Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Líbí se mi

Kdopak slaví svátek tento týden?

Líbí se mi
Kdopak slaví svátek tento týden?

Kdopak slaví svátek tento týden?

Tento týden je český i slovenský kalendář doslova nabitý ženskými křestními jmény. U nás je to Květa, Aloisie , Pavla, Zdeňka a Adriana a na Slovensku Valéria, Paulína, Sidónia, Olívia a Adriana. Všem dámám přejeme Vše nejlepší!   

 

KVĚTA 

Ženské křestní jméno Květa je zkrácenou verzí jména Květoslava. Obě jméno se překládají jako „kvetoucí“, „květinová“ či „květinami oslavovaná“. Má český původ. Svátek slaví 20. června. 

I když máme při vyslovení jména Květa příjemné pocity, ve skutečnosti je jejich povaha dost složitá a ustaraný. Květy jsou horlivé a vytrvalé studentky, které dosáhnou svého cíle. Je možné jim svěřit náročné úkoly a spolehnout se na jejich diskrétnost. Jsou převážně umělecký založené. S ostatními lidmi vycházejí dobře, ale nechtějí být s nimi v příliš úzkém kontaktu. Jsou nedůvěřivé a těžko prožívají velké citové vzplanutí.

Jejich šťastné barvy jsou zelená a černá. Ochranné rostliny kostival, ochranné kameny safír, achát a opál.

 Jednoz z neznámějších nositelek totoho jména je Květa Fialová, vlastním jménem Květoslava Fialová, česká herečka, oblíbená divadelní, filmová a televizní diva.

 

VALÉRIA 

Ženské meno Valéria má latinský pôvod a jeho význam je "silná žena". Nositeľky tohto zriedkavého mena oslavujú meniny 20. júna.

Valérie sú veľmi ťažko ovplyvniteľné a málokedy zmenia svoj názor. Sebadôvera Valériám rozhodne nechýba, ťažšie je to s ich dôverou v iných. Do vienka dostali silnú súťaživosť. V škole patria medzi najlepšie študentky, v pracovnom tíme medzi najaktívnejšie zamestnankyne. Vždy sa snažia dostať až na vrchol, post šéfky je zvyčajne ich vysneným cieľom. Ak ho dosiahnu, zodpovedne si plnia všetky povinnosti. Valérie sú veľmi inteligentné a vedia to dokonale využiť.

Ich šťastné farby sú fľaškovozelená a biela. Ochranné rastliny myší chvost, fialka, ochranné kamene achát a koral.

 

ALOISIE 

Ženské jméno Aloisie je staroněmeckého původu a znamená "celá bílá". Nositelky tohoto u nás málo rozšířeného křestního jména mají svátek 21. června.

Jsou to smělé ženy, které stojí pevně nohama na zemi. Tváří se někdy trochu mrzutě a jsou spíše uzavřené. Jsou sobecké z obavy, že se příliš odhalí, pokud budou milovat. V zaměstnání jsou Aloisie spolehlivé, praktické a flexibilní. Mají velmi silný smysl pro detail, pozoruhodnou paměť, chladný půvab a jsou stálé.

Jejich šťastné barvy jsou oranžová a modrá. Ochranné rostliny čekanka, fenykl, ochranné kameny jaspis a nefrit.

 

PAVLA A PAULÍNA 

Ženské křestní jméno Pavla pochází z latiny, stejně tak i jeho varianta Pavlína a slovenská Paulína. Význam jména je "malá, skromná". Svátek slaví 22. června.

Pavlínky jsou typické extrovertky, které se cítí nejlépe ve společnosti jiných. Neustále touží objevovat něco nového, z toho pramení i jejich zdánlivá nestálost a nespokojenost. Záleží jim na názoru druhých, umí přijmout i kritiku. Jsou také přívětivé a důvěryhodné. Jejich aktivita se odvíjí od podpory okolí. V případě, že se jim ocenění nedostává, ztrácejí zájem o další rozvíjení činnosti.

