Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Michaela Křížová
Vloženo 12. 3. 2019
Líbí se mi

Květina v našem středu

avatar
Michaela Křížová
Vloženo 12. 3. 2019
Líbí se mi
Květina v našem středu

Květina v našem středu

Dřív jsem si myslela, že pro každého z nás je automatické vědět, co je pánevní dno, kde se nachází a jaký má význam. Postupně jsem však zjistila, že mnoho z nás vlastně vůbec neví, co to je a jen při vyslovení spojení pánevní dno se mnoho z těch lidí oklepe se slovy fuj anebo se tomu začnou vysmívat. Mnohokrát jsem se setkala i s tím, že mnoho žen (ale i mužů) vlastně vůbec neví, co pánevní dno je a kde se nachází. A mnoho z těch, s kterými na toto téma přijde řeč, jen tak letmo ukáží, že pánevní dno máme v těle někde tam dole a pak honem utíkají k jinému tématu. Pánevní dno sama vnímám jako mísu nesoucí naše orgány (močový měchýř, děloha, pochva a tlusté střev) a vše drží tak, aby nic z toho nevypadlo.

O své pánevní dno se ve většině případů začneme zajímat ve chvíli, kdy se nám ozve nějakými obtížemi. Sama jsem se o vše v mém těla začala zajímat ve chvíli, kdy jsem se začala stávat cyklickou ženou a hlavně ve chvíli, kdy jsem každý měsíc pár dnů měla citlivé a bolestivé břicho. V ten moment jsem se začala řešit to, jak to v mém těle vlastně vypadá, co se tam konkrétně děje a jak se mohu cítit lépe. Dlouhou dobu jsem řešila, co mohu udělat pro to, abych se cítila lépe a jak mohu vlastně zjistit, kdo jsem.

Často jsem se i divila, že jsem stále unavena, nějakou dobu jsem to přikládala většímu množství práce a příliš jsem neřešila, proč a kudy ta energie uniká a jak si jí mohu udržet. Vše jsem si začala dávat dohromady ve chvíli, kdy mi došlo, že asi uvadá ta květina v mém těle a že bude třeba o ní začít pečovat. Vždyť samotné pánevní dno je i naším emočním barometrem a je třeba té květině dát pozornost a naší něhu i bezpečí.

Když jsem poprvé viděla obrázek toho, co se vlastně v ženském těle nachází (myslím tím to, co není běžným okem hned viditelné), byla jsem fascinovaná a měla jsem pocit, že vidím něco, co hodně připomíná květinu. V ten moment mi došlo, že ta květina může mít velký potenciál, ale záleží jen na mě, jak se o ní budu starat a asi mi i v danou chvíli došlo to, proč se cítím tak, jak se cítím. Bolavá, unavená a bez energie – ta jako by z mého těla odněkud utíkala.  Je třeba se o tu vadnoucí květinu v našem těle věnovat a zároveň s tím se věnovat i samy sobě, pečovat se o své tělo. Dejme samy sobě i svému pánevnímu dnu pozornost, něhu i bezpečí.

V dnešní době však o tu květinu v samotném středu zapomíná pečovat a mnoho žen se diví, proč vlastně nemohou otěhotnět, proč jsou bez energie a proč jsou stále tak unavené. Dnes na to mám jednoduchou odpověď – zapomínáme sami na sebe a místo sebe upřednostňujeme druhé. Mnoho z nás hledá toho životního partnera a málokomu se to daří. Jak vlastně můžeme do svého života přitáhnout onoho vhodného partnera, když nemáme rádi sami sebe? I sebeláska souvisí s naším pánevním dnem Sama jsem dlouhou dobu pátrala, jak si ulevit v těch dnech, kdy mé břicho citlivé a bolestivé. Ano, je snadné sáhnout po pilulce na bolest nebo nasadit hormonální antikoncepci, ale stále jsem cítila, že je to jedno z posledních řešení a že musí přeci existovat ještě něco, co pomůže ulevit. Stačilo chvíli hledat, až jsem objevila cvičení Tajemství pánevního dna – metodou 3×3. Tato metoda mi pomohla v tak krátké době, že jsem sama chvíli nemohla uvěřit.

Na kurz pánevního dna často přichází ženy, které chtějí zjistit, co je pánevní dno, kde se nachází a jakou má v našem životě funkci, s čím souvisí a jak s ním pracovat. Na kurz se hlásí i ženy, které mají gynekologické obtíže, PMS, bolestivou menstruaci, bolesti kostrče, pánve nebo ženy, které mají nízkou hladinu ženských hormonů anebo ženy, které prochází menopauzou. Vím, že kurzy často navštěvují i ženy, které se chtějí lépe nachystat na těhotenství nebo se jim otěhotnět nedaří, případně se samy sobě chtějí věnovat i po porodu.

Co se na kurzu pánevního dna dozvíte? Co pánevní dno je, kde se nachází, jak vypadá a co pánevnímu dnu dělá dobře. Dozvíte se, jak pánevní dno správně aktivovat a relaxovat, naučíte se i jak během cvičení správně dýchat a praktické cviky jak na doma, tak do kanceláře.

Cvičení pánevního dna metodou 3×3 mne nadchlo natolik, že jsem se rozhodla udělat lektorský kurz, abych tuto metodu mohla předávat dále. Kurzy pod mým vedením je možné navštívit v Příbrami, Březnici, Praze + ráda přijedu tam, kam mne pozvete 

Informace ke kurzům: asma@by-asma.cz či asma@volny.cz

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 30. 5. 2020

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 12. 3. 2019

Odpovědět
avatar
Michaela Křížová 16. 3. 2019

Ovace
Ovace 12. 3. 2019

zajímavý článek

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 12. 3. 2019

souhlasím

avatar
Michaela Křížová 16. 3. 2019

gustawka
gustawka 12. 3. 2019

děkuji za článek

Odpovědět
avatar
Michaela Křížová 16. 3. 2019

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
96 086
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.