užily

odpovědět
avatar
sipeji 8. 3. 2017

věřím, že jste si to užily

odpovědět
avatar
Afrodita 7. 3. 2017

Prostě .... kurz Olívie Úžasné byl .... úžasný. S tím vodnickým zadáním to bylo suprovní. Přikládám moje pojetí: „K tomu jezeru prostě chodit nebudeš!!!“ „Proč? Protože jsem řekla!“ Panebože ty to vidíš. Proč zrovna já musím mít tu nejpřízemnější matku na celém široširém světě a možná ještě dál. A nejhorší je, že každodenní mytí hlavy zdaleka nekončí. „Ještě chvíli breč a já ti k tomu dám pádný důvod.“ Fakt má jako dost. To s tím musí otravovat furt dokola? Nemůže třeba jeden den vynechat? Just tam pudu. Babský povídačky. Kdo by jim věřil! Ta voda je omamná. Kouzelná. Vábící. Přitahuje mě jak medová plástev včelu. Jenom prstíček si smočím a hned zase půjdu. Prstíček, kotníček, už mám vodu po kolena a pořád jdu. Nemůžu se zastavit. „Pojď.“ „Pojď.“ Slyším a jdu za tím hlasem jako zmámená. Voda se zavřela, hladina potemněla ….. a nad topolem podle skal, zelený mužík zatleskal.

odpovědět
avatar

Moc povedene,bylo to vazne skvele!

avatar
Siraellen 7. 3. 2017

Skvělé

odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
9
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
67 923
registrovaných inspirativních žen
2 887
testovaných produktů
108 807
vložených hodnocení