Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Mirka VK
Mirka VK
Vloženo 5. 7. 2021
Líbí se mi

Síla země a sesterské sítě

Mirka VK
Mirka VK
Vloženo 5. 7. 2021
Líbí se mi
Síla země a sesterské sítě

Síla země a sesterské sítě

Pevnost, výživa, stabilita, podpora, hodnota a síla živlu země se odráží i v našich vztazích.

Když vstoupíte do bezpečného ženského kruhu, zažijete podpůrnou náruč, otevřené sdílení bez odsuzování. Zde můžete mluvit o tom, co vás trápí, a nevíte samy, co s tím. Můžete se otevřít beze strachu z odsouzení a pomluv. Společně nepropadáme do hlubin věčných stížností, ale hledáme možnosti, které nám, kdy pomohly a třeba by mohly pomoci i tobě.

Ženský kruh dává prostor tobě a tvým slovům. Nikdo ti neskáče do řeči a nevnucuje svůj příběh, protože to zažil také. Jen v případě, že ty sama budeš chtít, můžeš jej vyslechnout. Ale můžeš také nechat znít svá slova tichým prostorem a uslyšet sama sebe, důležitost svého příběhu a uslyšet svou duši, co ti poradí, kudy se vydat dál.


V tomto bezpečném kruhu jsem právě pocítila tu podpůrnou pevnost země. Jistotu a prostor. Ve chvíli, kdy se otevřete (opravdu „otevřete oči a své srdce“), ucítíte tu sílu země. Nejsme na to samy, ona je stále s námi, nikdy nás neopustí. Důležité je se uzemnit ve chvíli, kdy máte pocit, že se váš život houpe a točí, směřuje směrem, který nechcete.

Já jsem se setkala v bezpečném kruhu žen s jejich podporou, kdy jsem ucítila jejich oporu a přijetí, aniž bych o ně musela žádat. Dokázaly vytvořit síť, která mě zachytila úplně, i skrze tělo jsem cítila tu pevnost a podporu, která mne odráží ode dna. Z místa, kdy často nevidíme cestu ven z problémů. Vyhlédnout, podívat se skrze bolest, utrpení na to, co je za tím. Mnohdy nás stáhnou emoce, do kterých padáme hluboko. Ve chvíli, kdy cítíme oporu, která pomáhá vyjádřit vše, co cítíme, přestaneme to držet bolestně v sobě a pustíme to ven.

Důležité je nedržet emoce v sobě, nekupit je, kdy ve chvíli „poslední kapky“ vybouchneme jako papiňák zcela a nepřiměřeně i v situaci, kdy to není odpovídající takové reakci. Je to jako zavřený hopík ve skříňce.

Postavte se bosýma nohama na zem, uvědomte si její pevnost, to, co nyní cítíte, její sílu, to že je tu pro nás stále. Přijměte tu pevnost, odhodlanost, stabilitu, podporu, odvahu vyživit a pečovat s možnostmi, které  nyní jsou. Přijměte tuto její energii a podporu, kterou vám dává. I vy si uvědomte možnosti, které máte, právě teď a v tuto chvíli.

Když se naučíme pouštět, uvolňovat emoce a být autentické. Dokážeme vyjádřit, jak negativní, tak i pozitivní. Když se to učíme, přichází velké vlny, nahoru a dolů. Ale všichni víme, že držet něco v sobě, má negativní vliv na tělesné i psychické zdraví. Nemusíš být na to sama, a to v žádném případě. Bezpečný kruh je tu pro všechny. Důležité je uvědomění toho, že když v sobě držíme prožitek negativního „já to vydržím“, utlumujeme v sobě vše a to i radost z pozitivního a to je veliká škoda. To, co cítíme, jako negativní nám pomáhá vyjít z komfortní zóny starých nevhodných vzorců a pomáhá zprostředkovat zkušenost, kterou můžeme později zase využít. Život bez radosti přináší i hlubší propady a smutky. Tak tedy vstříc radostnějšímu a zkušenějšímu životu.

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Svata
Svata 5. 7. 2021

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 5. 7. 2021

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 473
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.