Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Arteppé
Arteppé
Vloženo 16. 9. 2018
Líbí se mi

8 způsobů, jak vyživovat svoje ženské jádro

Arteppé
Arteppé
Vloženo 16. 9. 2018
Líbí se mi
8 způsobů, jak vyživovat svoje ženské jádro

8 způsobů, jak vyživovat svoje ženské jádro

Být ženou znamená vnímat svoji jedinečnou ženskou energii, užívat si jí a zároveň využívat jejích darů a působit prostřednictvím nich na své okolí. V dnešním světě založeném především na mužských principech je však těžké si hladinu ženské energie udržet v dostatečné míře na to, abychom byly skutečně ženské a jednaly v souladu se svojí něžnou podstatou.

Už jen proto je dobré vědět, jakými způsoby mohu své ženské jádro oživovat. Nehledě na to, že takové pro ženu přirozené způsoby přinesou do mého života více spokojenosti.

1. Plynout

Mužská energie je založená na zaměření se a zacílení na rozdíl od té ženské, jejímž nejpřirozenějším způsobem je plynutí a rozprostření pozornosti. Můžeme to snadno vnímat například při nakupování. Muži jdou do obchodu s jasným cílem: Koupit si boty. Přijdou, vyberou si, nakoupí a už směřují pozornost k dalšímu cíli.

Ženy, pokud jsou naladěné skutečně na svoji ženskou energii, většinou prochází obchodem, prohlíží si zboží a jestli si koupí boty, které zrovna potřebují, záleží na tom, jak věci vyplynou. Podobně to vypadá na výletě s rodinou. Muž vnímá cíl cesty a ostatní ho nezajímá. Žena si však po cestě všímá různých odboček, je připravená kdykoli změnit směr, zastavit, podívat se. Tím má ohromnou moc rozptylovat pozornost a učit druhé si věci kolem sebe skutečně užívat.

Pokud je žena poháněna mužskou energií, bude patrně po čase vyčerpaná z toho, že se nemůže uvolnit a nechat věci plynout. Nebraňte se svému rozptýlenému naladění. Žena je na světě proto, aby ho oslavovala a vychutnávala!

2. Tančit

Jedním z nejpůvabnějších a nejvášnivějších projevů, jaké má žena k dispozici je tanec. Její pánev je přímo uzpůsobená k tomu, aby se vlnila. Její boky dokážou i při chůzi strhávat pozornost a odvádět myšlenky mužů od všedních záležitostí. Tanec a svůdný pohyb je pro ženu neskutečně vyživující. Napomáhá ženě vnímat svoje tělo, svou ženskost, být sebevědomá a plynout!

Nemusíte zrovna navštěvovat taneční kurzy. Důležité je vnímat ozbrojující sílu tance. Vyběhnout bosá na zahradu a v ranní rose si pro radost zatancovat, svůdně zatancovat svému partnerovi, nebo se vyřádit s kamarádkami na diskotéce. To všechno ženu dokáže oživit a nejen jí samou, ale i její okolí. Jak to nádherně vystihla tanečnice Dita: ,,Pozorovat ženu při tanci je jako pozorovat život sám."

3. Setkávat se s ženami

V tomhle jsou si muži i ženy dost podobní. Potřebují pravidelně prožívat interakce s pohlavím svého druhu. Muži si jdou vyčistit hlavu do hospody nebo si s pár kamarády jdou zasportovat. Jde o jejich způsob oživení a posílení mužnosti. My ženy to máme podobně a navíc mohou ženská setkávání naplnit naši typicky ženskou potřebu sdílení a pochopení. Nikdo jiný než právě ženy nám nemohou poskytnout takovou službu - přijetí, pochopení, vyslechnutí, rady, vzájemné sdílení.

