Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

moncasei
moncasei
Vloženo 4. 1. 2016
Líbí se mi

Rozumím Garfieldovi: I já nenávidím pondělky

moncasei
moncasei
Vloženo 4. 1. 2016
Líbí se mi
Rozumím Garfieldovi: I já nenávidím pondělky

Rozumím Garfieldovi: I já nenávidím pondělky

Zažívám to už od školy. Syndrom pondělního rána. Už od nedělního odpoledne jsem nervózní a celou noc z neděle na pondělí špatně spím. Takže ráno vstávám jako po flámu. Jak já rozumím kocouru Garfieldovi, který říká: Nenávidím pondělky.

A pondělí 4. ledna bude obzvlášť po(n)dělaný. První pondělí v novým roce, první pracovní den. Znovu na startu a víc než 360 dní před námi. První den v práci po sérii volnejch dnů, kdy jsem sice trochu pracovala, ale nemusela vstávat v sedm ráno. Nemusela řešit, co na sebe, nemusela krotit neposlušný vlasy, malovat se a snažit se uvést do provozuschopnýho stavu dřív než v jedenáct dopoledne.

Neříkám, že nemám ráda začátky, naopak, často a docela ráda zkouším nový možnosti, potkávám pracovně nový lidi, zažívám nový a občas i paradoxní situace. (O kterých pak ráda píšu). Ale těžce snáším ten přechod od bezstarostnýho sobotního večera k nedělnímu dopoledni, kdy se můj neklid stupňuje, až vyvrcholí v neděli večer depkou jako prase. A výsledek je ten, že nemůžu usnout. Důkazem budiž fakt, že tenhle text posílám na web asi v půl jedný v noci, tedy už v pondělí.

Máte na tohle někdo nějakej recept? Já za ty roky pořád žádnej. Bohužel.

Tak zkouším svůj mozek přelstít tím, že si vybavuju dny z loňskýho roku, který mi utkvěly v hlavě.  Kdy jsem zažila něco úžasnýho, zásadního, bláznivýho nebo něco úplně poprvý. A bylo to v pondělí.  Třeba skvělej večírek s partou lidí, se kterými jsem strávila na jednom projektu šest let. Prochechtali jsme společně několik hodin. Nebo příjemnej rozhovor s mladým hercem, kterýho jsem před pár hodinama viděla v televizi v jeho prvním filmu. Podle diáře jsem několikrát byla v pondělí u kadeřnice a na pedikúře. Koupila jsem si postel a taky úžasný bláznivý červený conversy s peříčkama. Poprvý jsem ochutnala Zacapu a potkala lásku ze základky. V pondělí jsem taky viděla pár zajímavejch filmů a divadelních představení, sešla se s kámoškou z gymplu. A poprvý jsem slyšela zpívat Vojtu Dyka písničku Hladiny. Bohužel jsem se ho pak pokoušela napodobit. Ale to už bylo úterý asi tři ráno.

Kvůli těmhle zážitkům stojí za to protrpět bezesnou nedělní noc a probudit se do unavenýho pondělního rána. Alespoň já si myslím. A říkat si, že zažiju něco podobnýho. Tedy doufám.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 30. 6. 2020

Odpovědět
světlanna
světlanna 7. 6. 2020

já teda na celé práci nejvíc nesnáším vstávání...bohužel pro mě díky dojíždění začíná už v šest ráno, kdy ještě funguju pouze ve spacím modu!!..nyní jsem díky době koronavirové už pár měsíců doma, chlapce učím přes skype a začínáme vyučování hezky v deset...po pořádně dlouhé voňavé a silné ranní kávě.....V červenci po těchto homeoffice školních dnech vpluju do prázdnin a nechci se pak vidět v září..to bude kruutýýýýý...

Odpovědět
moncasei
moncasei 7. 6. 2020

Ano, rozumím vám.

Maruš11
Maruš11 4. 4. 2020

mám trochu problém se vstáváním

Odpovědět
moncasei
moncasei 5. 1. 2016

A jak moje pondělí dnes dopadlo? Do mdlob spánku jsem se propadla až po třetí hodině a vstávala v sedm. Ano, taky jsem noční pták a neumím usnout před půlnocí. Těsně před odchodem do práce se mi rozjel zip na kabátu. Nebyl čas na plán B, šla jsem v rozjetém, secvaklém jen cvočky a docela mrzla. Než jsem si od údržbářů půjčila kleště a jezdce od zipu trošku zmáčkla. Ta radost, když jsem kabát zase mohla zapnout. Takže tohle pondělí si budu pamatovat díky kleštím, co mi zachránily kabát. A taky díky tomu, že v Praze (a určitě nejen v ní) napadl první sníh. Je dobře, že počasí se heclo a udělalo konečně zimu se vším všudy.

Odpovědět
benca
benca 4. 1. 2016

veru kto ich ma rad

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 587
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.