Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Almička
Almička
Vloženo 17. 2. 2016
Líbí se mi

Šaráda

Almička
Almička
Vloženo 17. 2. 2016
Líbí se mi
Šaráda

Šaráda

Někdo moudrý řekl (a bylo to určitě někde na internetu), že nemůžete všechny uspokojit, protože nejste sklenice nutelly. A i když se někteří snaží téměř celý svůj život jako blázni, aby se tou nutellou stali, stejně se vždycky najdou ti, co by radši jahodovou marmeládu nebo arašídové máslo.

Ty nepůjdeš na vejšku? Ne? Hmm. Ale měla bys! Ty půjdeš na vejšku do Hradce? A proč ne do Prahy? Praha je lepší! Ty chceš učit? Faaakt? Ale víš, že je tam málo peněz…

Čím jste mladší a větší cíťa, tím nad odpověďmi na dotěrné otázky víc hloubáte. Přemýšlíte, jestli v nich třeba není kousek pravdy. Pak se začne vkrádat staré známé „a třeba bych přeci jenom mohla…“ Čím jste starší a větší cynik, máte stále více chutí poslat tazatele do příslušných míst s tím, že to absolutně není jejich starost.  O to víc, že tazatelé většinou ani nepatří do vašeho blízkého okruhu lidí, jejichž názor by vás měl zajímat.

Horší případ je ten, kdy i otrlý a starší cynik podlehne našeptávačům ze všech stran.

A tak přeci bych mohla být pracující matka. Ne, budu jenom matka. Ne, když se budu hodně snažit, budu supermatka, a všem zavřu ústa.

A když jsem se teda konečně vdala (v což někteří už ani nedoufali) a konečně zplodila dítě (v což někteří doufali ještě méně) a flákám se doma, mohla bych se sebou konečně začít něco dělat. Anebo se co nejrychleji vrátit do práce, což bych ale šalamounsky mohla vyřešit zplozením druhého dítěte a byl by zase nový prostor na otázky! Juch!

Třeba bych jako nutella zavřela ústa příslušníkům všech táborů – prudičů, nespokojených králíčků, zvědavců, drben a jiných podobných postav toho zvláštního obludária, co neustále řeší životy jiných lidí. Aspoň na chvilku.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 29. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 4. 4. 2020

Odpovědět
Martina4
Martina4 20. 2. 2016

No jo. Někteří lidé mají hold pořád chuť někoho poučovat, radit.Rádi se pletou do života druhých. Většinou jejich život stojí za starou bačkoru.

Odpovědět
Almička
Almička 17. 2. 2016

Děkuju za komentáře byl to spíš takový povzdech, že někteří lidé neustále dloubají a řeší životy těch ostatních! je to únavný a dost mě to obtěžuje :-P

Odpovědět
gustawka
gustawka 17. 2. 2016

Poslouchejte jen sami sebe

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 591
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.