Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Almička
Almička
Vloženo 11. 1. 2016
Líbí se mi

Někdo to rád horké

Almička
Almička
Vloženo 11. 1. 2016
Líbí se mi
Někdo to rád horké

Někdo to rád horké

Četla jsem článek - ano, jsem hrozně vzdělaná matka na MD, a ano, bylo to v nějakém lifestylovém časáku, co mi leží na WC, kde jedině mám chvilku klidu si ho po částech přečíst.  Článek o tom, jak je dneska těžké být matkou. Ne, že by to v jiných dobách bylo nějaké terno nebo procházka růžovým sadem, ale v té naší je na matky vyvíjen takový tlak, že jen odolní jedinci vytrvají! 
 
Ne, nemám sebelítostivou, ani intelektuální chvilku - tu už jsem neměla dlouho. Jen přemýšlím, jestli je někde nějaká virtuální porota, jako třeba v krasobruslení, kde na konci zvedají ty čísílka a hodnotí umělecké provedení a jestli někdo nespadl.
 
Před porodem jsem byla celkem dlouho doma a kromě stěhování fyzického jsem se snažila poctivě připravit na novou životní roli a přestěhovat si v sobě několik postojů, zažitých stereotypů a vymezit se. Protože bez dítěte se vymezuje jedna radost. Byla to asi poslední chvilka, kdy jsem navštívila ty vykojené a bezmozkoidní diskuse na babyserverech, dozvěděla jsem se, že je asi tak milion způsobů, jak být dobrou matkou. Stačí si jen vybrat. Tak jsem se radostně vymezila, že budu prostě MNOU a hotovo.
 
Bohužel, mi to moc dlouho nevydrželo. Tedy asi přesně několik hodin po porodu. Ve chvíli, kdy se dostanete na velmi intimní pokoj s dalšími pěti matkami a jejich čerstvými křiklouny, začíná soutěž. A ta soutěž už asi nikdy neskončí. Kdo víc nakojil, kdo víc přibral, kdo má první zuby, kdo dřív leze, kdo se posadil a kdo už stojí, mluví, spí bez dudlíka, umí Máchův Máj nazpaměť, má tři tituly a spořádanou rodinu, kdo poskytnul roztomilejší vnouče...
 
Proto nerada chodím na písek, a vlastně všude, kde se sdružují gangy jiných matek.
 
Stejně jako nerada chodím na veřejná koupací prostranství.
 
Stejně jako nerada první den po Vánocích jako první téma k hovoru volím výčet dárků. Případně výčet navštívených destinací po prázdninách. Případně nových outfitů, aut a nemovitostí.
 
Zařekla jsem se, že už nebudu hodnotitel. Nejenom ostatních, ale i sebe. Je přece jedno, jestli má někdo dudlika, nebo menší prsa, nebo větší dům. Je úplně jedno, jestli splníte plán na 100, 50 nebo 200%. Koneckonců, už dávno nejedeme na pětiletky!
 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 30. 6. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 10. 4. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 4. 4. 2020

přesně tak

Odpovědět
Amanda
Amanda 13. 1. 2016

Písek jsem taky nemusela...to už radši kavárnu pro dospělé s dětským koutkem...

Odpovědět
Tamara
Tamara 13. 1. 2016

Na písku to bývalo zajímavé. Dlouho jsem tam nebyla a podle článku usuzuji,že se až tak moc nezměnilo.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 639
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.