V dnešní době se naše hovory s jinými ženami staly značně povrchními, nejdeme do hloubky, schází nám vzájemná důvěra. Právě proto se vyplatí najít si přítelkyni, které důvěřujeme nebo navštěvovat ženské kruhy, kde mohu s důvěrou posdílet vše, co mě jako ženu svazuje. Ulehčím tím nejen sobě, ale například i partnerovi, který mi často ženskou komunitu nahrazuje.

4. Pečovat o sebe a zářit

Jako ženy máme nádherné poslání - být krásné a svou krásou oživovat druhé. Jsme si tohoto poslání vědomy, a tak o sebe většinou velmi rády pečujeme. Rády se fintíme, zdobíme, zkrášlujeme. Pro muže ztráta času, pro nás ten nejkrásnější způsob sebevyjádření. Pokud vás tyhle ženské úkony nebaví nebo z nich nemáte radost, možná z nějakého důvodu nepřijímáte své ženství, možná jste příliš vystaveny mužské energii.

V tom případě je dobré se setkávat se skutečně ženskými ženami a nechat na sebe působit jejich inspiraci. Důležité je však neztratit samy sebe. Zůstat samy sebou a přijímat svoji osobitost. Líčení by mělo naši krásu podtrhovat nikoli z nás dělat někoho, kým nejsme. Péče o sebe má neskutečně mnoho forem. Je nutné se věnovat i své vnitřní stránce a zapracovat na tom, abychom samy sebe skutečně přijímaly i se svými domnělými nedostatky!

5. Tvořit

Ženy jsou od přírody tvůrčí. Mají cit pro detail. Jsou schopné vytvářet krásné věci, zkrášlovat svoje okolí, vytvářet domov. Patří to k naší podstatě, že zdobíme byteček květinami, vyrábíme dekorace a chceme tvořit sobě i druhým hezké prostředí. Je to dar vytvářet jakési láskyplné útulno, sdílet radost a prozařovat svět. Tvořivá práce je pro ženu rovněž nádherným způsobem sebevyjádření. Ať už vyrábí šperky, maluje, peče úžasné moučníky, upravuje zahrádku. Je to nástroj, díky kterému může vyživit svoji duši do neskutečné hloubky.

6. Pěstovat lásku

Pro ženy jsou láska a vztahy prioritou číslo jedna. Možná právě to vysvětluje, že často ujíždějí na seriálech, kde se to vztahy mezi lidmi jenom hemží. Žena je schopná svým láskyplným přístupem oživovat druhé. Jelikož má ve své podstatě uložený mateřský pud, je pro ni skutečným potěšením, když může o druhé pečovat a vytvářet láskyplné vazby. Je opravdu škoda tohoto neskutečného daru nevyužít a neprozařovat svou každodenní láskou životy lidí kolem nás. Obzvlášť v dnešní uspěchané a stresem překypující době. Ženská láska a podpora je pro celý svět léčivá.

7. Napojit se na přírodu

Spojení s přírodou se v dnešním civilizovaném světě téměř vytratilo. Přitom je jasné, že život v uměle vytvořených prostorech bez kontaktu s živoucí matkou Zemí je pro lidstvo naprosto destruktivní. Ženy odpojením se od přírody ztrácejí kontakt se svojí vrozenou intuicí, která jim může dát odpovědi na řadu otázek.

Pro oživení našeho ženství je nutné se znovu navrátit k přírodě a začít znovu komunikovat se svými dávnými archetypy. Čarodějnice, kněžka, víla, divoženka,... to jsou archetypy, které s námi možná někde hluboko v nitru rezonují. Pokud chceme obnovit své schopnosti jako jsou vnímání svých měsíčních cyklů, intuitivní vhledy, schopnost léčit apod., budeme se muset znovu spojit s matkou Zemí.

