Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Lenča92
Lenča92
Vloženo 4. 11. 2018
Líbí se mi

Menstruační kalíšek-JEN PRO ŽENY!

Lenča92
Lenča92
Vloženo 4. 11. 2018
Líbí se mi
Menstruační kalíšek-JEN PRO ŽENY!

Menstruační kalíšek-JEN PRO ŽENY!

Ahoj, po delší době vám chci představit další článek (ale můj není). Už jednou jsem vám jsem dávala článek od mojí kamarádky s názvem ''Sama v Dubaji'' a kamarádka se rozhodla napsat další článek a poprosila mě, jestli bych ho mohla zase zveřejnit. A tak tady je, článek napsala Kristýna Trávníková.

 

TEĎ UŽ JEDINĚ KALÍŠEK!

Rozhodla jsem se něco málo napsat o menstruačním kalíšku, jelikož se toho hodně žen bojí a přitom úplně zbytečně. Je to, to nejlepší co si můžete dopřát pro sebe a své tělo. Kalíšek jsem začala používat zhruba před půl rokem. Hledala jsem nějaké pohodlné řešení kvůli cestování. Všude, kde jsem zatím cestovala (Asie, Afrika), prodávali vložky i tampóny velmi draze a nebo je neměli vůbec. Takže jsem si vše tahala s sebou, zabíralo to místa (když se někam balíte na 2 měsíce, tak řešíte každé možné volné místo v batohu) a celkově jsem měla vždycky hrůzu z menstruace na cestách. Začala jsem hledat víc informací o kalíšku na internetu od různých blogerek atd. a dokonce mě o něm začaly říkat i kamarádky v mém okolí.

Taky musím přiznat, dokud jsem kalíšek nevyzkoušela, přišlo mi jeho použití hrozně nechutné! Teď? Mě přijdou nechutné tampony a vložky.

V DM drogerii jsem si koupila kalíšek Mooncup velikost B – ta je menší za 499 Kč. Doporučuje se pro ženy se slabší až normální menstruací a pro ženy co ještě nerodili. Velikost A je větší a to pro ženy po porodu nebo se silnější menstruací.

Před použitím jsem kalíšek cca na 10 minut vyvařila v horké vodě. Většina žen ví, který den jí menstruace začíná, tak jsem si kalíšek zavedla v ten den. Nejvíc jsem se obávala zavedení kalíšku. Slyšela jsem od všech žen, že je potřeba se naučit určitý grif. Někomu to trvá chvíli, někomu dýl. Ale musím říct, že kalíšek jsem si zavedla hned na poprvé velmi dobře a neměla jsem s tím žádný problém. Asi jsem výjimka či co.

Jak se zavádí? Nejlíp prý v podřepu, ale mě nejvíc vyhovuje zavádění kalíšku ve stoje. Kalíšek si ohnu na půl pomocí palce a ukazováčku. Potom ho přehnu ještě jednou na půl a zavedu do pochvy, podobně jako tampon. Celý kalíšek až po okraj musí být schovaný v pochvě, jenom stopka musí „trčet“. Ale stopku si určitě upravte dle svých potřeb. Je hodně dlouhá a při pohybu nepříjemná, takže jsem si ji musela ustřihnout. A ještě dobře zavedený kalíšek poznáte, že nejde vůbec v těle cítit. Používá se i v noci.

Jak se kalíšek vytahuje? Vytahování se mi zase nejlíp dělá v podřepu. Pomalu zatáhnu za stopku a až se začne kalíšek vytahovat a je už skoro venku, ohnu jej tak jako na obrázku č.1. Tím pádem se krev nevylije ani nevystříkne z kalíšku. Kalíšek opláchnu vodou, mýdlem a zavedu zpátky do pochvy. Po ukončení menstruace pokaždé kalíšek vyvařím v horké vodě cca na 10 minut.

Další výhody kalíšku vidím v pohodlí. Vůbec o něm nevím. Zavedu si ho ráno a večer ve sprše si ho vytáhnu, opláchnu a znovu zavedu. To je vše. Nemusím se celý den hlídat, abych neprotekla a nemusela si vyměňovat další a další tampon nebo vložku. Ze začátku jsem si kalíšek vytahovala i odpoledne, protože jsem se bála protečení, ale postupem času jsem zjistila, že opravdu nemusím. I ta nejmenší velikost kalíšku je dost velká a tím pádem mi vydrží celý den. A ano, dá se přes něj i čůrat aniž by jste ho pokaždé vytahovali. Někdo ještě vidí problém, kde si vypláchnout kalíšek mimo domov. Dneska existují WC pro invalidy, kde je i umyvadlo.

S kalíškem se dají dělat všechny běžné věci, pohyb, sport, koupání atd., nevidím v tom žádné omezení a v plavkách se nemusíte hlídat, jestli Vám netrčí šňůrka od tamponu!

Taky kalíšek nezapáchá tak jako tampony! Je vyrobený ze silikonu, takže je zdravější pro naše tělo než tampony a vložky, které jsou napuštěny chlorem a obsahují rakovinotvorný materiál. S kalíškem každá žena šetří životního prostředí - méně odpadu.Kalíšek vydrží až 10 let a tím ušetříme spousty a spousty peněz!

Nevýhody menstruačního kalíšku nedokážu popsat, jelikož žádné nevidím. Možná, že nějaké ženě nemusí sednout materiál z kterého je vyroben – silikon.

Tímto „článkem“ bych chtěla vyzvat všechny ženy, které jste o kalíšku někdy slyšeli, přemýšleli, nebo přemýšlíte, jednoduše ho vyzkoušejte a věřte, že už ho nikdy nebudu chtít za nic vyměnit.

Děkuji za přečtení

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 1. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 28. 3. 2020

super

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 19. 1. 2020

již nepotřebuji

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 5. 11. 2018

bezva recenze

Odpovědět
Lenča92
Lenča92 6. 11. 2018

za kamarádku děkuji

gustawka
gustawka 5. 11. 2018

dobré vědět

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 372
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.