Jejich šťastné barvy jsou světle modrá, růžová. Ochranné rostliny prvosenka, rebarbora, ochranné kameny opál, citrín a achát.

 Známou nositelkou tohoto jména je česká filmová a divadelní herečka Pavla Vitázková nebo populární česká herečka Pavla Tomicová.

 

ZDEŇKA či ZDENKA 

Ženské jméno Zdenka má český původ a význam jména je "zde slavná". Svátek slaví 23. června.

Zdeňky jsou převážně mlčenlivé a uzavřené do sebe, svěřují se pouze výjimečně. Usilují o získání náklonnosti svého okolí. Jsou přitom úzkostlivé a jen málo ovlivnitelné. Upínají se k práci, kde mohou uplatnit svůj silný smysl pro detail a ohromnou paměť. V citové oblasti je doprovázejí pochybnosti o lásce, kterou jim partner projevuje.

Jejich šťastné barvy jsou oranžová, modrá. Ochranné rostliny čekanka, fenykl, ochranné kameny jaspis a nefrit.

 

SIDÓNIA 

Ženské meno Sidónia má latinský pôvod a význam mena je "pochádzajúca zo Sidonu", čo je mesto v Libanone. Nositeľky tohto menej sa vyskytujúceho mena majú meniny 23. júna.

Sidónie sa neustále musia venovať nejakej činnosti. Pomáha im skvelá intuícia. Majú nos na riešenie problémov. Kde si iní nevedia poradiť, tam ony riešia situácie s prehľadom. Svoje city držia vždy na uzde. Musia cítiť, že sú paniami situácie. Túto pozíciu si nenechajú za nič na svete vziať. V partnerskom vzťahu sú to zvyčajne ony, ktoré o všetkom rozhodujú. Ich ženskosť je len veľmi ťažko definovateľná. Ak si však muž k Sidónii nájde cestu, objaví toho najúžasnejšieho človeka pod slnkom.

Ich šťastné farby sú krémová, zelená, strieborná. Ochranné rastliny repík, sedmokráska, ochranné kamene avanturín a achát.

 

OLÍVIA  

Ženské meno Olívia má latinský pôvod a význam mena je "pestovateľka olív". Meniny majú meniny 25. júna.

Olívie majú v sebe záhadnosť fascinujúcej bytosti. Sú to extrovertky, ktoré sa vyjadrujú radšej skutkami ako slovami. Sú málo ovplyvniteľné a dosť panovačné. Vedia byť veľmi objektívne. Sú sebavedomé a vedia prilipnúť k niečomu, čo ich osloví, ako šedivník, ich rastlinný totem. Olívie obľubujú štúdium, ale dôležitejší je pre ne výber povolania. Priťahujú ich tie, v ktorých možno prikazovať a kde sa skrýva aj trocha rizika. Ich intuícia je jemná, pôvab obdivuhodný. Vo všeobecnosti majú v sebe čosi nedefinovateľné.

Ich obľúbené farby sú biela a modrá, ochranné rastliny túžobník a skorocel, ochranné kamene rubín a jaspis. 

 

ADRIANA 

Ženské jméno Adriána má latinský původ a jeho význam je "přicházející od moře". Adriany slaví svátek 26. června.

Je málo mužů, kteří dokáží odolat půvabům těchto žen. Umí být svůdné a okouzlující, podmaní si prostě každého. Nedají se jen tak snadno zastavit, pokud si myslí, že našli toho pravého. Jsou také nesmírně činorodé a aktivní. Měly by se vystříhat hlavně vypočítavosti a pomstychtivosti.

 


Zajímají vás i významy jiných jmen? Dozvědět se je můžete například 
ZDE.

 

Zdroj:

knihy - Miloslava Knappová – Jak se bude jmenovat?

weby - mojosud.sk.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 24. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 4. 4. 2020

super

Odpovědět
Glady
Glady 21. 6. 2016

všechno nejlepší všem oslavenkyním

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 21. 6. 2016

Květuškám jsem včera psala

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
94 786
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.