Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

jana14
jana14
Vloženo 8. 9. 2015
Líbí se mi

Jaký máte den?

jana14
jana14
Vloženo 8. 9. 2015
Líbí se mi
Jaký máte den?

Jaký máte den?

Určitě taky máte dny, kdy se věci nedějí zrovna podle vašich představ, kdy se nakupí věci, které musíte ihned řešit a zároveň si trháte vlasy, proč jste neudělala věci, které jste měla v plánu včera, opravdu včera. A v tom frmolu začnete přemýšlet, jestli na to máte, jestli zvládnete vše, co jste si tak hezky naplánovala, a jestli vůbec budete schopna zaplatit tento měsíc nájem?!

Já ten dnešní den, tedy jeho první půlku, měla takový. Do mnou naplánovaných činností se nabouraly urgentní věci, a asi mě to tak vyděsilo, že mě potom přepadl pocit, že vlastně vůbec nic nezvládám. Je to jeden z těch dnů, kdy jsem opět pocítila "až na dřeň" jaké to je být pouze jeden rodič (nemám ráda české slovo samoživitelka ). Ještě je třeba koupit tenisky na tělocvik a koupací čepici do plavání, je nutné zaplatit školné a kroužky, jo a družinu. Mám nové prostory a potřebuji už konečně namontovat tu fabku na dveře a vynést nahoru stůl a křesla. Dneska musím nakoupit, protože je prázdná lednička. Musím vyřídit ty urgentní telefony a udělat si přípravu na zítřejší jazykový koučink. Uvařit večeři a procvičit se synem angličtinu. A najednou jsem byla zoufalá... z toho, že nemám na koho delegovat, nemám se s kým podělit o povinnosti, že rozjíždím své podnikatelské činnosti a mám obavy, jak tento měsíc finančně utáhnu.

A tak jsem si řekla, že se musím projít a vyčistit si hlavu. Stačila půlhodinová procházka. Zrovna svítilo sluníčko a bylo příjemné cítit ho na tváři. Prošla jsem se a zároveň i nakoupila, čímž jsem si mohla odškrtnout jeden úkol ze seznamu. A měla jsem čas přemýšlet - že je to pouze jeden z těch horších dnů, že je fajn, že svítí sluníčko a je teplo, a že to zvládnu jako vždy, a že se mám na co těšit: na odpolední výuku angličtiny, která mě baví, na syna až se vrátí ze školy a řekne, že jsem nejlepší maminka na světě, na dobré kafe, které si uvařím a budu pokračovat v práci s lepší náladou.

A co tím chci vlastně říci? Záleží JEN na vás, jaký máte den! Jestli moje ráno nebylo zrovna ideální a příjemné, tak moje odpoledne už je podstatně lepší. Jsou tady pořád povinnosti, které se musí udělat, ale VYBRALA jsem si, jak budu reagovat. Vydýchat se, projít se, zastavit se a uvědomit si, co je důležité, co hezkého v dnešním dni můžu vidět a za co jsem vděčná. A s lepším pocitem pokračovat v dnešní práci.

A až si večer uvařím čaj a „hodím si nohy na stůl“ můžu si říct, jaký to byl nakonec hezký den a jaký jsem vlastně šťastný člověk, protože si ty nohy na stůl můžu dát.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 1. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 5. 4. 2020

Odpovědět
Amanda
Amanda 30. 11. 2015

Odpovědět
Alice
Alice 10. 9. 2015

Jo, já měla včera taky super den. V práci masakr, takže jsem odcházela později než obvykle. Jela jsem nakoupit, a to nejen domů, ale i dárkový balíček do práce. Ověšená taškami rozrážím doma dveře zároveň se znělkou televizních novin, abych si vyslechla: No to je dost, příště nám tu nech fotku, ať víme, jak vypadáš. Jen jsem zavrčela: přines ten zbytek a šla dělat večeři. Nohy na stůl, jsem si dala až potom. A do ruky růžové víno....svět byl hned veselejší

Odpovědět
gustawka
gustawka 9. 9. 2015

velice hektický

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 528
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.