Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Alena Ratajova
Alena Ratajova
Vloženo 4. 2. 2016
Líbí se mi

Tip na zlepšení komunikace – Improvizace

Alena Ratajova
Alena Ratajova
Vloženo 4. 2. 2016
Líbí se mi
Tip na zlepšení komunikace – Improvizace

Tip na zlepšení komunikace – Improvizace

Navštívila jsem workshop improvizace a o jeho průběh se s vámi chci podělit.

Celý kurz vedla lektorka Monika Nevolová, žena, kterou už nějakou dobu znám, ale ještě jsem ji neviděla „v akci“. Měla jsem na ní velmi dobré reference, tak jsem se také rozhodla vystoupit z komfortní zóny a přihlásila se. Vystoupení z komfortní zóny může např. znamenat, že si uděláte na čele fixou velký puntík a tak jdete mezi lidi

Všeobecná definice by mohla být – udělat něco ne úplně tak běžného, něco, na co nejste úplně zvyklí. Já jsem tedy zvolila poněkud mírnější variantu .

Některé techniky a cvičení z oblasti improvizace už znám, ale teprve v Moničině pojetí mi začaly dávat smysl. Pochopila jsem, na co jsou a za jakých okolností a jak je v praxi použít.

Průběh celého workshopu se nesl ve velmi příjemné atmosféře. Všech nás asi 9 účastníků bylo uvolněných a na chvíli jsme se vrátili do dětských let a trošku jsme si zablbli .

Celé to bylo hodně interaktivní, téměř celou dobu jsme si „hráli“ a jednotlivé techniky jsme si zkoušeli i prakticky. Některé byly velmi snadné a jiné byly pro mozek celkem oříšek. Na tomto cvičení jsem si ověřila, že to, co se na první pohled může zdát naprosto nemožné a říkáme si, že to je nad naše síly, pak zvládneme tréninkem, opakováním a vytrvalostí levou zadní.

Největší ponaučení a námět k zamyšlení si odnáším díky technice „ANO A“, která vás naučí reagovat na podněty a náměty. Např. od kolegů nebo od partnera. Zaujmete zvídavý postoj a chcete vědět víc. Druhého v komunikaci podpoříte a dáte najevo, že máte zájem dál v rozhovoru pokračovat. Negativní postoj proměníte v pozitivní tak, že vyměníte ve svém slovníku slůvko „ne“ za „ano a“.

Ze všech cvičení ještě zmíním ta, která byla zaměřena na kreativitu. Dala by se např. použít v týmu lidí, když potřebujete něco vymyslet, nebo když zrovna probíhá brainstorming.

Takže pokud hledáte nějaký zábavnější způsob, jak si vylepšit komunikaci, kurzy improvizace by pro vás mohly být ideální příležitost.

A pokud třeba máte pochyby, že si už neumíte tak hrát a blbnout, že už by vám možná nešlo vrátit se do dětských let, vůbec nemějte obavy. Lektorka vám připraví takové podmínky, že to budete dělat naprosto automaticky a ani vám to nepřijde

Hlavní důvod návštěvy tohoto workshopu byl pro většinu jeho účastníků ten, že si mnohdypřipadají zaskočeně v komunikaci s druhými a neumí tak rychle reagovat podle svých představ. Nevědí, co hned rychle odpovědět, aby to vypadalo dobře. Aby si o nás ostatní něco nepomysleli, abychom zkrátka nevypadali hloupě.

Právě v těchto situacích můžete využít již zmíněné „ANO A“. Konkrétně, když se vás někdo na něco zeptá, je u toho víc lidí a vy zrovna nevíte tu VHODNOU A SPRÁVNOU odpověď, nebo si nejste úplně jisti, můžete třeba odpovědět: „Ano, děkuji, to je velmi zajímavá otázka. Co vy ostatní, máte s tím nějakou zkušenost?“

Za mě tedy jednoznačně ANO a už se chystám na STORYTELLING.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 30. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 4. 4. 2020

super

Odpovědět
Ovace
Ovace 21. 12. 2016

Užitečné

Odpovědět
Glady
Glady 5. 2. 2016

zajímavý workshop

Odpovědět
Alena Ratajova
Alena Ratajova 5. 2. 2016

opravdu velmi vřele doporučuji, já jsem byla nadšená a hodně to teď praxi využívám..

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
99 283
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.