Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Hana Hořáková
Hana Hořáková
Vloženo 20. 2. 2016
Líbí se mi

Máte rádi své jméno?

Hana Hořáková
Hana Hořáková
Vloženo 20. 2. 2016
Líbí se mi
Máte rádi své jméno?

Máte rádi své jméno?

 

Byla jsem ve skupině 16 lidí, kdy drtivá většina řekla, že nemá. Včetně mne, protože mi zní tvrdě.
Moje jméno má příběh. Věděla jsem, že se jmenuji po nějaké "Haně" Jako dítě jsem si na to udělala svojí myšlenku, že je to po zesnulé tetě. 
Až jednou na sociální síti se koukám do přátel rodičů a vidím "nějakou Hanu". Do hlavy mi vběhla myšlenka, co když je to ta Hana? Tak jsem ji oslovila. K mému překvapení to je moje sestřenice o 6 let starší a je to ta domnělá tetička po, které se jmenuji a je živá.
Vyprávěla mi, jak si pamatuje mého taťku, když byl na vojně a přijel k rodičům a ona tam byla u své babičky a dědy ( je to dcera jeho bratra). Vzájemně mezi nimi vznikla "láska", která musela mého taťku ovlivnit natolik, že chtěl mít stejnou Hanu, když jsem se měla já narodit. To částečně i mne vysvětluje proč já s mým taťkou část života měla bouřlivý vztah, protože já byla Hana - Já originál. 
Dnes jsem ve věku, že to neřeším, s rodiči mám dobré vztahy, už mne nechtějí předělat, vědí, že je to marné - velký smích.
Potkala jsem se s lidmi, kteří, měli jméno Lenka a jejich rodiče jim říkali, že se měli jmenovat Magdalenka a oni mají pocit, že jsou o něco ošizení, že jsou 50 procentní. Jiná paní měla jméno po své zesnulé sestře, kterou přejel traktor. Se slzy, v očích říkala: "nyní už to mám vyřešené" .... 
Jiná holčina povídá: "mé jméno nebylo z žádné úžasné lásky k jménu, rodiče si dali jména do klobouku a losovali."
Jsou to zajímavé příběhy, které si neseme sebou ve svých srdcích. Musela jsem se zeptat svých dětí, jestli jsou spokojení se svým jménem, abych se ujistila, že jsme jim nezpůsobili nějaké životní trauma.
Pokud se zpětně zamyslím nad tím jak chci aby mne lidé pojmenovávali. Byla bych ráda za Hanku i se tak podepisuji ve většině.
Můj manžel si mne získal tím, že mi říkal "Haňulo" milovala jsem to pojmenování. A řeknu, vám jedno tajemství s učňáku jsem měla přezdívku od kamarádek "Ščome" Vůbec nevím proč mi tak říkaly, ale měla jsem to ráda.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Hana Hořáková
Hana Hořáková 23. 2. 2016

všem moc děkuji za krásné komentáře

Odpovědět
Janinka Ja-Ga
Janinka Ja-Ga 23. 2. 2016

krásný příběh, já měla být Jiří a Jana mi připadá bojovné, tvrdé. Přijímám toto jméno v realitě úřadů. Ve vlastním životě mi náleží Janinka,ta z Broučků

Odpovědět
Rainbow
Rainbow 22. 2. 2016

Mě prý jméno vybrala moje babička tátova maminka a vždy se mi líbilo. Moje dcera se jmenuje Petra a v jistou část puberty mi to zazlívala, že se nejmenuje po mě když se její bratr jmenuje po tátovi. Tak jsem jí vysvětlila, že se jmenuje po mojí nejlepší kamarádce z dětství, pak se trochu zklidnila snad jí to potěšilo

Odpovědět
Markeetice
Markeetice 22. 2. 2016

Hana je krásné jméno! Já jsem se svým také spokojená, ale vždycky jsem se chtěla jmenovat Hana - po mamce

Odpovědět
jitkakytka
jitkakytka 21. 2. 2016

já jsem se měla původně jmenovat po mamince Miroslava, i když jí všichni říkali Mílo, Miluš. Jméno mám asi po tetě a jsem za něj nakonec ráda, hodí se mi i k mým zálibám o kytičky

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
87 981
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.