Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Lenka M.
Lenka M.
Vloženo 20. 1. 2019
Líbí se mi

NABÍJENÍ A ČIŠTĚNÍ KARET

Lenka M.
Lenka M.
Vloženo 20. 1. 2019
Líbí se mi
NABÍJENÍ A ČIŠTĚNÍ KARET

NABÍJENÍ A ČIŠTĚNÍ KARET

Rána u moře bývají prosluněná teplými paprsky vycházejícího slunce, slaný vlhký vzduch voní mořem a nadcházejícím dnem. Byl by hřích promrhat ta krásná rána spánkem. Naštěstí pro mne všichni sladce spí a kolem mě panuje úcty hodný klid a ticho, které ruší pouze křik racků a šumění moře.

Mířím po tiché ulici na konec pláže, kde se z písku tyčí první skalky a skály, aby o kousek dál opět daly prostor malé a útulné plážičce. To je můj cíl. Ten malý písečný kousek měří pouze čtyři metry a na šířku nemá o nic více. Pro moje účely je naprosto vyhovující. Pláž obklopují ze všech stran vysoké skály a suchou nohou se na ní člověk jen těžko dostane. Minimálně dnes, když je úplněk a moře se rozlévá dál, než obvykle.

Brodím se pár metrů mořskou vodou, zpěněnou, jak naráží na pruh skal a ledově osvěžující po chladné noci, abych následně přelezla přes řadu skalisek a dostala se na jemný a čistý písek. Vlny nejsou nijak velké, přesto se při nárazu o skály tříští a mořská pěna stříká až dva metry vysoko. Zkrápí mne slanou vodou, která se okamžitě vsaje do mého oblečení. Než přelezu skalky a došlápnu na suchý pás písku, jsem téměř celá mokrá. V hlavě mám ale jen svůj malý rituál, kvůli kterému jsem se sem dnes tak časně vydala a tak si vodou nasáklou kůži téměř neuvědomuji. Konec konců je teplo již nyní a to se ještě slunce nepřehouplo přes horizont.

Prohlížím „svou“ malou, útulnou a ukrytou pláž a spokojeně pokyvuji. To je přesně to místo, které ke svým účelům potřebuji. Sedám si tedy do písku, odpočívám, pozoruji moře i racky lovící ve vlnách svou snídani a snažím se uklidnit. Jsem netrpělivá a také trochu nejistá, zda se mi podaří, kvůli čemu jsem přišla. Do písku kreslím prstem kolem sebe velký kruh, rozložím do něj všechny své milované kartičky, pohladím je a zavírám oči. Ještě chvíli poslouchám šumění moře, které mne zklidňuje a moje duše se rozběhne někam daleko, kde jsem jen já a moře.

Miluji moře celým svým srdcem i svou duší, jeho vůni, zvuky, klidné kolébání vlnek i hřmot a nespoutanou divokost rozbouřené hladiny. Cítím k němu obdiv a naplňuje mne úctou. Umí život dát, ale také nemilosrdně vzít. Nemá slitování, pokud někdo nedbá jeho varování a nemá žádný respekt před jeho silou a mocí. Dokáže pohladit a zchladit rozpálené tělo a umí si hrát, jako malé, bezelstné dítě.
Barva mořské vody má nespočet odstínů od blankytně modré, přes modrozelenou a temně modrou až po modročernou. Nikdy mne neomrzí pohled na jeho třpytící se a jiskřící hladinu, na uklidňující pohyb měkkých a houpavých vlnek ani na zpěněnou bělost jejich lemování.
Vydržela bych celý den sedět a pozorovat vlny, jak se tříští o skály, jak se divoká mořská pěna rozstříkne do výšky. A stále další a další vlny se pokoušejí zaútočit s novou razancí, jako by věřily, že ta příští již skály konečně porazí.

Ubíhá mi ale čas, kterého nemám zas až tolik, kolik bych chtěla. Vracím se tedy v myšlenkách na malou pláž a ke svým kartám a v myšlenkách prosím všechny dobré vesmírné energie o ochranu a pomoc při čištění a nabíjení karet. Karty skládám do vějíře, aby se mi vešly všechny do ruky, nohy mi omývá moře a já jeho slanou vodou opatrně čistím jednotlivé listy karet. Prosím při tom moře, jeho vlny, sílu a energii o odstranění negativních energií z karet a nabití novou a mocnou silou. Celý rituál trvá zhruba patnáct až dvacet minut, ve kterých se soustředím pouze na čištění a nabíjení karet.

Po skončení rozprostírám karty opět na suchý písek a nechávám je pomalu oschnout. Karty září v právě vycházejícím slunci, jeho paprsky je hladí a dodávají jim svou sílu. Ještě jednou děkuji za záštitu a ruším ochranný kruh. Podařilo se mi udělat tento malý rituál nejen v době úplňku, ale zároveň při východu slunce, bez vyrušení okolního světa a na břehu moře, které mám tak ráda. Co víc si můžu přát. Vyhřívám se v paprscích slunce, vnímám klid a šumění moře a cítím se naprosto klidně, šťastně a uvolněně.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 31. 5. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 27. 3. 2020

Odpovědět
Majina
Majina 21. 1. 2019

želám veľa nazbieranej energie a kopec šťastia.

Odpovědět
Lenka M.
Lenka M. 21. 1. 2019

Děkuji mockrát

hašlerka1
hašlerka1 21. 1. 2019

Odpovědět
lemur
lemur 21. 1. 2019

Pěkné.

Odpovědět
Lenka M.
Lenka M. 21. 1. 2019

Děkuji

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 238
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.