Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

VladkaLiska
VladkaLiska
Vloženo 21. 12. 2015
Líbí se mi

Můj adventní kalendář - 15 až 20

VladkaLiska
VladkaLiska
Vloženo 21. 12. 2015
Líbí se mi
Můj adventní kalendář - 15 až 20

Můj adventní kalendář - 15 až 20

No páni, to je doba, co jsem nic nenapsala. 

Je to tím, že jsem tak trochu - spíš trochu víc - "překopala" svůj Advent Plan. Udělala jsem to hlavně pro sebe, protože 20. prosince, jsem skončila s prací a ode dneška si ty Vánoce začínám užívat.

Celý týden jsem si upravila tak, abych všechno stihla, aniž bych "padala na hubu" a přesto měla všechno hotovo. Nebudu vás s tím zatěžovat, protože to mnohé máte podobně, vezmu to jen stručně. Něco uvidíte i ve fotodokumentaci.

Úterý 15. prosince - "Turbo uklízečka"

Vojta byl mimořádně spavý, což mě na jednu stranu znepokojovalo (normálně spí tak max. 1 hodinu přes den), ale na druhou stranu jsem toho využila na maximum. Vzala jsem to z gruntu a jedním vrzem. Což samozřejmě neznamená, že bych od té doby neuklízela vůbec. 

Středa 16. prosince - "Chce to kadeřníka"

Respektive kadeřnici - mám skvělou kadeřnici a kamarádku v jednom a nevadí mi, že si za ní musím dojet 50 km, protože je to vždycky prima odpoledne a hlavně vím, že je moje hlava v dobrých rukách. Takže pohodový den. A večer jsem stihla trochu práce na školním projektu, na kterém se externě podílím.

Čtvrtek 17. prosince - "Tatínkovi začala dovolená"

Paráda!!! Musím říct, že jsem nečekala, že by partnerova dovolená začala tak příjemně. Ráno jsem vypravila dceru do školy a vzápětí jsme se začali chystat na plavání. Tatínka jsme vzali sebou, dělal nám fotografa. Po plavání se naše cesty na chvilku rozdělili. My jsme šli s malým domů a taťka se vydal na nákup se slovy: "Budu vařit!" Většinou, když se s těmito slovy vydá nakupovat, tak se člověk stihne najíst z toho, co doma je, protože nakupuje dlouho. NEZKLAMAL. Patřičně se na to vaření vybavil. Odhodlal se k velkým činům. "Nakoupil jsem a uvařím boršč a svíčkovou." A jak řekl, tak udělal. Ve čtvrtek boršč a v sobotu svíčkovou.

A já si v klidu dodělala všechna přání a ještě stihla zajet dokoupit poslední dárky.

Pátek 18. prosince - "Stromeček"

Vyrazili jsme navštívit babičku a dědečka, hlavně jsme si vyzvedli stromek a hurá na to. Zdobíme stromeček. Ze začátku jsem řešila, jak to udělat s ozdobami, co kdyby náhodou Vojta stromek nějak převrhl. Mám doma různé ozdoby a tak jsem zvolila ty plastové. Stejně si myslím, že stromek nepřevrhne, ale lepší je být připraven. Miluju tu vůni Vánoc. V noci jsem se pustila do balení dárků (chvilku to zabere).

Sobota 19. prosince - "Peče celá rodina"

Letošní Vánoce jsem se odhodlala k několika druhům cukroví. Celkem jich mám 10 - no sama jsem z toho překvapená - ale musím říct, že většina z nich je jedna dávka (na zkoušku). Některé recepty najdete i na zenysro.cz. V sobotu ráno TÁTA STOJÍ U PLOTNY a  odpoledne jsme dělali "rafaelo", bylo to přání Martiny. Když je ochutnal partner, tak zjistil, že tohle může a budeme toho muset udělat víc. Takže makáme. Kluci si hrají a holky pečou. Opravdu jsme i pekly - zkusila jsem předělat recept na vanilkové rohlíčky a použít do nich špaldovou mouku a povedlo se. No a Martina měla chuť na jablečný závin, tak ho upekla. Udělala ho tvarohovo-jablečný a byl povedený. Takže po práci následovala kávička a štrůdlíček.

Neděle 20. prosince - "Pohodička"

Máme navařeno (svíčková) a napečeno, dárky nakoupeny a z větší části zabaleny... pomalu se přepínám do pohodového módu. Vyrážíme s Vojtou na Sousedský trh Zimmarkt. Procházka po městě se vydařila. Martinku jsme nechali doma - něco na ni lezlo, tak nechtěla onemocnět. A tatínka jsme vyslali pracovat na stavbu, abychom měli zase o krůček blíž našemu snu. Večer, když už všichni spali, tak jsem dobalila dárky. A spokojeně ulehla.

Teď už si začínám vánoční čas užívat na plno a letos vážne pohodově.

Trošku jsem se rozepsala, ale je to odraz celého toho týdne. 

Krásné předvánoční dny.

V

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 30. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 4. 4. 2020

super

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 22. 12. 2015

svíčkovou bych si taky dala, už jsme ji dlouho neměli

Odpovědět
Amanda
Amanda 22. 12. 2015

Chce to dietu...

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 209
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.