Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Tvořím polštáře, aneb od krize do středu duše!

NukNuk Sára
NukNuk Sára
Vloženo 26. 11. 2015
Líbí se mi
Tvořím polštáře, aneb od krize do středu duše!

Tvořím polštáře, aneb od krize do středu duše!

Ani nevím, jak se to vlastně stalo, ale najednou jsem vkročila do nového světa.

Do světa mandal a tajemství barev, který mně pohltil svou lehkostí a krásou. Je plný něžné, tvořivé, spirituálně - umělecké činnosti. Z každé mandaly na mě vyzařuje klid a současně ke mně přichází proud krásně hřejivé energie. A tak je dávám světu. Každému, kdo ji právě teď potřebuje. A díky tomu se učím zůstávat v přítomnosti. Tvořím polštáře, naše užitečné pomocníky, kteří nám dokonale slouží ve chvílích, kdy se učíme být sami se sebou. Mám jich už několik a jejich barevné mandaly mi pomáhají najít "bezpečí ve vlastním středu". 

Na prožitek, kdy jsem poprvé pro sebe a svoji rodinu ušila první mandalové polštáře, nikdy nezapomenu. Od té doby se každý den těším na to, až namaluji další. Ta práce mně úplně pohltila. Můj nový e-shop s "Mandalami na polštářích" je tady a myslím, že mě nějakou dobu jistě zaměstná. Teď  mi dává smyslt i to, proč jsem tenhle web před lety nazvala Nuk Nuk Ateliér.

Slovo mandala pochází ze staroindického sanskrtu a znamená "kruh". Označuje symbol, který se nachází ve všech kulturách a také v přírodě u zvířat a rostlin. Nejstarší mandaly světa pochází ze starší doby kamenné, jsou vyryty ve skalách a jsou minimálně 25 000 let staré. Od té doby nás provází jako vzor lidskosti. Spojují nás s nejhlubšími úrovněmi nevědomí. V symbolice mandal je možné zažít cosi naprosto elementárního: nalézt bezpečí ve svém středu.

Známý švýcarský lékař a zakladatel hlubinné psychologie, C. G. Jung, se při průkopnickém objevování svého já osobně zabýval mandalami. Jung píše: "Jen pozvolna jsem přicházel na to, co to mandala vlastně je. ´Utváření - Přetvoření věčného smyslu, věčná rozprava´. A to je JÁ, celistvost osobnosti. Moje mandaly byly kryptogramy o stavu mého JÁ, jež mi byly denně doručovány. Viděl jsem jak JÁ, to znamená můj celek, koná dílo. Měl jsem jasný pocit něčeho středového a časem jsem získal živou představu JÁ." Jung nazval mandalu "výrazem pro všechny cesty. Je to cesta středu". Dosáhnutí středu, podle Junga, je cílem našeho vnitřního duchovního úsilí k nabytí svého já. A malování mandal je jedním z nejlepších způsobů k dosažení tohoto cíle. Proto byly prostředkem pohroužení se do sebe v kontemplativních školách nejrůznějších náboženství velmi často obrazy mandal.

Ručně malované mandaly vás okouzlí svými živými působivými liniemi. Mandaly jsou doprovázeny mocnými myšlenkami afirmací, které do nich také při samotné tvorbě vkládám. Barevné tvary opakujících se vzorů vás ztiší a uvolní vaši kreativitu. Prostřednictvím tohoto tvůrčího a současně meditativního procesu naleznete vlastní střed.

Kruh se uzavřel. V posledním článku "Krize mi byla výzvou zvolit si vlastní cestu" jsem psala, že "... pokud chceme být svobodní, musíme přijmout sami sebe jako celek. Protože pokud budeme sami sebou, tak se v jakékoliv společnosti budeme cítit svobodně. Mějme na paměti, že duše sem přišla experimentovat! Život nás přitahuje do středu mandaly života, do jednoty. Kdo sebe naplňuje a vyvíjí se, tak ví, že je ve všem a vše je zároveň v něm!" Před nedávnem jsem napsala tato slova, aniž bych tušila, jaký dar mi bude brzy dán. A tak nabízím mandaly všem, kteří je právě potřebují. I těm, co hodlají tvořit a učit se být v přítomném okamžiku, brzy nabídnu různé krásné šablony mandal. 

 

 

Myslím, že kdybych k tomu chtěla před léty dojít logickou cestou, tedy že přestanu dělat do marketingu a začnu dělat mandaly, tak bych tento krok nikdy neudělala, neboť jsem na něj nebyla připravená. Ale proto, že jsem nechala pracovat čas i prostor, tak jsem nechala působit boží vůli.  Dovolila jsem si být sama sebou a přijmout tuto alternativu za svou novou pracovní příležitost. Díky tomu všemu poznání vím, že jsem našla práci, která mi přináší opravdovou radost i uspokojení! 

S láskou ​Sára

NukNuk Ateliér (www.nuknuk.cz)

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Nataša Zabloudilová 27. 1. 2020

Paráda, myslím si, že opravdu inspirativní článek. To já bohužel na takové tvoření moc nejsem. Zvlášť teda co se týče třeba šití. Myslím si, že v mém případě by bylo lepší si nějaké polštáře koupit. Co vím, tak například tady mají velmi pěkné: https://www.emako.cz/prikryvky-a-polstare/

Odpovědět
Věra3
Věra3 5. 12. 2015

Krásné

Odpovědět
katkak9
katkak9 27. 11. 2015

Krásné

Odpovědět
Lucie89
Lucie89 27. 11. 2015

Pěkné

Odpovědět
Amanda
Amanda 26. 11. 2015

Moc hezké...

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 815
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.