Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Be-inspirated
Be-inspirated
Vloženo 22. 9. 2017
Líbí se mi

Jak snadné je BÝT ŽENOU?

Be-inspirated
Be-inspirated
Vloženo 22. 9. 2017
Líbí se mi
Jak snadné je BÝT ŽENOU?

Jak snadné je BÝT ŽENOU?

Byla-li naše matka ženou ve své pravé podstatě, pak pro nás není obtížné projevovat svoji ženskost. Ukazovat světu svoji jemnou stránku. Být silnou a zároveň křehkou. Umět v muži probudit touhu nás ochraňovat. Být nám oporou. Objevit v něm pravé, opravdové mužství.
 
Jestliže jsme ale neměly tu možnost, a nikdo nás být ženou nenaučil, musíme se samy rozhodnout, zda jí chceme být. Zda chceme nést své srdce na dlani, zda chceme být těmi jemnocitnými vílami, éterickými bytostmi, které mají tu neuvěřitelnou sílu zrození v sobě.
 
Je jen na nás, zda se podvolíme diktátu dnešní doby a staneme se nepřístupnou, tvrdou ženou snažící se vyrovnat mužům za každou cenu a vyhrát bitvu pohlaví na každém poli. Je jen na nás, zda oblékneme svoji ženskost, nejen na povrchu do šifonových sukní a krajkových korzetů, ale zda ji dokážeme probudit i uvnitř sebe. Zda v sobě i přesto, že nás to třeba nikdy nikdo nenaučil, najdeme odvahu a budeme chtít "stát se ženou".
Ženou se rodíme. Na svět přicházíme čisté, bez předsudků, omezení, obav, falešných strachů a naučených reakcí. Rodíme se jako čisté duše, nepopsaný list papíru. Naši rodiče, nebo naši nejbližší nám předávají JEJICH model žití. Dělají to s tím nejlepším úmyslem, protože ani oni sami to jinak neznají. Neumějí to lépe. Chtějí pro nás to nejlepší. Milují nás a s láskou očekávali den, kdy přijdeme na svět. Kdy naplníme jejich životy tou neuvěřitelně silnou, bezpodmínečnou láskou.
 
 
Je nádherné být rodičem. Je ale žalostně bolestné, uvědomit si, že sama můžu svému dítěti dát jen to, co znám, umím já sama. S vědomím toho, že spoustu věcí bych snad měla umět líp. Měla bych být lípe připravená.
 
Ale jak? Je to vůbec možné?
NE, není!
 
 
V každou chvílisvého života, v každém jednom jediném okamžiku děláme to nejlepší, co dokážeme. Nemůžeme to dělat jinak, nebo líp. Nemůžeme z jednoho prostého důvodu. Líp to prostě neumíme. A když se to chceme naučit, musíme to udělat za běhu. Život se nezastaví, ani nepočká na to, až se něco nového naučíme. Tak to zkrátka je a jiné to nebude.
Proto i rozhodnutí o tom, zda se chci naučit být ženou, zda chci rozvinout svůj ženský potenciál v jeho plné síle, zda chci tančit životem jako lesní žínka s lehkostí a radostí, zda chci být smyslná a přitom pevná ve svých názorech, ve svých rozhodnutích, záleží jen na mně a na nikom jiném. Je to jen a jen moje volba.
 
 
Jen na mně záleží, zda si jednoho dne, až budu jako stará žena rozjímat nad uplynulým životem, řeknu: "Žila jsem jako žena, matka, milenka, kamarádka nádherný život plný vášně, naplnění, radosti, smíchu, pokory a víry v lepší zítřky. Byla jsem ženou, a byla jsem jí ráda. Děkuji za tu nádhernou příležitost."
 
Být ženou je dar!
 
Je to obrovský dar zrození, intuice a nádherné volnosti, pokud si ji dovolíme.
Dnes se můžete rozhodnout. Můžete se rozhodnout pro sebe.
 
Budete si i zítra ráno znovu nasazovat svoji masku, nebo vykročíte do nového dne se svojí ryzí ženskostí jako s tím nejdražším doplňkem ze své šperkovnice?

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 11. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

Odpovědět
Tamara
Tamara 23. 9. 2017

Moje babička to s dědečkem uměla a děda ji miloval a ochraňoval celý život a že spolu prožili hodně let. Já jsem hodně po babičce. V manželovi cítím oporu a nehrnu se do věcí, které považuji za mužské záležitosti. Hledím si svého, spoustu děláme společně Žijeme jak nám to vyhovuje.

Odpovědět
Be-inspirated
Be-inspirated 23. 9. 2017

Tak to je super! Nezbývá nic jiného, než vám k takovému vztahu pogratulovat. Je vidět, že jste se od babičky naučila to podstatné

Be-inspirated
Be-inspirated 23. 9. 2017

Tak to je super! Nezbývá nic jiného, než vám k takovému vztahu pogratulovat. Je vidět, že jste se od babičky naučila to podstatné

hudlenka
hudlenka 23. 9. 2017

Jojo, moje mamka byla parádnice, ale vše si šila sama, takže taková "domácí" parádnice. Šila, pletla a háčkovala i na mě, ale já to málokdy ocenila...i když taky jo, ale ne vše...a já prostě parádnice nejsem, nebaví mě móda jako taková

Odpovědět
Be-inspirated
Be-inspirated 23. 9. 2017

Hudlenko, aspoň máte na maminku hezkou vzpomínku Myslím, že být ženou není jen o tom "holčičím parádění". Je to hlavně o vnitřním pocitu

hudlenka
hudlenka 23. 9. 2017

tak to je zase pravda

sipeji
sipeji 23. 9. 2017

hezky napsané

Odpovědět
Be-inspirated
Be-inspirated 23. 9. 2017

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 462
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.