Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Minerva 21
Minerva 21
Vloženo 26. 10. 2015
Líbí se mi

Pavlína Wolfová: Obraz české ženy v médiích

Minerva 21
Minerva 21
Vloženo 26. 10. 2015
Líbí se mi
Pavlína Wolfová: Obraz české ženy v médiích

Pavlína Wolfová: Obraz české ženy v médiích

Novinářka Pavlína Wolfová píše exkluzivně pro MINERVU 21 

Tentokrát na téma: Obraz české ženy v médiích 

 

Pojďme si úvodem nelhat... 

... a řekněme si na rovinu, že image české ženy v Čechách (a na Moravě a ve Slezsku) je nic moc. Narozdíl od světa, kde vám každý rozumný člověk - i muž - samozřejmě řekne, že Češky jsou nejlepší, nejchytřejší, nesilnější, nejpilnější (a například pro Italy i nejblonďatější), tady je to bída. V domácích vodách je každá (i černovláska) - " ta blondýna" - myšleno místní, naše vlastní - v nejlepším hysterka z marketingu anebo blbka z produkce, v nejhorším stárnoucí neuspokojená mužatka. A pozor, všimly jste si? Takového hodnocení se nám dostává nejen od mužů, ale i my samy se tak vzájemně s gustem hodnotíme. 

Jsem novinářka, denně se brodím informacemi a skrze ně se tak teď zkouším dívat na obraz ´české ženy´, tedy ´mě samé´ zprůměrované, zpracované, zjednodušené a vyslané k posouzení. Na představu, kterou dnes a denně obdrží nějakou cestou všichni, kdo vidí, slyší a aspoň trochu myslí. Rozhlédněme se konečně, kdo že nás to proslavuje, zakládá na předsudky a hodnocení? 

Je to široké spektrum typů, které nás ilustrují. Od sprostých generálek jako Anna Nagyová, co šikanují všechny vůkol, přes vyčurané brunetky, co i se slabochy, které zmanipulovaly, končí ve vězení - ano, mluvím o Kateřině Pancové Kottové - po skupinu vzdělaných, mladých a zdravých, ale zřejmých frustrátek, které se nechaly "odháčkovat" vypelichaným úchylem Járou a navrch mu říkaly Guru. Na stupnici "vražedkyně - oběti", ať se na ni díváte jakkoli, jde pořád jen o jedno - o sebevědomí. Anomálně přebujelé anebo podlomené. A v průměru mezi tím poletují lidem obdivované celebritní krasavice, a třeba i inteligentní, které se nejistě přeskupují střídavě z trávníku - když končí Synot tip liga - na led - když dozáříme na MS v hokeji. Jediná ambice - navždy sportovcova, ne moje kreditka a jednou ročně výlet do Cannes. Toto je smutná galerie českých žen dneška. Přitom, já se tam nevidím. 

Poslyšte, já tu sedím, píšu, čtu,mluvím anglicky, francouzsky a rusky, na bankovním účtě mám tak akorát, dvě malé děti, dvě manželství za sebou - ani jeden nebyl hokejista, několik škol a dennodenní boj o štěstí a úspěch a kariéru. Je to nuda? Kdepak! Je mi přes čtyřicet a pořád mě to baví. Mám ráda svůj život, svoji práci a miluji muže. Dala jsem o sobě vědět a když by se to mělo zamluvit, znovu se připomenu. Takových jako já jsou spousty a ne všechny to o sobě vědí. Nevěří, že stačí jen se zvednout, vzít to nejlepší, co je ve mně a vyrazit. Nejpozději teď hned.

Bylo načase začít čeřit vodu - tak se s nadšením přidávám k vám, milé dámy, které jste do ní hodily první kamínky. 

Paw

 

Autorka: Pavlína Wolfová

Zdroj: minerva21.net

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 1. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 5. 4. 2020

Odpovědět
Alena Ratajova
Alena Ratajova 28. 10. 2015

Úžasná inspirativní žena

Odpovědět
Amanda
Amanda 26. 10. 2015

Od sprostých generálek jako Anna Nagyová...Anna Nagyová byla na Slovensku za Mečiara, nejspíš tedy Nagyová Nečasová....novomanželka...„Na chlapa si hraj někde jinde než přede mnou, všude se za mě stydíš, vole. Já tady lítám jako kráva… ty seš normální primitiv… šikanuješ jenom mě. Doma držíš hubu a krok, vole, já tady dělám idiota,“....

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
98 177
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.