Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 6. 3. 2019
Líbí se mi

MDŽ trochu jiným pohledem. Naučme se milovat také samy sebe a být šťastnější

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 6. 3. 2019
Líbí se mi
MDŽ trochu jiným pohledem. Naučme se milovat také samy sebe a být šťastnější

MDŽ trochu jiným pohledem. Naučme se milovat také samy sebe a být šťastnější

Osmého března rok co rok slavíme Mezinárodní den žen. Vztah k tomuto dni je pro mnohé tak trochu rozpačitý. Někteří jej označují jako vynucený, čistě komunistický svátek. Jiní si rádi zavzpomínají, jak v ten den zpívaly maminkám děti na slavnostní schůzi. Pro některé z nás, včetně terapeutky Hanky Ajasty, je osmý březen ideální příležitostí obdarovat ženy kolem sebe jarní kytičkou.

A jaké důvody k tomu Hanku vedou? Chce ženám připomenout něco životně důležitého.

MDŽ je ideální příležitost obdarovat ženy květinou, říká Hanka Ajasta

Štěstí je právo

Která žena a matka bude šťastnější. ta, která se obětuje dětem a rodině v tiché naději, že jí rodina její lásku a péči vrátí nebo ta, která objevila úsloví „všeho s mírou“ a na péči o rodinu jej aplikuje," polemizuje Hanka a poukazuje na to, proč je pro nás ženy tak těžké zapsat své jméno do pomyslného seznamu těch, které milujeme a dávat pozornost také sobě.

Přesto, že právo na štěstí dostala každá z nás v jednom balíčku s právem na život, občas po něm zapomínáme natáhnout ruce. Možná i vy máte hned za dveřmi léta nepřevzatou kupu štěstí.

Jak na to?

Řekněme, že už si mapujete svoje vnitřní a vnější potřeby a uvědomujete si kroky a krůčky, kterými můžete reálně doplňovat citovou nádrž. Zatím ne? V pořádku. Můžete začít povšimnutím si, že v životě fungují v zásadě tři hlavní stavy mysli, způsoby jednání a přístupy k sobě a světu:  

*vášeň,

*klid,

*plynutí.

VášeňKlidPlynutí

„Před 4 lety jsem šla po ulici a náhle přišel vhled: pochopila jsem, co tyto 3 kvality znamenají a obsahují a že jsou nezastupitelné,“ pokračuje.

Pokud nám v životě některá chybí, cítíme to a snažíme se prázdné místo zaplnit. Náhražky ale fungují jen dočasně a následně přinášejí odcizení, smutek a frustraci.

Chceme-li my ženy poskytovat své rodině a samy sobě vydatné a šťavnaté porce životní síly, zájmu, lásky a péče, potřebujeme si někde dobíjet baterky. Nejen nárazově. Stále.

Ukažme si to na přikladu zmíněné vášně, klidu a plynutí

  • Abyste si do života pozvaly dobrodružství vášně, bezpečí klidu a propojení plynutí, zkuste se alespoň jednou za den na chvilku zastavit a sedněte si samy se sebou.
  • Vyberte si jednu ze tří kvalit. Přemýšlejte, kdy jste ji naposledy žily naplno. Jak jste se cítily? Co se ve vašem životě dělo? Kteří důležití lidé vás ve spojení s danou kvalitou napadají?
  • Chvilku se svými zážitky zůstaňte, fyzicky je prožívejte. Potom si uvědomte, jestli máte dnes zmíněné kvality dostatek nebo vám schází.
  • Zapojte intuici a logiku: jak byste mohly oživit a rozšířit podíl a kladný vliv vytoužené kvality? Jak to můžete udělat pro sebe – a jak pro svou rodinu?

Udělejte konkrétní krok

„Jsem si jistá, že když se do toho dáte, dokážete vytvořit a vymyslet spoustu nápadů,“ dodává Hanka a pokračuje: „Který z nich se může stát prvním krokem ke změně? Jeden si vyberte a rozhodněte se, že ho zrealizujete. A pak to opravdu udělejte.“

Můžete např. zajít na taneční večer a probouzet svou vášeň v pohybech těla a prožitcích spojených s hudbou. Jak by vypadal první krok k prohloubení kvality klidu? Najděte své zamilované místo, je jedno, zda doma či venku, kde se cítíte bezpečně a uvolněně. Vyhraďte si čas jenom pro sebe s vypnutým mobilem a pozorností obrácenou dovnitř. Plynutí můžete krásně trénovat s partnerem, ve chvíli úplného souznění, kdy panuje nejhlubší ticho, naplněné vaší vzájemnou přítomností a kdy jeden druhého skutečně vnímáte.

Ať už začnete čímkoli, každý ze zmíněných tří stavů mysli a vědomí vás podpoří, dodá energii a smysl. Vyzkoušejte je! Jsou tu pro vás.

A mimochodem: Šťastný Mezinárodní den žen.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 30. 5. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 27. 3. 2020

Odpovědět
lemur
lemur 8. 3. 2019

Také přeji všem ženám krásný MDŽ. Pěkný článek.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 7. 3. 2019

Přeji všem ženám krásný Mezinárodní den žen a každé aspoń jednu malou kytičku a díky za článek

Odpovědět
Majina
Majina 7. 3. 2019

Ženy si zaslúžia lásku a úctu nielen na MDŽ, ale denno-denne

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 424
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.