Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

LoveBook
LoveBook
Vloženo 17. 2. 2016
Líbí se mi

Rozhovor s modelkou plus size Marlen Padzak. I když nemáte míry 90-60-90, můžete prorazit!

LoveBook
LoveBook
Vloženo 17. 2. 2016
Líbí se mi
Rozhovor s modelkou plus size Marlen Padzak. I když nemáte míry 90-60-90, můžete prorazit!

Rozhovor s modelkou plus size Marlen Padzak. I když nemáte míry 90-60-90, můžete prorazit!

Chcete být modelkou, ale nemáte ideální míry 90-60-90? A víte, že to vůbec nevadí? Představuji Vám Marlen Padzak, vlastním jménem Květu Kožíškovou. Pochazí z Hradce, a je jednou z modelkou větších velikostí. Přečtete si inspiraivní rozhovor s modelkou PLUS SIZE...  

Jak ses dostala k  modelingu?

První zkušenost jsem získala, když jsem fotila letní módu pro jeden velký internetový magazín pro ženy. Procházela jsem si nelehkým obdobím a chtěla jsem sama sobě, ale i ostatním ukázat, že vstanu jako Fénix z popela. Doufala jsem v kladnou odpověď ze strany redakce a když přišla pozvánka do ateliéru, byla jsem neskutečně šťastná. Byla jsem sice nervózní, neměla jsem ani ponětí o tom, jak focení bude probíhat, jestli se mnou bude fotografka spokojená, jestli zvládnu pózovat. Sešel se tým neuvěřitelně skvělých lidí v čele s fotografkou celebrit Miou Mirrelli, na place panovala pohodová atmosféra a vznikly nádherné fotografie.

Chtěla jsi se modelingu vždy věnovat?

Myslím, že každá touží po tom, objevit se na titulních stranách časopisů. I já jsem o tom snila, ale nedovedla jsem si představit, že bych si tenhle sen mohla splnit. Jsem exhibicionistka a dělá mi dobře, když mě lidi chválí. Na druhou stranu fotomodeling není jen zábava, je to především dřina. Mohlo by se zdát, že stát před fotografem nic není, ale je to hlavně o spolupráci celého týmu, o tom, jak fotograf pracuje s modelkou. Je důležité, aby panovala pohodová atmosféra, aby opadly zábrany a vznikly fotky podle zadání. Když jsem si fotila book, klečela jsem a fotograf zakřičel: „Hej, zlato, vystrč ty kozy, jako kdyby tě někdo tahal za bradavky!“ 

Ve světě je spousta plus size modelek, dokonce i over size modelek, ale k nám tenhle trend přichází teprve postupně a navíc s rozpačitými reakcemi médií. Já si myslím, že je dobře, že se prosazují i plus size modelky, protože reprezentují ženy takové, jaké doopravdy jsou. To ale neznamená, že propagují obezitu, to vůbec!

Co považuješ za svůj největší úspěch?

Rozhodně focení spodního prádla! Když jsem dostala nabídku na toto focení, zeptala jsem se svého italského spolubydlícího, co si o tom myslí. Řekl mi, ať do toho jdu, a tak jsem šla! Fotili jsme na Hradčanech a fotky měly u čtenářů obrovský ohlas. Pár dnů po vydání článku jsem šla po Václavském náměstí a přiřítily se ke mně tři dámy, chtěly podpis. Bylo to kouzelné!

Je nějaká modelka tvým vzorem?

Z plus size modelek rozhodně Juliya Lavrova. Takhle má podle mě vypadat dokonalá žena. Má krásná prsa, boky, nádherný obličej a vlasy. Z „normálních“ modelek se mi líbí Cara Delevingne a Khira Li.

Čeho bys ještě jako modelka chtěla dosáhnout?

Šla jsem módní přehlídky, absolvovala jsem spoustu focení, objevila jsem se v časopisech i v internetových magazínech, zahrála jsem si ve videoklipu mých oblíbených kapel. Byla jsem obletovaná, hýčkaná, užívala jsem si to na maximum a jsem za to moc vděčná. Líbilo by se mi fotit ve stylu glamour, budoir, krásné šaty, chtěla bych nafotit i něco romantického. Tím, že už nebydlím v Praze, jsem tak trošku mimo dění a navíc mám časově náročnou práci, ale doufám, že se opět najde čas, abych se fotomodelingu mohla věnovat.

Myslíš si, že i modelka plus size může dosáhnout stejného úspěchu jako hubená modelka?

V zahraničí rozhodně ano. Třeba  boří rekordy a mýty, Juliya Lavrova je taky velice úspěšná. Myslím si ale, že společnost by měla začít ženy vnímat takové, jaké jsou. Krásu by neměla definovat konfekční velikost, zrovna tak by společnost neměla diktovat, že ideální žena je 175 cm vysoká, její míry jsou 90-60-90 a konfekční velikost 36, maximálně 38. 

Máš ještě nějaký sen?

Mám. Chci být šťastná. A protože sny se plní, když na nich pracujeme, vím, že se i tenhle sen stane skutečností. 

Marlene děkuji za rozhovor a přeji ji v životě, aby se ji splnilo všechno, co si přeje!

Zajímají vás i jiné inspirativní příběhy, přečtěte si je ZDE.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 29. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 4. 4. 2020

Odpovědět
Rainbow
Rainbow 23. 2. 2016

pěkný příběh

Odpovědět
Otyna
Otyna 22. 2. 2016

Super!

Odpovědět
gustawka
gustawka 19. 2. 2016

Krásný rozhovor

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 613
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.