Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Almička
Almička
Vloženo 26. 12. 2015
Líbí se mi

Pravidla moštárny

Almička
Almička
Vloženo 26. 12. 2015
Líbí se mi
Pravidla moštárny

Pravidla moštárny

Narazila jsem na svůj článek z ledna, kde se snažím dát sama sobě předsevzetí. Jsem moc ráda, že se skoro všechny splnily! Letos musím vymyslet nový seznam Všem přeju krásný a úspěšný rok 2016!!!

Pravidla moštárny.

Kouzlo Vánoc tak nějak pomine, když mrsknete stromeček z balkónu a postavíte ho do rohu k popelnicím…dekorace jsou v krabici, cukroví vám leze i ušima a občas se ještě někde bodnete o jehličí, co se dokázalo teleportovat z obýváku do všech míst vašeho ne příliš velkého bytu.  Po ulicích se povalují pseudozávěje ošuntělého a matlavého sněhu a na větších prostranstvích se v těch pseudozávějích občas vytrčí zbytky po pyromanských pokusech ze Silvestra. Na nový letopočet si budete zvykat tak přibližně do března a sociální konvence vám pořád našeptává, že byste měli učinit novoroční předsevzetí.

Ach jo! To je taková zodpovědnost! Přijít s něčím novým a neokoukaným a převratným, aby se to mohlo pyšnit nálepkou „předsevzetí“… když nechcete následovat televizní reklamy, které po vánočních radostných děckách, pejscích a maminkách v bílých zástěrkách, vystřídají nachcípaní ubožáci s červeným nosem, či kuřáci první kategorie, kteří si odhodlaně lepí antikuřácké náplasti, či prostorově výraznější nešťastné ženy, co lemtají zázračné nápoje nebo polykají ještě zázračnější pilule… musíte vymyslet něco, co se zapíše do dějin.
 
Chtěla bych … 
  • aby se Anýz konečně pustil nábytku. Takže ji pořád opakuju „neboj se“! Moc se to neslučuje s velmi častým „buď opatrná“… tak teď nevím, jestli jsem nenajela na zmatenou výchovu. Možná bych měla to samé opakovat i sama sobě. Strach je totiž STRAŠNĚ svazující emoce...řekla bych až paralyzující. 
  • aby vymizela věta „nemám čas“. Nemám čas, čas má mě, pravil klasik.  A tak jistě, jsou momenty, kdy to opravdu není technicky a logisticky proveditelné. Ale jsou zase chvíle, kdy jste trochu líňoučcí a pohodlní a venku je hnusně a chce se vám radši spát a v TV dávají nějaký strašně zajímavý dokument o vnitřním životě chameleonů  a vaše kočka měla v noci emocionální krizi, tak jí chcete být nablízku…
  • abych byla systematická a disciplinovaná. Ve skřínce... dost hluboko... leží můj sešitek s krásným nápisem Provence, můj blok s nápisem CAE a můj „budu-každý-den-zapisovat-svoje-pocity-a zážitky-abych-se-z-toho-poučila“ diář. Hned vedle je vyštosovaných několik příslušných sad zvýrazňovačů, barevných fixíčků a lepítek.
  • aby zprofanovaná věta, že v moderní době se díky technice zkracují vzdálenosti, stala konečně skutečností, protože ti, co jsou daleko, se mi díky technice tedy nijak závratně nepřibližují.
  • aby se trojjedinost matka-manželka-osobnost dala nějak lépe skloubit. 
  • a aby mě nebolela záda, Anýz neměl rýmičky a kašlíčky ani další jiné dětské choroby, aby všech 20zubů mléčného chrupu vyšlo na svět bez újmy na psychickém zdraví nás všech, abych měla pořád domov, kde jsem donedávna měla svůj pokojíček a hlavně…světový mír!
Místo předsevzetí jsem z toho udělala přání, což mě trochu alibisticky zbavuje povinnosti to všechno splnit…jako bych o půlnoci sfoukla 2014. svíčku.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 30. 6. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 10. 4. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 4. 4. 2020

hezky napsané... ale vždy bude líp

Odpovědět
Amanda
Amanda 27. 12. 2015

Odpovědět
Almička
Almička 27. 12. 2015

Věro, to mě mrzí ale za chvíli je tu nový rok a nový začátek

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 639
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.