Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Michaela Křížová
Vloženo 13. 6. 2019
Líbí se mi

Otázky a odpovědi: Cvičení pánevního dna metodou 3x3

avatar
Michaela Křížová
Vloženo 13. 6. 2019
Líbí se mi
Otázky a odpovědi: Cvičení pánevního dna metodou 3x3

Otázky a odpovědi: Cvičení pánevního dna metodou 3x3

Jmenuji se Michaela, miluji život a na svých cestách se na svět ráda jedním okem dívám skrze hledáček fotoaparátu. Miluji cestování a kamkoliv jdu, mám foťák téměř k ruce přirostlý a co jde, se tak zvěčnit snažím.

Mám ráda komunikaci s lidmi a poznávání nového. Na své cestě životem jsem k sobě nechala přijít Zenový tarot a zároveň s tím jsem do svého života vpustila i koučování, které často propojuji právě se zmíněným tarotem.

Často dostávám i otázky na způsob, jak udržet své tělo v kondici a jak pracovat s ženským dospíváním, menstruací, těhotenstvím, proto jsem začala věnovat s ženskými skupinami a rozhodla jsem se zde zodpovědět na ty nejčastější otázky  

Jak jsem se k cvičení pánevního dna metodou 3x3 dostala?

K objevování pánevního dna mne přivedly mé vlastní zdravotní problémy, které jsem se nejprve snažila řešit cestou klasické medicíny. Potíže však neustupovaly a stále s vracely a tak jsem začala pátrat sama. Do cesty mi vstoupilo cvičení pánevního dna metodou 3x3.

Jak mi cvičení pomohlo?

Pravidelné cvičení a objevování pánevního dna brzy začalo přinášet výsledky a já se tak zbavila gynekologických obtíží, velmi bolestivé i silné menstruace a bolestí bederní páteře. Velmi brzy jsem i pocítila, že mne přestává bolet tak často i hlava, uvědomila jsem si i velmi pozitivní účinky na psychiku a najednou jsem se začala cítit i plná energie, kterou jsem si byla a jsem díky cvičení a práci s pánevním dnem schopna udržet. Když jsem viděla, jaké účinky cvičení pánevního dna metodou 3x3 dle Renaty Sahani má, rozhodla jsem se absolvovat lektorský výcvik a předávat (nejen) toto cvičení dál. Mé jednodenní, docházkové i individuální kurzy navštěvují ženy, kterým pomáhám na těchto setkáních naplnit jejich touhu po těhotenství, ženy si již během kurzů začínají užívat pohodovou menstruaci i menopauzu a zbavují se tak i dalších mnoha obtíží spojených s hormonální nerovnováhou v těle.

Co si vlastně představit pod pojmem cvičení pánevního dna metodou 3x3?

Metoda 3x3 je ucelenou metodou, kterou vytvořila Renata Sahani a tato metoda k tělům žen přistupuje celistvě. Protože naše těla nelze dělit na jednotlivá oddělení jako v nemocnici, ale je třeba samu sebe brát jako celistvou bytost a s tím právě souvisí i celistvé cvičení pánevního dna, pokud má být účinné a pro nás bezpečné.

Metoda 3x3 propojuje tři patra těla (krk, pánev a chodila) a tři roviny (fyzická, emoční a energetická). Jedno ovlivňuje druhé a pokud pomůžeme jednomu, příznivě se to projeví i na dalších dvou.

Metoda 3x3 je skutečně takovou mapou, podle které ženy mohou cestovat svým tělem fyzickým i vnitřním a dává do souladu jednotlivé oblasti tak, jak potřebuje. Každá z žen je jiná, každá z nás má jinou cestu a každé z žen ty souvislosti dochází v jiném pořadí.

Pro koho je cvičení metodou 3x3 vhodné?

Objevování pánevního dna metodou 3x3 je vhodné pro všechny - pro ženy i muže (ano, i muži mají své pánevní dno ) a nejsou třeba žádné předchozí zkušenosti s cvičením. Základní kurz Tajemství pánevního dna I. se naučíte během jednodenního intenzivního kurzu či během docházkového kurzu.

Na tento základní kurz Tajemství pánevního dna I. navazuje pokračující kurz Tajemství pánevního dna II. a ženy tak dostávají ucelenou metodou pro cvičení doma.

Kdy cvičení není vhodné?

Cvičení pánevního dna metodou 3x3 není vhodné v těhotenství, krátce po operacích, během menstruace, pokud je žena v procesu IVF a v případě psychiatrické péče. Cvičení se nedoporučuje ani v případě myomu a pokud má klientka endometriózu, je třeba zařazení tohoto cvičení konzultovat s lékařem i s lektorkou.

V čem je cvičení pánevního dna příznivé?

Objevování pánevního dna metodou 3x3 je skvělým průvodcem v každém období ženy. Důležitým a velmi často opomíjeným benefitem je napojení sama na sebe a na svou vnitřní ženu. Dnešní dobu většinu dne prosedíme v kanceláři na židli, čímž naše dno uspáváme. Naše pánevní dno je velmi citlivým emočním barometrem, je to centrum zrodu nových začátků a je to i centrum nové energie a našeho ženství. Cvičením pánevního dna metodou 3x3 dochází k aktivaci pánevního dna a může pomoci i např. od chronické únavy nebo bolesti zad v bederní oblasti.

Na kurzech se ženy naučí, jak své pánevní dno nejen aktivovat, ale i relaxovat, protože bez relaxace není akce. Cvičením pánevního dna metodou 3x3 rozproudíme energii, objevíme ten poklad, který s sebou všude nosíme a podpoříme tak ozdravné procesy, které jsou pro nás a naše tělo tolik důležité.

Může cvičení pánevního dna metodou 3x3 pomoci i v léčbě neplodnosti?

Ano. Jak se řekne pánevní dno, pak mnoho žen si vybaví především únik moči, ale málokdo ví, že stažené pánevní dno může být i jednou z příčin neplodnosti a je třeba se začít věnovat uvolnění pánevního dna.

A sama jsem se i setkávám s tím, že lékaři na kurzy pánevního dna pacientky posílají. 

Máte-li nějaké další otázky, neváhete se ozvat  

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 28. 5. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
96 086
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.