8. Přijmout svou ženskou cykličnost

Asi nejvýraznější rozdíl mezi ženami a muži je cyklická proměnlivost žen. Měsíční cyklus je pro ženu nesmírným darem, který však málokterá z nás měla možnost oslavit na jeho samém počátku. Dostaly jsme balíček vložek a maminka nás s povzdechem: ,,Tak už seš v tom taky," pohladila. Žádná sláva, žádná vděčnost... Přitom v dávných dobách byla menstruace uctívána a oslavována - byl to přeci začátek ženské cykličnosti, s kterou se žena stává plodnou a získává navíc řadu darů spojených s proměnami jednotlivých fází.

V našem světě je nahlíženo na menstruační cyklus velmi zkresleně, je chápán jako jedna neměnná fáze, přitom se v našem těle během měsíce vystřídají různé hladiny hormonů a proběhne řada procesů. Potlačujeme v sobě vlastně čtyři ženy: Panna (preovulační období), Matka (ovulace), Čarodějka (premenstruační čas), Stařena (menstruace), z nichž každá má své jedinečné vlastnosti. Vyslechněte je. Nenechte je chemicky zahubit antikoncepcí. Vnímejte své zesílené schopnosti v jednotlivých fázích, vnímejte rozdíl mezi hladinou vaší energie. Přijměte svoji ženskou povahu, svoji proměnlivost, nestálost... Možná se tak zbavíte nežádoucích symptomů (jako je například premenstruační syndrom) spojených s nepřijetím vlastní cykličnosti.

Inspirace na závěr

Myslím, že tou nejlepší cestou, jak přijmout své ženství a skutečně si ho užívat je ze všeho nejdříve pochopit odlišné fungování ženské a mužské energie. Teprve pak budeme schopné uznat své výjimečné ženské vlastnosti a využívat je pro život nejen s našimi milovanými.

Chtěla bych vám proto v této souvislosti doporučit knihy Davida Deidy, který nádherným způsobem popisuje fungování polaritních energií mezi ženami a muži. Vystihuje mužskou i ženskou podstatu a vysvětluje, jak se mohou navzájem obohacovat.

Ženské vlastnosti obsahují schopnost dávat lásku, postarat se o stravu a vnášet do života jas, který lidi přitahuje a dělá jim dobře na duši i na těle. Čím více se žena takto projevuje, tím je pro svého muže přitažlivější. Muži jsou vždy přitahováni ženami, které do svého okolí vyzařují jas. Toto vyzařování přitom nesouvisí s nějakými fyzickými vlastnostmi. Vyzařování je krása, která pramení z toho že je žena šťastná. Je to záře její lásky.

Svému muži, jako jeho vyvolená, můžete přinést některé zvláštní dary, například činorodost a půvab. Svým vyzařováním ho přitahujete k životu a mocí své lásky mu dáváte sílu to ukřižování životem vydržet. Svou energii, vyzařování a půvab můžete svému muži dát prostřednictvím upřímného úsměvu, láskyplného pohledu, něžného doteku, který ho oživuje, můžete ho obdarovat čímkoli, co naplní jeho tělo, mysl i emoce energií, láskou a životem. Pak vás bude vnímat jako potěšení v jinak tíživém světě.

Ženám často navrhuji, aby se pokusili zacházet se svým mužem jako s unaveným bojovníkem. Aby se naučily užívat si soustředěnost a směřování svého muže, protože muži takoví prostě jsou. Aby
je však také lákaly ven z jejich světa. Aby je vábily do světa lásky. A naplnily jejich unavené srdce svou energií. Ženská milující energie uvolní jejich ustrnulý postoj. Jejich objetí pak pronikne do vašich emocí s láskou.

(Citované myšlenky pochází z knihy Když jde o muže.)

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 3. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 29. 3. 2020

Odpovědět
avatar
Alena Otilová 10. 6. 2019

Parádní článek. Já se snažím být hodně v přírodě, to mě vždy dodá energii. Navíc o sebe taky ráda pečuju. Nosím pěkné šperky, hlavně mám v oblibě dámské náramky https://www.midorini.cz/damske-naramky/ , kterých mám doma několik.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
99 375
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.