Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Michaella
Michaella
Vloženo 12. 9. 2018
Líbí se mi

Sny režíruje naše mysl. Někteří vidí přes sny budoucnost

Michaella
Michaella
Vloženo 12. 9. 2018
Líbí se mi
Sny režíruje naše mysl. Někteří vidí přes sny budoucnost

Sny režíruje naše mysl. Někteří vidí přes sny budoucnost

Snění, je film plný malých, barevných příběhů. Vše probíhá během REM spánku, kdy tělo spí a mysl odpočívá, i když bdí. Sny si pamatujeme nejlépe po probuzení, kdo si hned nezapíše podrobnosti, má smůlu, souvislosti vyšumí během okamžiku a my po chvíli nevíme, o čem se nám vůbec zdálo.

Kolik snů za noc zvládneme? Někdo tvrdí, že se mu nezdá žádný, ale realita je taková, že jich může být 5 - 10, některé jsou krátké, jiné delší, sny si nemůžeme vybrat, ani přetočit. Přichází nečekaně a mnohdy umí překvapit.

Věříte výkladu snů přes snáře?

Věřit na snáře a výklady snů, se lidé naučili již za doby starého Egyptu, jelikož chtěli něčemu věřit a potřebovali dostat odpověď na své otázky. Sny nám dokážou odhalit tajemství a poskytnou rady. Je to směs symbolů, zážitků, vzpomínek a toho, co si přejeme. Někdy se dá najít díky jejich pomoci řešení nebo cesta, mají svůj význam, dochází k zhmotnění našich myšlenek, jelikož naše mysl komunikuje s vnitřním já.

Do těchto malých příběhů se promítá obava, strach, hezké zážitky ze dne, naše tajné přání, štěstí, touhy. Dokážeme v nich být šťastni nebo se bojíme. Každému se zdá něco jiného a vždy se jedná o jedinečný, individuální význam. Dokážou lidem splnit i ta nejtajnější přání, můžeme v nich potkat milované osoby, které už dávno nežijí. Ve snech prožíváme nepoznané i poznané, létáme, chodíme po vodě a většinou se smějeme a prožíváme lásku. Většina snů je propojená se vzpomínkami a minulostí. Pomoci snáře se dá díky jednoduchým bodům najít spojitost, ale nejsou vždy úplně přesné a bereme je jen jako univerzální výklady.

Sny nejde předvídat, jsou nečekané a nejsou na přání

Většina lidí má sny barevné, procítěné a plné emocí. Prožíváme v nich radost, pláč, zlost, strach, štěstí, erotické zážitky, smutek. Někdy se opakují, věnujte jim pozornost, jejich význam vám dá časem smysl. Už mnohokrát se stalo, že člověk něco zažil ve snu a pak po pár dnech v reálu měl pocit, že se to již stalo. Asi polovina snů nemá žádnou logiku, některé jsou pro nás úplně nesrozumitelné nebo nás děsí, ale potřebujeme je, protože u nich odpočíváme.

Doporučuje se před spaním myslet na hezké věci a hlavně nestresovat. Dost často se promítají do snů maturitní zkoušky nebo pohovory, běžností je zjištění, že jsme venku mezi lidmi jen ve spodním prádle nebo nazí. Někdy se probudíme celí mokří ze strachu z ducha. Létání nám dokáže vyvolat pocit extáze a milování prožíváme ve snech tak intenzívně, že si nejsme po probuzení jistí, zda k němu opravdu nedošlo.

Sny mají pro náš život smysl, existují různé druhy

Sny a snění probouzí naše vnitřní já, je to náš osobní svět fantazie a splněných i nesplněných přání. Krátké filmy, které režíruje naše mysl, stav bez jakékoli kontroly, kdy se dějí věci nemožné. Sníme všichni, jen málo lidí si své prožitky pamatuje.

Různé typy snů

* Obyčejné – zachycení a promítnutí běžných denních okamžiků

* Hororové, strašidelné, duchařské – u těchto máme velký strach a přemýšlíme, zda opravdu nestraší

* Opakované – předtucha a varování, odpověď na naši otázku

* Pohádkové – potkáváme v nich víly, princezny a máme mystické sny

* Erotické – jsou plné sexuální tématiky, krásné, uvolňující, kolikrát úplně reálné

* Lucidní – sníme a zároveň o tom víme, chceme vědomě v příběhu pokračovat a udržujeme se ve stavu snění

* Sny, které předpoví budoucnost – někteří mají ten dar a vidí přes sny, co bude

* Sny malých dětí – jelikož malé děti pořád spí, tak hodně sní, o všem možném, klidně i o dudlíku nebo plyšovém medvídkovi.

* Létající – létáme bez křídel a jsme volní jako ptáci, občas se takto přenášíme z jednoho snu do druhého

* Nešťastné sny – ukazují nám různé děsivé situace, které by mohly nastat, hlavně těch obávaných (dítě a pád z okna, bezmocnost při záchraně života, zoufalství při ztrátě milované osoby, rozchod, nevěra, nehoda). Na tyto sny si dlouho pamatujeme a jsme v postřehu, aby se nic takového nestalo. Při pomyšlení se nám svírá srdce obavou.

* Hudební – někdo protančí ve snu celou noc, jedná se o hudební a krásné sny, plné hudby a kulturního zážitku.

* Hádavé a plné výčitek – z takových snů se rádi probouzíme a jsme šťastni, že vše byl jen sen

* Náměsíční – velice nebezpečné snění, kdy tělo si tělo dělá, co chce a mysl přitom spí

 

Na kvalitu snů mají vliv i vůně. U jemných, květinových, bylinkových nebo čistých vůní máme hezké sny a u těžkých nemůžeme usnout a zdají se nám ošklivé sny. Zajímavé, ale opravdu reálné zjištění. Pokud vůně obsahuje výtažky z bylinných esencí, které uklidňují naši mysl, bude se nám spát opravdu pohádkově.

Vše vychází z našeho podvědomí

O sny se zajímali již ve Starém Egyptě, Starém Řecku, Arábii, Indii, Číně, také Indiáni dávali snům velký význam při různých rituálech a před lovem, o snech se hodně píše v Bibli. Sny byly a budou vždy spojené s určitou meditací, poselstvím z nebes a uvolněním.

Jedno vietnamské přísloví vystihuje myšlenku snění opravdu trefně, cituji: „ I když žena a muž spí na jedné podušce, mají různé sny.“

Jaké jsou ty vaše? Napište nám.

 

Blogerka Michaella

(zdroj obrázků: pixabay)

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 3. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 29. 3. 2020

Odpovědět
k.eva
k.eva 5. 11. 2018

Odpovědět
Tvořilka97
Tvořilka97 5. 11. 2018

Pěkný článek Sny si občas vybavím ,někdy je s radostí zapomenu

Odpovědět
lemur
lemur 14. 9. 2018

Také většinou sny do rána zapomenu.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 440
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.