Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

ivy.airy
ivy.airy
Vloženo 30. 4. 2020
Líbí se mi

The Same Self - unikátní vzdušný tanec cyklické ženy

ivy.airy
ivy.airy
Vloženo 30. 4. 2020
Líbí se mi
The Same Self - unikátní vzdušný tanec cyklické ženy

The Same Self - unikátní vzdušný tanec cyklické ženy

 

Jsi v pořádku, i když visíš hlavou dolů

Dialog akrobatky a zpěvačky v představení The Same Self zobrazuje přirozenou ženskou proměnlivost. Muži se chodí dívat i s partnerkami, aby jim lépe porozuměli. A ženy jsou zvědavé, jak se dá akrobaticky ztvárnit, že jeden týden překypují energií a další by nejraději zalezly pod postel.

 

  • I zrychlená jsi v pořádku.
  • I unavená jsi v pořádku.
  • I vzteklá jsi v pořádku.
  • I pomalá jsi v pořádku.
  • I přitažlivá jsi v pořádku.

Tyhle proměny ženy dobře znají. Cítí, že během měsíce procházejí různými fázemi, kdy jim kolísá energie. Ale někdy se to snaží skrývat – před okolím i samy před sebou.

 

Každý týden trochu jinak

Akrobatka, zpěvačka a choreografka si jednoho dne řekly: uděláme z toho divadelní představení. Přesně tak – představení o tom, jak se ženy během měsíce několikrát změní, a přesto jsou to pořád ony. Vznikl křehký dialog akrobatky se zpěvačkou – představení The Same Self.

 

 

Autorkou nápadu je Ivana Kolcunová, vystudovaná psycholožka, která pracuje v uživatelském výzkumu. Ve volném čase se věnuje vzdušné akrobacii na hedvábných šálách. Letos v létě v této disciplíně vyhrála i mezinárodní soutěž ve Velké Británii.

 

Na večírek jen ve vhodnou dobu

 

 

„Pohyb je něco, bez čeho nemůžu existovat,“ říká Ivana. „Přelomovým se pro mě stal měsíční jógový pobyt v Indii, kde jsem se setkala s asi o 10 let staršími ženami. Velmi otevřeně mluvily o ženských tématech a třeba i o tom, jak si podle svého cyklu plánují práci, závažná rozhodnutí i účast na večírcích. To mi hodně otevřelo oči a začala jsem se více soustředit na změny energie i u sebe.“ Inspirací pro představení byly také knihy od Mirandy Gray - Cyklická žena a Rudý měsíc.

Ivana do projektu přizvala popovou a gospelovou zpěvačku Michaelu Jonczy. Ta je autorkou všech písní, které během The Same Self zpívá. „Psala jsem je tak, aby významem i náladou zapadly do jednotlivých fází cyklu a tvořily dokonalou spojovací linku mezi pohybovými choreografiemi,“ upřesňuje Míša. Autorem instrumentální hudby je Viktor Kracik-Bartha, který skládá hudbu například pro Divadlo pod Palmovkou.

Představení kombinuje akrobacii, zpěv, tanec a mluvené slovo. Během večera zatančí Francouzka Fanny Barrouquère, která dříve působila v National Ballet of Marseille. Mluvené slovo si vzala na starost herečka Katarína Zatovičová, která je zároveň průvodkyní mateřstvím. Kostýmy vytvořila návrhářka Veronika Bijok.

 

Konečně mi někdo rozumí!

A jaké jsou zatím na představení ohlasy? „Různé,“ usmívá se Ivana. „Ženy se většinou těší na ztvárnění kreativní fáze (PMS) se slovy ‚konečně to někdo pochopí!' a obecně jsou velmi podporující a povzbuzují mě. A muži zase říkají: ‚Nooo, tak to přijdu i s manželkou, to by nám mohlo leccos vysvětlit'.“

 Představení The Same Self trvá 60 minut a je zatím nejdelší, které Ivana coby vzdušná akrobatka vymyslela a zároveň ztvárnila. Jak přiznává, dotáhnout takový projekt do konce není legrace ani po kreativní, ani po finanční stránce. Ivana zatím vše financuje ze svých úspor.

„Sezóna 2020 je plně závislá na sponzorech a grantech, které někde seženeme. Takže docela nejistá. Mám obrovskou radost, že se nám podařilo získat podporu přes Hithit - přispělo nám 88 lidí a získali jsme 66 701Kč. Což by nám mohlo vystačit tak na pokrytí nákladů na 2 představení."

Milovníci alternativního umění ji mohou ve financování představení podpořit. Více informací a kontakt naleznete zde >>

 

Celý článek o tom, jak představení vzniklo je k přečtení tady

 

Protože budeme moct hrát až na podzim, v květnu budeme dělat webináře o ženské cykličnosti s ukázkami představení! Více info >> tady 

 

Odkazy ke sdílení

WEB: https://sameself.art/

INSTAGRAM: https://www.instagram.com/thesameself/

FACEBOOK: https://www.facebook.com/thesameself/

ROZHOVOR NA ŽENY.CZ: přečti si

 

Foto v článku a galerii - Jana Němcová

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 23. 5. 2020

Odpovědět
ivy.airy
ivy.airy 24. 5. 2020

KamilaK
KamilaK 30. 4. 2020

Nádhera

Odpovědět
ivy.airy
ivy.airy 12. 5. 2020

děkujeme!

lemur
lemur 30. 4. 2020

Super.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 604
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.