Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Madame Chic
Madame Chic
Vloženo 4. 3. 2016
Líbí se mi

Historie líčení: Řasenka - kosmetický trhák pro krásné oči

Madame Chic
Madame Chic
Vloženo 4. 3. 2016
Líbí se mi
Historie líčení: Řasenka - kosmetický trhák pro krásné oči

Historie líčení: Řasenka - kosmetický trhák pro krásné oči

Historie dalšího velmi oblíbeného  kosmetického pomocníka sahá až do dob starověkého Egypta. Už tehdy si lidé zvýrazňovali oči i řasy pomocí černé látky zvané Kohl. Význam líčení byl však spíše náboženský.

Egypťané totiž věřili ,že je jejich pronikavý pohled ochrání před zlými silami. V antickém Řecku se do kosmetických výrobků přidávalo mnohem více rostlinných a minerálních složek než v Egyptě a líčení zde nebylo tolik výrazné. Tradiční řecké postupy při výrobě kosmetiky se postupně rozšířily do oblasti celého Středomoří.

V průběhu středověku se lidé příliš nelíčili. Velký návrat zažila kosmetika v době prvních křížových výprav. Líčení se ve Evropě stalo módní záležitostí až v období renesance. Nejdříve bylo výsadou zejména urozených a až v průběhu 18. století tento trend postupně pronikl také mezi nižší vrstvy.

 

V 19. století se zvýrazňuje ženskost a smyslnost

Viktoriánská éra se sebou přinesla návrat glamour stylu, jehož cílem bylo zvýraznit ženskost a umocnit smyslnost. Módním trendem byly hlavně dlouhé a výrazné řasy. Řada žen si řasenky vyráběla doma smícháním popela, rozmačkaných plodů bezinek a ricinového oleje.

 V roce 1840 Eugene Rimmel, známý londýnský parfumér, vyrobil vůbec první řasenku na světě. Slovo „rimmel“ proto v řadě jazyků znamená „řasenka“.

V roce 1913 vznikla firma Maybelline. Chemik T. L. Williams, navrhl první moderní řasenku, téměř jak ji známe dnes. Barva se sestávala z antracitového prášku a kosmetické vazelíny, prodávala se v kulatých nádobách a nanášela se malými štětečky. Tento výrobek William pojmenoval „maybelline“ – částečně podle jména své vlastní sestry (Mabel) a částečně podle hlavního výrobního materiálu (Vaseline).

 

Fotografie a film přispěly k oblibě řasenky

 

Vynález a rozvoj fotografie a filmu odstartoval v Americe popularitu řasenky a její používání. Díky řasence zvýrazněné oči vypadají na černobílých fotografiích lépe a tak stoupá obliba líčení očí. Filmy propagovaly nové standardy krásy a sex-appeal. Vzhled slavných hereček z éry klasických filmů, Grety Garbo, Marlene Dietrich nebo Bette Davis ae snažily napodobovat všechny ženy v této době.

Benátská herečka Helene Vierthaler Winterstein si nechala v roce 1938 patentovat vynález voděodolné řasenky. Vždy totiž měla problém s tím, že pod žhavými lampami osvětlujícími jeviště se jí líčení očí začalo roztékat po tvářích. A idea řasenky, která se potem ani vodou nerozmaže, byla na světě!

Roku 1957 uvedla Helena Rubenstein, odbornice přes kosmetiku, na trh svoji řasenku „Mascaramatic“. Jednalo se o první řasenku v tubičce, která se nanášela praktickým kartáčkem na hůlce.

 

A co vy ženy s.r.o, dáváte přednost nalíčení očí či rtů?

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 29. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 4. 4. 2020

super

Odpovědět
Markeetice
Markeetice 8. 3. 2016

Nejraději mám řasenky Maybelline... taď už vím proč

Odpovědět
KATKAH
KATKAH 8. 3. 2016

Já jí nepoužívám, po všech mi slzí oči a protože mám dlouhé řasy a nosím brýle, tak s použitím řasenky si je okamžitě zamažu . Raději si řasy barvím. Ale je fakt, že "nařasené" oči vypadají super.

Odpovědět
Garra
Garra 7. 3. 2016

Miluju dlouhé řasy.. Když se chci vyfotit, vím, že mi přidají body navíc i bez makeup - neb stačí hodit filtr a nedostatky se skryjí, že.. A pak ještě obočí.. To podle mě je o malinko důležitější než řasenka, a dokáže i z nevýrazného obličeje vykouzlit uhrančivý...

Odpovědět
Madame Chic
Madame Chic 7. 3. 2016

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 894
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.