Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 7. 3. 2017
Líbí se mi

Úžasné setkání v Pracovně ŽENY s.r.o. na téma tvůrčí psaní

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 7. 3. 2017
Líbí se mi
Úžasné setkání v Pracovně ŽENY s.r.o. na téma tvůrčí psaní

Úžasné setkání v Pracovně ŽENY s.r.o. na téma tvůrčí psaní

Napsat povídku o deseti slovech nebo si vytvořit fiktivní postavu a vsadit ji do daného příběhu? Žádný problém pro nás, kteří jsme se zúčastnili víkendového semináře tvůrčího psaní pod taktovkou Olívie Úžasné. Není totiž psaní, jako psaní

Povídka na určitý počet slov – DROBLE

Velkou zajímavostí, myslím, že pro nás všechny, byl právě tento název. Já osobně jsem ho slyšela poprvé v životě. Takže, když se řekne DROBLE, jedná se o krátkou povídku na daný počet slov. A pozor, ani o jedno méně, nebo více! Bylo velmi vtipné sledovat, co každého z nás během velice krátké době napadlo. Tak třeba: „Přišel domů, nečekán! V ložnici byl nějaký pán…..., Franta Vomáčka. Nebo „Počkej, to už stačí! Něco mě pod zády hrozně tlačí!“ No schválně, zkuste se zamyslet a vymyslet něco podobného. Není to těžké, jen je potřeba dát průchod fantazii.

A co třeba takové zadání na téma: Matka zakázala jít dceři k rybníku, ale ona ji neposlechla. Vodník ji stáhnul dolů a donutil, aby si ho vzala. Zkuste na toto téma vymyslet příběh tak, že ho někdo jiný vypráví. Vznikne z toho pohádka, horor i vtipná povídka.

Milé setkání se zajímavými lidmi

Velmi ráda poznávám nové lidi, nové tváře. Vždy se sejde skupinka lidí, které něco spojuje, ale už se nikdy ve stejném složení nepotkají. To mě fascinuje. Na kurzu tvůrčího psaní samozřejmě převažovaly ženy, a to velice drtivě. Nicméně jeden muž se mezi nás přidal. V průběhu celého víkendu jsme mluvili, psali a vymýšleli celou řadu různých příběhů a situací. Hodně jsme se u toho nasmáli.  

Jestliže byste se chtěli inspirovat, určitě se podívejte na stránky Olívie Úžasné http://www.olivie-uzasna.cz/p/kurzy.html. A pokud vás láká psaní povídek, blogů, nebo se chystáte napsat vlastní knihu, neváhejte se vrhnout na kurz tvůrčího psaní. Je to opravdu cenná zkušenost.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar

Ahojte ženy, pokud by Vás zajímalo i nějaké komerčnější využití psaní, třeba v online světě, doporučuji mrknout na stránky https://kvalitneseo.cz/copywriting/ , kde se dá hodně dočíst o copyrwitingu. A pokud to neumíte nebo nechcete dělat, ale potřebujete, určitě Vám dokážou poradit a doručit to, co potřebujete

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 18. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

úžasné

Odpovědět
avatar
Yveta Sommerová 8. 3. 2017

Odpovědět
moravačka aja
moravačka aja 8. 3. 2017

určitě jste si to užily

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 603
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.