Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Lucccy
Lucccy
Vloženo 25. 1. 2016
Líbí se mi

Maminky, zkuste pole dance :-)

Lucccy
Lucccy
Vloženo 25. 1. 2016
Líbí se mi
Maminky, zkuste pole dance :-)

Maminky, zkuste pole dance :-)

Po narození druhého dítěte jsem zkoušela zbavit se těch zatracených přebytečných kil. Nic nefungovalo, ani diety, ani cvičení. Dokud jsem ale neobjevila pole dance. Jako by mi spadl z nebe. Měla jsem pocit, že už nikdy nebudu štíhlá, v plavkách už se taky nikdy neukážu a sebevědomí jsem doslova sbírala ze země.

Co je to vlastně pole dance? Ano, přesně to, co si myslíte - tanec u tyče. Nečekejte ale klasickou barovou zábavu pro pánské osazenstvo, pole dance je kombinace moderního tance, akrobacie a moderní gymnastiky. Zhruba po šesté hodině pole dance už visíte hlavou dolů a nevěříte, že byste kdy něco takového dokázala.

Naučí se ho opravdu každý, to mohu potvrdit z vlastní zkušenosti. Nikdy jsem netancovala, nemám žádné umělecké předpoklady, ale zvládla jsem to.

Při první návštěvě poledancového studia jsem se cítila trapně, určitě tam budu nejstarší, nemehlo a ještě tlustá. Jaké překvapení bylo, když se na hodině sešly samé mamky od dětí a o zábavu bylo hned postaráno. Ani jedna z nás neuměla šplhat, žádná se neudržela na tyči no a světe div se, po 2 letech se připravujeme na Mistrovství České republiky v amatérech, všechny o 20 kg lehčí a s mnohem vyšším sebevědomím.

Ano sebevědomí, to je ten největší dar, co mi pole dance dal. Objevil v nás všech dračice a ztracený sex-appeal. Díky pole dance se nejen hubne, ale tělo se i krásně vytvaruje a zvýší se vaše flexibilita.

Nejen v Praze už je opravdu velký počet poledancových studií, takže stačí zabrousit na stránky jednoho z nich a začít.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 4. 4. 2020

super, jen na mě moc složité

Odpovědět
Barbora3
Barbora3 28. 1. 2016

No rok jsem na poledance chodila- bavilo mě to, ale hrooooozně mi to nešlo... Bojím se o sebe. Ale je fakt, že se mi krásně posílilo celé tělo, hlavně hluboký stabilizační systém. A taky jsem nechodila na klasické poledance, ale spíš na takové hodně zaměřené na posilování a silové prvky, takže s tancem už opravdu nemělo nic společného...

Odpovědět
Jíťa
Jíťa 28. 1. 2016

No, tak v 51 letech bych tohle už asi nedávala.

Odpovědět
Jíťa
Jíťa 27. 1. 2016

Já se musím přidat do diskuse. Také se mi tento druh sportu líbí. Pokoušela jsem se sehnat trenérku do naší Pracovny v Rychnově. Bohužel si musíme ještě počkat asi nějakou dobu. Malá města mají v těchto moderních sportech prostě občas smůlu. Proto vám všem přeji, abyste si tento krásný pohyb užívaly a měly z něj radost.

Odpovědět
Lucccy
Lucccy 27. 1. 2016

Tak stačí začít, udělat si sama kurz

benca
benca 27. 1. 2016

no pre mna asi narocne

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 118
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.