Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

moncasei
moncasei
Vloženo 9. 1. 2016
Líbí se mi

Jantarový chvíle za dvacku

moncasei
moncasei
Vloženo 9. 1. 2016
Líbí se mi
Jantarový chvíle za dvacku

Jantarový chvíle za dvacku

Ptala jsem se před časem jednoho kamaráda, jestli si za poslední dobu vybavil moment, kdy se cítil jen tak obyčejně šťastnej, třeba i z maličkosti. A kdy ho napadlo, že by tu chvíli chtěl zastavit, aby co nejdýl vydržela, aby si ji pořádně zapamatoval. Říkám tomu zalejt do jantaru.

Nechci, aby to znělo nějak ezotericky. Prostě zalejt do jantaru, jako když se chystá zapadnout slunce a je takový krásný teplý světlo. Kamarád nevěděl. Asi prej už dávno ne. Dneska jsem si na něj vzpomněla. Vyrazila jsem se cournout na blešák. Všichni jsou tam už v šest ráno, to je nudný. Já tam chodím až před polednem. Když už všichni balí a spěchají domů, teprve tehdy objevuju poklady.

Dneska jsem si za dvacku koupila knížku, kterou jsem kdysi měla ráda. Dejchala na mě pohodou a láskou jako moje milovaný Děti z Bullerbynu. Za další pětku jsem našla bláznivej hrnek k těm padesáti dalším, co už mám doma. A za dvacku mango. Cestou na metro jsem se popíchala o šípky, ale musela jsem je mít.

A tak tu sedím, s dvojkou červenýho, listuju knížkou, ujídám mango, kocour Prsk mě sleduje… Jasně, že bych mohla umejt okno, napsat článek, poslat mejl, pověsit prádlo, vyluxovat... a deset dalších nutnejch záležitostí. Ale to všechno počká... To by pak byla běžná věc, povinnost, a ne „jantarová chvíle“.

Jaký jsou ty vaše? 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 30. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 4. 4. 2020

krásné

Odpovědět
Amanda
Amanda 10. 1. 2016

Hezké chvíle

Odpovědět
benca
benca 10. 1. 2016

ako dobre

Odpovědět
Tamara
Tamara 10. 1. 2016

Už "konečně" jsem se naučila vychutnávat každý okamžik, každou maličkost. raduji se z drobností, doma je pohoda, jsme spolu rádi, těším se na každý nový den. Článek se mi líbil. Děkuji

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 627
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.